bugün

elalarını elalarını allah versin....
Efsaneler ölmez ki. Duygulandım lan.
90 ların efsane gruplarındandır.

şimdi dinliyordum başlıģını görünce sevindirik oldum. ismail 2 de güzel ayarlar vermişler. Hande yener'e verilen ayar çok hoş olmuş güldürmüştür.

https://youtu.be/4dbNRQCk8iQ

Evet 90 lar özlendin ve her daim yaşamaktayız seni.

(bkz: bedenim burada olabilir ama ruhum asla)
dün bir açılışta turkish kovboylar şarkısını duyunca 18 yıl öncesine gittim hey gidi.
Ülkemizde mizah müziği yapmış rakipsiz gruptur...
gece gece takmayacaksın tak açacaksın dinleyerek özlediğim grup. asıl özlenen doksanlar belki de... allah rahmet eylesin gökhan semiz olsaydı daha çok iyi işler yapardı vitamin.
Dokundurabilirsiniz derim yeterli olacaktır ...
Canım bir şeye sıkılınca açar ayılar part 2 'yi dinlerim. insana iyi geliyor.
ibretlik olduğu kadarıyla bir o kadar güzel olan grup

(bkz: kel başa şimşir tarak bu ayakları artık bırak)
Şaka falan değil teknik olarak Rahmetli Gökhan Semiz Türkiye'nin en iyi sanatçılarından biriydi 'Arabesk dinliyorum kaşlarım çatık' şarkısı tam olarak bir kötü arabesk protestosu, dünya turu tam bir politik eleştiri, ramizem, lümpen takıma bir gönderme vs.vs. Aslında Gökhan Semizi bu kadar iyi müzisyen yapan en önemli ayrıntı eleştirilerini ucuz taklitlerle değil o müzik türünün en iyi beste makam örnekleri ile yapmasıydı bu özellik onu iyi bir sanatçı yapan en önemli etkendi.başlıca denemeleri şu şekilde toparlayabiliriz. Rock,Pop,jazz,country,folk,arabesk,techno,break,hiphop,minimalwave ve niceleri.ben grup vitamin denince sadece gökhan semizi hatırlıyorum nur içinde uyu güzel insan.
http://www.youtube.com/watch?v=WBD_z2erL4E
Çocukluğumun grubu.dur.

"Oo oo çekilin yoldan vahşi batıdan geliyorlar
Amerikanlar eskidi bunlar
Turkis kovboylar."
90 lara damga vuran ünlü müzik grubu.
Birçok şarkısında, ülkemizin tatil yörelerindeki "ZONTA"ların derin analizini yapan 90'lı yılların efsanevi grubudur. Hatırlamayan ağır liselidir.
yeni yetmeler bilmez seksenli yılların sonu doksanlı yılların başında ve devamında toplumsal eleştiriyi çok güzel bir biçimde yapan ender müzik gruplarından biridir, eh anap vardı o zamanlar şimdi yiyorsa yapınız diyorum....
Eski en iyi müzik gruplarından sadece birisi. Hala dinlettirir.
1990 yılında istanbulda kurulan ve bana çocukluğumu hatırlatan efsane gruptur. Şarkılarında sıkça birilerine göndermeler yapan grup absürd komediyi müziğe uyarlamıştır. Şarkı sözleri ve tarzları oldukça eğlencelidir. Türkiye çok sevmiştir kendilerini ve ödülleri mevcuttur. ilk kadrosunda Gökhan Semiz, Selçuk Aksoy, Emrah Anul, Sertaç Demirtaş, Murat Uzunal, Ufuk Yıldırım, Ercan Saatçi ve izel vardı. Ben hep izel ve ercan saatçiyi ikili grup sanardım. kadro zamanla küçülmüştür. Gökhan semiz bir trafik kazasında hayatını kaybetmiştir. O zamanlar hayat ne kadar temiz ve insanlar ne kadar samimiymiş. 2015 yılında yeni albümleriyle dönmüşlerdir ama büyüsü 90'larda kalmıştır.
Bir zamanların efsanesi.
ismail, rambo, zonta gibi şarkılarıyla güldüren rahmetli gökhan için yazdıkları şarkı ile hüzünlendiren müzik grubu.
https://i.ytimg.com/vi/y3PGG0UeyOs/hqdefault.jpg
Grup vitamin, zamanında dinlerken sözleriyle hakikaten güldürebilen şarkılar yazmış bir müzik grubu.

O güzel şarkıların o güzel sözlerinden birkaçı:

ismail:
Lan ismail atlı mısın,
yavrum Bağdatlı mısın?
Herkes zeka yaşını sorar,
lan sen bu kadar tatlı mısın?

Ahmet:
Duyduk kıza yanlış yapmış,
hâliyle kızı başkası kapmış.
Ahmet kıza uçarak kafa atmış.
Batman'le akrabalık mı var Ahmet?

Turkish Kovboylar:
Kurşunla bir doları tam altmış metreden delmekte,
Kovboyun bu gereksiz huyları sülalesinden gelmekte.

Cezmi:
ışıkçı deyince alınıyor ama önemli olan paranızdır.
Yüzünüze karşı söylemese bile ışıkçı sizin babanızdır.
Çiğ köfte lahmacun kebap 
Arabeskin kralını dinler 
Ortamlarda bir bambaşka 
Tenis pop jazz belgesel 
Emo yapmış kendini kınalı kuzum 
Demo yapmış deli gibi çağlar 
Bak yine Şakiram sarı bağlar lo 
Leydim söyler Gagam ağlar .
Vitamin dinlemez o da neymiş aman aman sanki umrumuzda beynin içi saman. ağlatan başlıktır.
geçen bir gazetede röportajlarını okudum. aslında yeni bir albüm yapmak istemişler ama ülkenin ikliminin mizaha uygun olmadığını düşünüp vazgeçmişler. burdan bile ne kadar mutsuz bir millete dönüştüğümüzü anlayabilirsiniz. 90 ların bile gerisindeyiz. gülemiyoruz.
Tabi ki zımba gibi delikanlisin Seyfi Seyfi Seyfettin abi...
ismail şarkısının yeni versiyonu çıkalı seneler olmuş grup.

efsanedir. her bir şarkısı, tek başına, döneme ve hatta bugüne bile fazladır.