bugün

8 aralık 2015 indiana pacers gs warriors maçı'nda indiana pacers'i 131-123 mağlup ederek 23'te 23 yapmışlardır. açıkçası indiana pacers'in bu seriyi sonlandırma ihtimali olduğunu düşünüyordum ama onları da yendiler ve seriyi devam ettirdiler. sıradaki rakipleri ise boston celtics.
11 aralık 2015 boston celtics gs warriors maçı'nda boston celtics'i iki uzatma sonunda 124-119 mağlup ederek 24'te 24 yapmışlardır. 25'te 25 yapabilmek için milwaukee bucks ile karşılaşacaklar.
Cleavland ile oynayana kadar yenilmeseler de asil büyük şöleni o zaman izlesek.

Düşünsene lebron ve curry playoff finalo 7. Macinda karsi karsiya gelmis gibi... cildirirsin.
galibiyet serisi sona eren takım. 24-1 artık.

milwaukee bucks'a 13 fark ile yenildiler
2 gün üst üste halı saha oynamayacak adamların balon dediği takım.

herifler dün gece boston ilee karşılaştılar. 13 günde tam 7 deplasman maçı oynadılar ve bunların ilk 6 sını kazandılar.

the troll has been feeding.
12 aralık 2015 milwaukee bucks gs warriors maçı'nı 108-95 kaybederek 2015-2016 sezonundaki ilk yenilgilerini almışlardır. böylece 24 maçlık galibiyet serileri son buldu ve 1 galibiyet, 24 mağlubiyete gerilediler.
serileri milwakuee bucks tarafından sonlandırılmış olan gaz takımdır. şimdi sıradaki phoenix suns maçında ya bu demoralizasyon ile yenilecekler, ya da hızlı toparlanıp acısını rakipten çıkartacaklar.

tam kadro halde cavs ile oynayacakları maçı sabırsızlıkla bekliyorum. umulduğu gibi kyrie irving de dönerse kim daha iyiymiş bir kez daha göreceğiz.

(bkz: 25 aralık 2015 gs warriors cleveland cavs maçı)

zöge: eksilemek gerçekleri değiştirmiyor aslan.
Seninleyiz Curry başkan...
iddia ediyorum 72 10 yapamayacak takım,jordan'ın bulls'u kadar iyi olmadılar hiçbir zaman,olamayacaklar da(bu cümle kesinlik içerir)..ayrıca sağlıklı olduğumuz sürece bu sene de finalde şanslar eşit,abartmanın lüzumu yok..her sene her turda rakibin pg'leri sakatlanmaz,bidefa denkgelir o
Maçı izleyemedim de ne bileyim ya bucks a yenilmesi de bir tuhaf oldu ya. Sen tut o kadar takımın arasından bucks a yenil.
tekrar tekrar söylemekten nefret ediyorum ama bir nba maçını gece kalkıp izleme zahmetinde bulunamayan haterların rakip takım oyuncusunu ve youtube dan nba izlediğini iddia ettiği taraftarlarını aşağılamaya çalışırken komik duruma düştüğü takımdır.

ayrıca sanıldığı gibi aynı sezonda los angeles lakers dan sonraki değil, yine lebron james ve arkadaşlarının miami heat de gerçekleştirdiği 27 maçlık rekorun altında kalmış olan takımdır. kamuoyunu yanlış bilgilendirmeyelim dimi sore loser hater? geçen sezondan 4 maç daha var diye sayacaksan ben de sana miami nin biten sezondaki son maçlarında aslarını dinlendirdiğinden falan bahsedebilirim, rekora ancak 2 sezonda yaklaşabilen bir takımı savunmanın alemi yok. *

nihayetinde 24 maç ile fark yaratmış takımdır, helal olsundur.
Neredeyse 7-8 saniyelik bir tempoda sayı bulabilen, inanılmaz bir hücum sirkülasyonuna sahip olan takım.
post up sonrasında dışarıya çıkartılan toplardan gelen üç sayılık atışlarında %54,6 gibi bir oranla şut atan takım.

gsw'dan başka %45'i gören yok. bu da nasıl hayvanoğlu hayvan üçlük attıklarının kanıtıdır.

ekleme: genel üçlük oranları da %42.
fanlarının hala 2 sezonda gelen başarıyı yüceltmeye çalıştıkları, bunun üzerinden aynı sezonda aynı zorluklarla gelen başarıya bok attıkları takımdır. fazla konuşmaya gerek yok, o maçın rövanşı da var.

dün gece lakers maçından sonra geldikleri 33-2 lik rekor ile tarihe geçtiler. daha önce 32-3 ile başlayan aşağıdaki takımların üzerine çıkmış oldular. şöyle ki;

66-67 sezonunda philadelphia 76ers
----------------------------------------------
(bkz: wilt chamberlain)
(bkz: Billy Cunningham)
(bkz: luke jackson)

