bugün

hogwarts binalarından biri.

(bkz: harry potter)
(bkz: hermione granger)
(bkz: ronald weasley)
sarı kırmızı renklere sahip hogwarts binası. cesur olanlar bu binaya girer.
edit:imla.
öğrencilerinde cesaret ve sadakat arayan bina. ortak salonu doğu kulesinin en üst katındadır ve şişman hanım ın portresi tarafından korunmaktadır. hikayedeki tüm iyi kahramanların bu binadan çıkması ise can sıkıcı ve itici hale getirmektedir. * *
hogwarts cadılık ve büyücülük okulundaki 4 binadan biridir. harry potter'in da içinde bulunduğu bu bina cesaret, sadakat ve kahramanlığa önem verir. anlemi aslandır.

(bkz: Nerdeyse Kafasız Nick)
galatasarayi animsatir.
(bkz: harry potter) (bkz: harry kewell) cesur.
ilkokul 3. sınıftayken gidilmek istenen okul. malum çocuksun daha.
hogwarts cadılık ve büyücülük okulu'ndaki dört binadan biridir. * * * bu binadaki öğrenciler cesur ve sadıktırlar. genelde büyük kahramanlar bu binadan çıkarlar. sanıldığının aksine, bu binaya seçilen öğrencilerin hepsi çok zeki ve yaratıcı değildirler. bu tip öğrenciler, genelde ravenclaw'dadırlar.

(bkz: godric gryffindor)
sürekli maceradan maceraya koşan hogwarts bölümünün ismidir

en çok ravenclaw bölümünü üzülüyorum... bir bölüm bu kadar boş insanla doludur..zeki desen değil, maceracı desen değil, sinsi desen değil. bir avuç gerizaklının toplantığı yer. eğer sapka beni ravenclaw verseydi, snape rüşvet verip slytherin'e geçerdim. snape vericeğin rüşvetin bir önemi yok slytherin'e geçmek için sadece bunu düşünücek kadar sinsi ve kötü ol yeter *
well well.

okulun reyisleri genelde bu bölümden çıkıyor, ya da biz efsaneye tanıklık ediyoruz bu bölümle. zira okulun 2000 lerdeki en yetenekli ve en zeki 2 öğrencisi bunların arasında, harry ve hermione.

cesurların alındığı bölüm denir genelde bu bölüm için, benzetme yapamadım doğrusu ama aklıma besyo geliyor. cesaret yürektedir oysa değil mi, o zaman biz bunları bilgisayar mühendisleri olarak adlandıralım.

saçma bir yöne gitti yazı iyisi mi kısa keseyim, alanım değilsin girifindor.

ayrıca, yavşak müdür hep bu adamları tutar.
harry potter'ın please diye yalvararak girmek istediği binadır. onunla birlikte biz de kıvranırdık nolur gryffindor olsun diye. hey gidi gençlik...
cesurluk ayağına, pisi pisine geberen dangalakların bol olduğu binadır.
j.k. Rowling'den torpilli bina. SErinin tüm baş karakterleri ve en iyi karakterleri hep burdandır. Bir dumbledor olsun weasley ailesi olsun... Bakın Harry potter ve kankalarını saymadım bile dikkat ederseniz.
godric gryffindor'un kurduğu bir hogwarts binasıdır.. renkleri sarı kırmızı, maskotu ise aslandır (cesareti sembolize ettiği için).. bu yönüyle akla ister istemez galatasaray'ı getirmedi değil.. bu binaya girmek için özellikle cesur bir insan olmak gerekir. harry potter da bu binanın bir üyesidir.

harry potter'ın okuduğu dönemde gryffindor'un başkanı minerva mcgonagall'dır, gryffindor'un quidditch takım kaptanı ise oliver wood'dur. (daha sonra sırasıyla angelina johnson ve harry potter kaptan olmuştur)

seçmen şapka'nın tabirine göre gryffindor:

''seni gryffindor'a yollarım belki, zamanla olursun aslanın teki, yiğittir gryffindor'da kalan çocuklar, hepsinin yüreği, nah, mangal kadar.''
mensubu olanların yürekleri mangal kadardır, yiğittirler.
10 points to Gryffindor.
Demeyin öyle anılarım depreșiyor, hüzünleniyorum. O gryffindor masasına hep oturmak, biri-tercihen miss granger- yanımda büyü yaparken yemek yemek istemiştir. Hoffffff yine istediklerim olmuyor, yine reel dünyadayım. Yine yer çekimi var. Vi ar Fucking muggles biçız