bugün

* * cia adına türkiye'de görev yapmış bir ajandır. bir dönem cia'de Ulusal istihbarat Kurulu Başkan Yardımcılığı görevi yapmıştır. cia'den sonra rand adlı bir kuruluşta kıdemli analizcilik yapmaktadır.
60larda türkiye'de çalışmış cia eski Ortadoğu Masası şefi. türkiye'de komünizme karşı islamın ve "yeşil kuşağın" kullanılmasında etkin rol almıştır. paul henze ile birlikte rahmetli uğur mumcu'nun yazılarına uzun süre konu olmuştur. Henri Barkey ile birlikte hazırladığı Türkiye'nin Kürt Sorunu adlı bir kitabı da vardır.
2004'te vatan gazetesine verdiği mülakatta: "Ben Türklerin eski tüfek solcularını severdim. Onlar gerçekten daha iyiydi. Aziz Nesin, Orhan Kemal, Yaşar Kemal, Ruhi Su en sevdiklerimdi." demesi de faaliyetlerini düşündüğümüzde ilginç bir hal almakta. *
-abi ben depoyu fulliyim.
-otur sen graham fuller.
*
Eski CIA ajanı kitaplarıyla cok iyi Türkiye analizi yapıyor, Türkiye'deki üniversitelerde cok faydalı siyaset ve uluslarası ilişkiler dersleri verebilir. Fuller bence ya müslüman olmuş da, ajan diye söylediğinde kimse samimi bulmayacak düşüncesiyle gizliyor, ya da Türkiye'deki şiddet karşıtı islami cemaatlere büyük bir sempati duyuyor. Bizi bizden iyi biliyor ve bizi dünyaya anlatıyor.
"islami Hareketler islam dünyasına değişim getirecek ve köhne rejimleri çökertecek belki de tek temel güçtür"

sözünün sahibi.
(bkz: psikolojik harekat)
yeni türkiye cumhuriyeti adlı kitabında doğru tespitlere yer vermiş , ancak nedense(!) türkiye'yi hep "edilgen bir potansiyel güç" olarak lanse etmiştir.

kitabındaki "ben masumum" tadındaki girişi gülümsetir.

doğru tespitler eşliğinde , kimi "kişileri ve cemaatleri" öne çıkarması ; "ters bilinçaltı" yöntemiyle hedef göstermeye örnektir.

zira kendisi de çok iyi bilmektedir ki , türkiye'De bir amerikan üstelik eski bir cia elemanı tarafından yazılan her kitap kuşkuyla karşılanacak ve kendisinin "iyi" dediği herkes "hımm, demekki bu bunların adamı" " şeklinde algılanacaktır.

(bkz: eskimiş istihbarat numaraları)
(bkz: kurtlar vadisi)
(bkz: kurtlar vadisi pusu)
(bkz: aron feller)
yeni türkiye cumhuriyeti adlı kitabı vardır. bir bölümde iskender büyük onu okumaktadır. bende okudum. türkiye nin dış ilişkilerini anlatmaktadır.*
yakın gelecekte yaşanacakları planyanlardan. biz yaşıyoruz ama, neler yaşayacağımıza başkaları karar veriyor. tanrı gibi birileri kaderlerimizi tayin ediyor. çok acı.
(bkz: graham e fuller)
kurtlar vadisinde aron faller olarak benzetme yapılmış olan cıa in türkiye sorumlularından birisi idi.
Kurtlar vadisi pusu da aron feller karekteri tarafından canlandırılıyor.. Yani GLADIO
maşayı tutan eldiven.
görsel
ılımlı islam denen zehri enjekte eden adamdır.
artık çökmüş ılımlı islam'ın yaratıcısıdır. şimdi kendisi islamsız bir dünya yaratma derdindedir. ''a world without islam'' adında bir kitabı bile vardır.
türkiye'yi eyaletlere bölen sistemin tasarlayıcısı. akp aynen uyguluyor. hatta gezi olaylarından sonra hız verdi.
2015 öngörüsü, Erdoğan’ın gücü sarsılacaktır.

http://www.diken.com.tr/e...rdoganin-gucu-sarsilacak/
türkiye'yi türklerden daha iyi bilen ve tanıyan eski cia uzmanı.

"moderate islam" denen bokun da yaratıcısıdır kendisi. türkiye'de olan biten her şeyin arkasında amerika yoktur belki ama bu adam vardır.

sözün doğrusu nedir bilemiyorum ama "aptal dostun olacağına akıllı düşmanın olsun" atasözündeki akıllı düşmandır kendisi.
Kızının adının Ankara olduğunu deli hikmet'ten öğrendiğim cia şefi.
yeni türkiye adlı 2008 yılına aittir.halen satıştadır.

http://www.idefix.com/kit...?sid=GFGEFUCI1T4TGE54HNIG

görsel
CIA ajanı Graham Fuller: "TR'de geniş bir iç savaş ortamı oluşacak, bu da yeni ve daha güçlü bir askeri müdahaleyi zorunlu kılacak."

Ne dedin?
15 temmuz günü türkiyede olan ve 16 temmuzda 8 darbeci ile birlikte bizim helikopterimizle Yunanistan'a kaçan orospu çocuğu CIA mensubu.
15 temmuz darbesinin planlayıcısı olan it.
o da kaçmıştır ama hesabı sorulacaktır.