bugün

Akraba arkadaş kim var bir sene öncesinden beri 2024 sonuna kadar tutacaksanız altın dedim. Fon olarak ben de tutuyorum devalüasyonu bekleyerekten.

Ons u 2250 oldu.

Geçen sene 6. Ayda sunu yazmışım yukarı:

daha ons fiyatı 1930 dolarken bu fiyatta.
tekrar yakın zamanda 2040 dolara çıktığında bi %20 daha koyun o fiyata siz.

O %20 200 dolar yapıyor!!! Simdi onsu 2250-60 dolar!

Haaa bu %20 gözünüze az görünmesin bahsettiğimiz fiyat dolar cinsi %20... Tl yi ziktir et 100 doları olanın 120 doları var şimdi!

Ekonomi 101... icerde enflasyon kadar zike zike artacak zaten. Altın sadece bugün alayım haftaya köşe olurum diye ek bir şey değil.
Bu fiyattan almaya şu an benim elim de gitmiyor. Devalüasyonu bekliyorum. O zaman satarım elimdekileri. Ytd.
Elime Fırsat geçtikçe atıyorum kenara. Bir araba parası kadar birikti neredeyse..
bankalar makas aralığını baya açtı. eskiden 40 liraaya çok derdim şimdi vakıfbank 1 gramdan 120 lira kesiyor şaka gibi.
Kapalı çarşıda 2450 lirayı geçmiş.
son 15 günde ciddi artış sağladı ve şahsıma iyi kar ettirdi. altın, gezegenin her noktasında her koşulda geçer ve kullanılır. enflasyona karşı paranın değerini korur. şu anki ekonomik belirsizlik döneminde parayı korumanın en iyi yoludur.
bir kaç günde 300 lira artmış oha amk.
kulağına sessizce fısıldıyor "yükseliyorum".
Dolarda abartılı bir artış yok.
Geçen hafta 31.14 olan dolar şu an 31.66.

Altın garip bir şekilde tarihi biçimde yükseliyor.
2225 TL ile başladı güne, 2325 TL şu an.
Ben böyle bir artış görmedim.

Aga noluyor.
Dikine bir artış var sabahtan beri.

15 dkda 10 lira arttı bir ara.
Çeyrek 3800 oldu.
alışta makas aralığı 30 lira amk yuh be.
1.713 lirayı görerek rekor seviyesini güncelledi.
1750 mi 60 mı neydi gazamız mübarek ola.
çeyrek de 2.8k olmuş bu arada.
parası olup da alıp kenara koymayanın gram aklı yoktur.
1250 lirayken banka makası sağolsun 1350 liraya çaktılar. o fiyattan 150 gram aldık bekliyoruz ons hedefi 2400 dolar.

yatırım tavsiyesi değildir.
1700 olmuş.
Ons tarafında cepte hala bi 170-200 lirası var.

1200 iken birine al dedim seçimden önce. Ne biliyon artacağını diyordu. Kabaca %50 arttı daha ne diyeydim aq.
2.5 gram altınım var. çok zengin hissetmiyorum. telefon alacağım ama almak istediğim telefon 50.000 tl. nasıl olacak bilmiyorum. gelmekte olan bir ötv indirimi vardı ama nerede kaldı bilmiyorum. vaatlerinizi yerine getirin lütfen.
tüm zamanların en yüksek seviyesine 1621 TL ile çıktı.
--spoiler--
aklımı zikeyim aklımı.
--spoiler--

zaten başka seçeneğin kalmadı. kısmetlerini teptin hep..
Daha ons fiyatı 1930 dolarken bu fiyatta.
Tekrar yakın zamanda 2040 dolara çıktığında bi %20 daha koyun o fiyata siz.
O zaman satıcam elimdekini mesela.

True senin de kafani zikeyim, zararımı sen mi karsılıycan diyodun zamanında 1200den al dediğimde.
Yükselmesi benim açımdan iyi ülkemiz açısından kötü olan nanedir.
1600 lira seviyesi aşıldı. aklımı zikeyim aklımı. of ya.
terso adamın düğünde taktığı ''takı''olmuştur artık. çeyrekten gram'a!
zulamızda 200- 300 tane olsa kıyak olurdu tabiki.
Çeyreğe güç yetmeyince akrabalar birbirine söver oldu içinden...

Biz çeyrek taktıydık bunlar gram takti diye.

Soz verdim diye bundan hepi topu 5 sene önce kuzenin duğününde geline 7 kusür gramlık bilezik bendeki algısı kabaca asgari ücret/memur maası yarisi gibi falandı.

Şimdi 1 memur maaşı.

Heee aq hee... Ekonomi coh eyi yeğen!
Ahh ahh bir zamanlar esamesi okunmaz hor görülürdü. Sen gramsın grammm denilirdi. Almaya dahi tenezzül edilmezdi. Şimdi yanına yaklaşılmıyor.