bugün

sıfır çekmiştir ve de eksi yirmi averaja sahiptir. istatistiklere pek hakim değilim ama bu seneki şampiyonlar ligindeki performansı gelmiş geçmiş en kötüsü olabilir.
10 yıl önce iskoçya 4. Ligi'ne düşürülen Rangers, tekrar Şampiyonlar Ligi'nde.
iskoçya nın en köklü takımlarından biridir. taraftarları protestan ve anglikan kilisesi mensupları olup katolik olan celticlilerle çekişmesi bu nedenledir.

mali kriz nedeni ile 2 alt kümeye düşürülmüş, buna rağmen iskoçya premier lige yeniden yükselmişlerdir.
galatasaray ile eşleştiği taktirde 60 bin kişilik istanbul deplasmanından asla çıkamayacak olan ingiliz kırması iskoç takımıdır.
mighty morphin bir futbol takımı.*
Maçtan sonra da twitter'dan gesenin namusuyla oynamaya devam eden kulüp.
bazı mavrupa matihlerinin aksine, zamanında tokatlamışlığımız var.

görsel
iskoçya'nın iki büyük takımından biri.
iflas edip en alt lige düştükten sonra tekrar toparlandılar. iki senedir Avrupa liginde oynuyorlar zaten. Geçen yıl gruptan da çıktılar.
Bu gece bizim kalkan götümüzü indirdiler. Es kaza 2-2 olup penaltılar da falan turlasaydık bunun lige yansıması olumsuz olacaktı. Kadro geniş değil. Hayırlı bir mağlubiyetle iskoçya'dan götümüz inmiş bir şekilde ayrılıyoruz.
Bugünki glasgow rangers ı türkiyede yenecek bir takım yok. Kusura bakmayın durum bu.
bugün gs'ye futbol dersi veren futbol kulübü. Bir de şampiyonlar ligi avrupa liginden daha zor oraya gitsek terör estiririz diyorlardı ahahahaha. Maç sonu adamlar şöyle bir şey paylaşmışlar puhahahahaha

https://twitter.com/Range.../1311767410316324865?s=19
geçen sene "ganyan bayiinde" rangers-celtic maçı var ekranda, rangers attı, beraberligi yakaladı, bende gool diye sevindim (kılım celtige) bayiideki biri "sen rangersımı tutuyorsun" dedi. yoo, niye sordun deyince, sesini alçaltıp "biz irlanda da rangersı sevmeyiz" dedi.
neden sevmiyoruz dedim, onlar protestan, dedi. bunları fısıltıyla konuşuyoruz.

yani celticle aralarındaki mesele futbol degil.
çetin takımdır. eski ali samiyenci tayfa bu takımı bilir.

2000-2001 sezonunda ise Avrupa Şampiyonlar Ligi 1. tur maçlarında Galatasaray ile Glasgow Rangers aynı grupta yer aldı ve o maç unutulmazlar arasındadır.
Ali samiyen de biz (bkz: Bülent Akın),Hakan Ünsal ve Jardel’in golleriyle 3-2 kazanmıştık. sonra bize iskoçyada çok bilendiler, az kalsın kazanacaklardı ki oradaki maç 0-0 berabere bitmişti.
fizikleri çok iyiydi biz kısa kalıyorduk.
Avrupa liginde galatasaray ın rakibi olmuştur.
Yıllar sonra uefada son 16 ya kalan iskoçyanın efsane takımı. Gerradla güzel çıkış yakaladılar.
Şu iannis hagi yi şunlara kaptırdık ya yazıklar olsun.
protestan iskoçların takımı, finansal iflastan dolayı 2012 yılında 3. lige düşürüldü, şimdi tekrar en üst lige çıktı.
iskoçya'da (bkz: celtic) tutulur. Celtic tutan kız varsa buyursun gelsin tek taşım hazır 10 karat.
babamın oğlu değiller ama iskoçya da bunları tutuyorum. tam detayları bilmiyorum ama oralarda bir şekilde bunları yediler. celtic, ezeli rakibi gidince tek başına dal daşşak takılıyor. ama bir gün yeniden eski güçlerine dönecekler. buna inanıyorum.
görsel
iskoçya Ligi'ne çıkmaları,iskoçya ligi'ne biraz olsun rekabet gelecektir.
Dört yıllık aranın ardından iskoçya Premier Ligi'nde maça çıkan takım.
Abv be rangers senin yüzünden kupon yattı.
(bkz: şimdi onlar düşünsün) celtic b.ku yedi.

glasgow reis fena geliyor. .
4 sezonluk aranın ardından yeniden Premier Lig'e çıkmayı garantilemiştir.
Dünya da en çok lig şampiyonu olan takım. Fifa 2005 kariyerinin vazgeçilmez başlangıç takımı.
Ayrıca; (bkz: dado prso)