71-72 sezonunda los angeles lakers
---------------------------------------------
(bkz: elgin baylor)
(bkz: wilt chamberlain)
(bkz: jerry west)

95-96 sezonunda chicago bulls
---------------------------------------
(bkz: michael jordan)
(bkz: scottie pippen)
(bkz: dennis rodman)

gerçekten inanılmaz bir başarı, helal olsun.
dün gece kendileriyle aynı saha içi yüzdesinde oynayan, daha iyi top paylaşan, savunmada 1 tık daha iyi olan miami heat i bile 111-103 yenerek oha dedirtmiş olan takım.

bu sayede 36-2 ye yükseldiler ve şaka maka 73 galibiyete oynuyorlar. kolay değil ama bu hızla gidebilirler ve sakatlığa kurban vermezlerse ihtimal var.
Oynadıkları sadece hücuma ve olabildiğince çok sayı atmaya dayalı oyunu ile bu sezon maksimum 5 maglubiyet alacak olan amerikan basketbol takımıdır. Zira yakında bogut bile 3'lükten başka atış yapmamaya başlayacak neredeyse.
dün gece draymond green gibi triple double ortalalamalarına yakın oynayan bir silahlarının yokluğunda denver nuggets deplasmanında başabaş götürmüş, ancak son saniyelerde top kaybı yaparak 112-110 kaybeden takım.

böylece sezonun 3. mağlubiyetini aldılar ama stephen curry 20 sayı attığı son periyota 38 sayıyla maçı bitirerek gecenin yıldızlarından olmayı başardı. green olsa zaten maç onlarındı diyebiliriz, olur böyle şeyler...
2015 2016 sezonun galibiyet serisini milwaukee ile bozmuştur . buda çok feci göt etmişti beni. o zamandan beri oturup takip etmiyorum. ayrıca her maçlarına 3lük ile başlamaları sinirimi bozuyor. napıyor lan bunlar. neyse bu akşam cleveland karşısında bu kadar hucuma dayalı bir oyun sergileyebilecekler mi ? sanmam ama. maç ise 200 altında bitecek, tabi cleveland show yapmaya kalkışmazsa.
Draymond green'in olmayışı 2 maç daha kaybetmelerine sebep olmuştur. Curry-thompson-green üçlüsünden biri eksik olsa maçları tehlikeye giriyor, ekstradan bir şeyler yapması gereken bir 3'lükçü daha bulmaları lazım.
detroit pistons deplasmanında ikinci çeyrekte 38-19 luk skoru yiyince hakemlerle ve rakiple uğraşmaya başlamış ve teknik faullere girip psikolojik savaşı kaybetmiş olan takım. koç ve stephen curry sürekli hakemlerin başında, draymond green de andre drummond ile gereksiz bir laf dalaşında olunca bittiler. haliyle maçı da 113-95 ile kaybettiler. olan curry nin 7 üçlüğü ve 38 sayısına oldu elbette.

ancak dün gece erken final niteliğindeki maçta doğu lideri cavs i sahasında 34 sayı farkla geçerek diyeti ödediler. resmen rakibe nefes aldırmadılar ve üçlük bombardımanına tuttular. büyük takım gerçekten helal olsun...
doğu liderinden* sonra dün akşam sahalarında san antonio spurs ü de 30 sayı farkla devirmiş olan takımdır. %52 saha içi, toplamda 11 üçlük, top dağıtımı ve savunma konularında gerçekten kusursuzlar helal olsun.
dün akşam nba in en kötü takımı philadelphia 76ers deplasmanında son çeyreğe 19 farkla önde girmiş, ancak sanırım rakibi küçümsemekten kaynaklı 105-105 e gelen maçı yine son saniye üçlüğüyle son anda kurtarabilmiş olan takım.

tamam 2 güne bir maç yapmak zor, yorgunluk var ama basit rakiplere karşı böyle gevşemek ve 23 top kaybı -19 u curry-klay-green üçlüsünden- yapmak büyük takım kredisinde değildir. an itibariyle 43-4 şeklinde götürüyorlar ve tarihi rekora 30 maç kaldı. zorlu bir yolları var ama bu şekilde dış şut isabeti bulmaya devam ederlerse imkansız değil.
bu gece westbrook ve saz arkadaşlarının eline verecek olan bir adet curry barındıran takımdır.
http://videostream.dn.ua/...WR1cA%E2%84%96f%E2%84%96f

iyi seyirler dir.
An itibari ile houston karşısında ilk çeyrekte 42 sayı atan takım. Curry'nin 3'lük kaçırmaması bir yana bogut ve speights'in de ekstra basketleriyle ilk çeyreği 42-27 önde kapattılar.

Edit: ben bunu yazana kadar 46 olmuşlar.

Edit2: ben editleyene kadar 48 olmuşlar. Durduramıyoruz efendim.