bugün

2002'de Dublin'de kurulmuş, 3 kişiden oluşan Explosions In The Sky, Godspeed You! Black Emperor tadında müzik icra eden karanlık grup... "The End Of The Beginning" , "All is Violent All is Bright", "A Moment Of Stillness" ve "Far From Refuge" isimli 4 albümleri mevcuttur. ilk albümde yer alan Coda'nın bilimum uzay ve gökyüzü, From Dust to the Beyond'un savaş ve The End of The Beginning'in atom bombası göruntüleri üzerine kurulmuş klipleri vardır.
Kadrosu şu şekildedir:

Niels Kinsella - Bas, gitar
Torsten Kinsella- Gitar, klavye, vokal
Visuals Lloyd Hanney - Davul

Post Rock'ın karamsarlığını elektronik öğelerle oldukça başarılı şekilde sentezlemiş bir grup.
barısarock 2007 de izleyeceğimiz tapılası grup...
(bkz: fragile)
harika ötesi tapılası grup. evde 7/24 kesintisiz çalan grup ayrıca. biz pena tişört kapamadık ama iki nacizhane resim çekildik. * ayrıca o konser için parası olmayan 7 kişi olarak eskişehirden istanbula 1 geceliğine seyahat ettik. *
hendrix sağ olsun, bende bu gurubun bir şarkısı, fırtına izleme isteği uyandırdı ki anlatamam. pek fırtına yaşamasak da bu dört başı mamur ülkede, içimiz fırtınalarla haşroluyor en ufak fırsatını bulduğunda. bilen bilir, bilmeyen kendi ezgisinde ıslık çalarak takılır. kimseye burnumuzu sokmayız evvelala.

entry ile ilgili şarkı: forever lost.
post rockın yeni ilahları.
kelimelerle anlatılamayan duygu ve düşünceleri notalar ve sesler yardımıyla anlatan grup. "müzik" yapan grup. harika, yarmış, gömşürtmüş vb..
god is an astronaut ise bunlar astronot un ta kendisidir diyerek hiçte abartmadığımı düşündüren grup.
dünyanın tepesine oturup izlemenize yardım eder evreni, yükseltir, konuşmadan bu denli yükseliyorsa zat, bir de konuşsalar ah neler olacak. fazla iyi. fazla yüksek. yine gelsin hep gelsinler.
12 kasımda türkiye'ye geliyorlar.

mekan: Balans Jolly Joker
fiyat: ayakta 50 tl

http://www.biletix.com/event.htm?id=KLGIA
yaptığı müziklerle insanı farklı boyutlara sokan bir gruptur.
12 kasımda yeniden türkiye'ye gelecek olan post rock grubu. sevenleri olarak sabırsızlıkla bekliyoruz.
Bir daha balansda konser olmasın eylemi başlatmak istiyorum. canım grubu ziyan eden mekan.
son derece sıcak kanlı yanakları sıkılası müzisyenler. balans seyirciye dar geldiyse de izlemeye değerdi. yine gelsinler hep gelsinler hep gelsinler..
herkesten uzak bir dağ tepesinde, gözlerin doğruca upuzun bitmez tükenmez okyanusa doğru bakıyor, bulutlar birbirleriyle oynaşıyor hırçınca, rüzgar sert ama rahatsız etmiyor ve sen dust and echoes u dinliyorsun. işte böyle bir grup.
dinlenildiği zaman insanda hipnoz etkisi bırakan grup. parçalarında kendini tekrarlamadığını ve süreklilik gösterdiğini farkedebilirsiniz.
sadece müzik ile nelerin anlatılabileceğini insanlara gösteren, kliplerinde sosyal ve küresel sorunları ele alan ve çok uç noktada müzik yapan en sağlam post rock grubudur. kendilerine özgü, apayrı bir tarzları vardır.
(bkz: god is a dj)
(bkz: faithless)
dinlediğiniz zaman dinleyene uzaydaymış hissi veren grup. grup isminin türkçesi "tanrı astronottur". god is an astronaut'u dinliyorum gözlerim kapalı ve kendimi uzayda koşarken hayal ediyorum, yeni keşifler yapıyorum, kimsenin gitmediği yerlere gidiyorum. işte müzik dediğimiz bu.
ismini nightbreed filminden alan grup. nightbreed filminin diyalogları için tıklayınız: http://www.script-o-rama.com/movie_scripts/n/nightbreed-script-transcript-clive-barker.html
sound'ları post-rock için çok "temiz" olsa bile son derece güzel müzik yapan grup.
7. Nesil arkadaş, hoş gelmiş.
Ankara'ya gelselerde şöyle ağız tadıyla dinlesek dediklerimden. istanbul konserini kaçırdık gelin ankara'ya ilk bileti ben alıp en önde gelicem o konsere. Ayrıca post-rock'ta dinlenilebilinicek en iyi gruplardandır kendileri, bilmeyenler için..
ismini bir film repliğinden almış grup. ateist olmadıklarını açıklamışlardı bir röportajlarında.
hoş sohbet bir 7. nesil yazar.hoş gelmiş efenim.
ayıkken girse kulağınıza, öbür kulağınızdan çıktığında sizi sarhoşa çeviren mükemmel ötesi grup.