bugün

israil ajanı eli cohen tarafından golan tepeleriyle ilgili önemli bilgilerin israil'e ulaştırmasıyla israil tarafından kısa sürede ele geçirilmiş tepelerdir.

cohen bölgede görev yapan askerlerin sevgisini kazanmak bahanesiyle, onlara gölgede serinleme fırsatı verecek ağaçlar diktirdi. bu ağaçların asıl amacı israil ordusu için hedef belirlemekti. israil ordusu altı gün savaşlarında cohen'in sağladığı fotoğraflar ve krokilerle birlikte bu ağaçların olduğu bölgeleri hedef seçerek operasyonlarını iki gün içinde bitirerek tepeleri kısa bir sürede kontrol altına aldı.

(bkz: eli cohen)
6 gün savaşında israil tarafından ele geçirilen stratejik tepelerdir.
israil tarafından fethedilmiştir. (bkz: israilli akıncılar)
fethetmek başka zulmetmek başkadır. israil zulmediyor. kadın, yaşlı, çocuk demeden kırıyor. bunu nasıl savunursunuz anlamak zor. ölenler müslüman.
Terörle mücadele haklı, bir devletin topraklarını eşitsiz bir şekilde gasp etmek haksızlıktır. Net.
arapların altı (evet altı; yüz ya da bin falan değil) günde verip, altmış yıldır ağlamasına vesile olan değerli arazilerden biri.
Türktür türk kalacak.

Umarım ciddiye alan olmaz amk.
Zengin su kaynakları ile bilinen suriye'nin güneybatı, israil'in ise kuzeydoğusunda bulunan tepelerdir.
israil in fethettiği bölge.

Biz savaşsak fetih, israil yapsa işgal oluyor he. Neden?
ak boyları yeniden esad'cı yapan, stratejik konumu nedeniyle önemli olan tepelerdir.

sen 50 tane ülke birleşip göt kadar israil'e savaş aç,

hepinizi, siz daha 1 uçak bile havalandıramadan yerle bir etsin, sonra da tepelerimi niye aldın diye ağla.

kusura bakma da uslu uslu oturacaktın o zaman. yavudiler bu sefer haklı. bence o hezimetten birkaç tepeciği vererek kurtulduklarına şükretsinler.
israil'in kılıç hakkıdır. aksini iddia eden çomarlar gitsin alsın.
son derece kritiktir.
müthiş bir film ismi gibi duruyor.

amerika parlatıp hollywood a sunar yakında.
sen sınır komşunla oturup anlaşmak varken, savaşıp düşman olmayı seçersen gelir tepene çökerler. bugün suriyenin tepesine çökenler yarın harrana çökerler.
Yüksek Yüksek Tepelere Ev Kurmasınlar

Yüksek Yüksek Tepelere Ev Kurmasınlar,
Aşrı Aşrı Memlekete Kız Vermesinler
Annesinin Bir Tanesini Hor Görmesinler,

Uçan Da Kuşlara Malûm Olsun, Ben Annemi Özledim.
Hem Annemi Hem Babamı, Ben Köyümü Özledim.

Babamın Bir Atı Olsa Binse De Gelse,
Annemin Yelkeni Olsa Açsa Da Gelse,
Kardeşlerim Yolları Bilse De Gelse.

Uçan Da Kuşlara Malûm Olsun, Ben Annemi Özledim.
Hem Annemi Hem Babamı, Ben Köyümü Özledim

Edirne/Yolüstü Köyü-Yöre Ekibi-Ümit Kaftancıoğlu
tepeleri, imzaları bilmem de. geçenlerde uzun bir pezo, trump'ın açıklamasına tepki göstermişti. o belgeyi imzalatmayız! asarız, keseriz diye gürlemişti. trump belgeyi imzaladı ama hiç sesi çıkmıyor! acaba konuşur da döviz yine fırlar, türk lirasının değeri seçim öncesi yerin dibine girer diye mi korkuyor bu pezo?
bölgenin en temiz, en zengin içme suyu kaynaklarına sahiptir.
yalnız tepeler suriye'de, filistin ne alaka la?

kaldı ki yeni bir mesele değil, 50 yıldır zaten o bölgenin hakimiyeti israil'de. 6 gün savaşları ile 9823948 tane arap ülkesini mağlup ettiler -ki kendileri savaşı başlatan taraf da değildi.

eğer soğuk savaş nedeniyle arapları sovyet bloğuna kaptırmak istemeyen abd "dur" demeseydi bir tepe ve bir avuç toprak parçasıyla da yetinmezlerdi.

zira çok daha fazlasını alacak stratejik üstünlüğü elde etmişler ve rakiplerinin ellerini kollarını bağlamışlardı.

kızanlar neye kızıyor ben de onu anlamadım.
israil ve türkiye'deki seçimler öncesinde trump'ın netanyahu'ya ve elbette spektrumun karşı cephesinde yer alan türk siyasetçilere oy devşirme imkanı tanıyan hamlesiyle işgali yasallaştırılmaya çalışılan coğrafya. işgal yerine savaş ganimeti demek de mümkün elbette bakış açısıyla ilgili.

ancak tüm bu patırtının sebebi trump'ın iç siyasette oy alamadığı yahudileri yanına çekerken evanjelistleri de tatmin etmesi diye düşünüyorum.
Filistinlilerin evinde bir akşam yemeği yerken kapıyı kırıp zorla burası bizim yerimiz lan artık haydi defolun demenin neresi fetih acaba. Resmen işgalin daniskası olan bir girişimdir bu. Kınıyorum. Fetih karşılıklı çatışmalarla iki tarafın ordusu olduğu zamanda olur. Kahpece arkadan binbir dolapla almakla değil.
Trump tepelerin israile ait olduğunu onaylamış

https://twitter.com/realD...tatus/1108772952814899200
1800 kilometrekare'lik bereketli topraklara verilen ad.

bölgenin en önemli özelliği ortadoğu gibi çorak bir ülkede suyun en bol olduğu yer olmasıdır. hatta israil'in %20 su ihtiyacı buradan karşılanır. bir nevi ortadoğu'nun su savaşı alanıdır. ürdün nehrinin celile denizine döküldüğü yerdeki hayat ortadoğu'nun en değerli ve en verimli yeridir. 
18 mart 2018 tarihinde israil başbakanı bünyamin netanyahu'nun israil'e ait olduğunu deklare ettiği yer.
1967'de israil'in eline geçen stratejik bölgedir.

48'de bizi tokat manyağı yaptılar bu sefer kazancaz lan, diyen araplar burası da dahil her yeri kaybettiler.

Şimdi anca hak talep et dur.

(bkz: Midyat'a pirince giderken elindeki bulgurlardan olmak)
Suriye ortadan kalkarsa otomatik olarak ihtilaf bitmiş, bu tepelerin tartışmasız sahibi israil olmuş olacak.
Yani gençler herkesin bir derdi var.