bugün

kızların çığlık atmak için bindiği eğlence aracı.
çığlık atmak için birebirdir. hele birde korkan insanlarla birlikte biniyorsanız tadından yenmez.
venedikte binilen bir tür gemi ve lunaparkta salıncak gibi sallanan çok korku hissi veren alet.bindiğimde gözümü kapadım.
(bkz: gondolizm)
(bkz: serbest çağrışım)
binildiğinde ancak 5 kez sallanmasına dayanabildiğiniz, bu yüzdende durdurup, tüm lunaparktaki insanlara rezil olduğunuz araç gibi bir şeydir.
midenizi alt üst eden sözde eğlence aracından biri.
bacaklarımı titreten kayık. aman yarabbi. o gondolda bile binlerce ibret var.
buna ilk defa bugün bindiğimde popom hop havalanıp hop aşağı inerken hem önümde "kusacağım" diye bağıran kızın yüzüme kusmaması için hem de düşmemek için arapça türkçe cover yaparak dualar ettim. beş dakikada beşyüz yıl yaşlandım. artık bambaşka bir insanım. sübhanallah.
en üstündeyken atlanmak suretiyle intihar aracı olarak kullanılabilen eğlence şeysi.
Sözde eğlence aracı özde korku. Cesaretimi toplayıp bindim. binmez olsaydım iğrenç bir şey güya eğlence. Ömrümden 5 yıl gitti resmen. Cahil cesareti bu olsa gerek.
bugüne kadar neden binmediğimi 3 gün önce bindiğimde çok iyi anladığım eğlence aracı.
feshane'deki lunaparkta mevcuttur.
hoş fotoğraf gezisi esnasında arkadaşlar gördü binelim binelim diye tutturdu. ben ve panpam bugüne dek gondola binmemiş insanlar olarak heves ettik, jetonumuzu aldık en arkaya oturduk. birde zibidi aleti çalıştıran dayıya da hafif atar yaptıydım ben...
Velhasıl fotoğraf hocamız da aşağıdan fotoğraflarımızı çekiyor, herkes eller havaya modunda, şarkılardı sohbetti.
aşağıdaki herif hayatında hiç bu kadar eğlenmedi bana kalırsa. o kodumunun aletini o kadar yukarı götürdü ki evrim geçirdim oturduğum yerde resmen. panpanın kaburgaya yapıştım. karşımdaki gülen veletlere etmediğim küfürde kalmadı elbette.
o aşağı gittikçe iç bir hoş oluyor elbette ama o ayaklar nasıl titriyor pii...
normalde 2 dakikalık faslı adam inadına 5 dakika yaptı. tabi benim fotoğraflarda fiyasko.
ama çok güldüm kendime , kahkaha ile çığlık arası gidip gelen sesimle feshane inledi.
yazarken bile sesli gülüyorum ya.
eğlenceden ziyade işkence aleti gibidir. 90 derecelik pozisyona gelindiğinde, kişinin k.çı havaya kalkmaktadır ve bir yere tutunulmadığı an yere uçmak an meselesidir. öndeki küçük bir demir parçasını tutmak için de az biraz kondisyon gerektirir. şimdiye kadar hiçbir gondolda can güvenliğiyle ilgili bir önlem görmedim.
0:00 1:45
mecnun çınar'ın, ''insan kendi kafasına kusar mı ya, ben kustum işte'' diye anlattığı ve bu kusmaya sebep olmuş olan lunapark eğlencesi.
Lunaparkta en cok kullanilan tehlikesi en yüksek olan oyuncaktir.
Ayrica kanallarda ve gollerde tasima yapan araclardir.
Son deneyimim de gondol tepedeyken eşhedu enna ile başladığım cümleyi ,aşağı indiğimde küfür ederek sonlandırmıştım .
Adrenalin bombası.
Eskiden binmeye korkuyordum. Amcam bak biniyorum korkma dedi, bindi. Çocukların bindiği gibi küçük bir şeydi. Gondol havalanınca bunun cüzdanı paraları tüm yere dağıldı. Bağırıyor "indirin beni lannn" diye. Komikti.
görsel
porsuk çayında rastlanırdı bir zamanlar. hala var mı bilmiyorum ama gezinti tekneleri var.
acaba binersem kusar mıyım diye merak ettiğim şey.