bugün

piiz den dinlenildiğinde de gayet hüzünsel etkiler yaratan şarkıdır.
nazan önceli sevdiren şarkılardandır.
bir ihtimal daha var, o da olmek mi dersin diye surup giden harika tsm eserine harika bir gonderme yaparak ihtimal neticeleri ortadan kaldirmis sarkidir...'felaket oldu'.
(bkz: aglatan $arkilar)
GiTME KAL BU ŞEHiRDE

GÜZ YAPRAKLARI DÜŞTÜ GAZELLER OLDU
BULUT iNDi YERYÜZÜNE SEVDALI OLDu
BiR AVUNTU BiRAZ KEDER BÖYLE BiZE NELER OLDU
BU AYRILIK BiR DE HASRET ÇEKiLMEZ OLDU

AY KARANLIK HEP KARANLIK YÜZÜN BiZE DÖNER OLDU
BiR iHTiMAL DAHA VARDI FELAKET OLDU AAA

GiTME GiTME GiTME KAL BU ŞEHiRDE
GiTME YAR GiTME YAZIK OLUR BiZE

GECELER KÖR DiLSiZ SANKi KONUŞMAZ OLDU
HÜZÜNLER KOYDUK ÜSTÜSTE AYRILIK OLDU
BiR AVUNTU BiRAZ KEDER BÖYLE BiZE NELER OLDU
BU AYRILIK BiR DE HASRET ÇEKiLMEZ OLDU

AY KARANLIK HEP KARANLIK YÜZÜN BiZE DÖNER OLDU
BiR iHTiMAL DAHA VARDI ODA YALAN OLDU AAA

GiTME GiTME GiTME KAL BU ŞEHiRDE
GiTME YAR GiTME YAZIK OLUR BiZE.
hayatınız tek kelimeye sığdırmışsınızdır. Hayat sadece 'o' dur ve gün gelir 'o' gitmek ister, hayat gider, umut gider, coşku, neşe, aşk her şey gider. elinizden bir şey gelmesede, kal demenizin anlamsız olacağını bilsenizde bir şarkı tutturursunuz "gitme kal bu şehirde..." ..
buralar gitsin sen gitme diye güzel bir versiyonu da vardır ve bence en çok sevileni de budur. ne güzeldir o şarkı ya.
zaman zaman herkesin sevdiği için ettiği duanın ta kendisidir.
bazen bazı sözlerin sahibinin kadın olduğu anlaşılır.

fazla kadın duruyor bazı sözler, bazı şarkılar, bazı hüzünler.
nazan öncel şarkısıdır fazlasıyla, fazlasıyla kadındır.

hele o 'gitme yazık olur bize' kısmı ancak bir kadın der bunu diye düşündürür. gidenin ardından ancak fazlasıyla terk edilmiş bir kadın söyler bunu.
çoğu kez de nazan öncel.
bir ihtimal daha vardı felaket oldu diyip bir cümleyle anlatıyor sanki bu şarkı. yıllar önceydi o bu şehirden gitmişti. o zaman da ben ona git demiştim zaten. ama gidince her şey o kadar kolay olmuyordu hele ki dönüşü ihtimalse ve o ihtimal bir türlü gerçekleşmiyorsa işte o zaman felaket oluyormuş. çok geç anlamışım, demeliymişim oysa GiTME GiTME GiTME KAL BU ŞEHiRDE
GiTME YAR GiTME YAZIK OLUR BiZE. yazık oldu günah oldu iki ayrı olduk.
(http://fizy.com/#s/1lu9m7)
nazan öncel baş yapıtı.süper ötesidir,dinledikçe dinlenilesi parça.

****Ay karanlık hep karanlık yüzü bize döner oldu
Bir ihtimal daha vardı felaket oldu****
öyle acıtan öyle koyan bir şarkıdır ki insanı mahveder, alır götürür, içindeki yaşama sevincini kırar, olanıda yok eder, uçurumlardan, köprülerden atlatır.çaresizlikler yüzünden ayrılışı, elden birşey gelmeyişi, umutsuzluğu, hayatın ondan sonrasızlığını, onsuzluğun alternatifinin felaket olabileceğini anlatır. severek ayrılmayı bu kadar iyi anlatabilen başka müzik, söz, ritim olabilir mi acaba. yinede dinlenilmesi tavsiye dilmez.zira size yaşınız ne olursa olsun aslında zırıl zırıl ağlayan bir çocuktan farkınızın olmadığını, içinize çaresiz aşk acısı düştüğünde nasılda biçare ve zavallı olduğunuzu, gecelerin ne kadar da katran karası ağır olduğunu, maddiyatın hiçbirşeye yaramadığını anlatır.dinledikçe hatırlatan, hatırladıkça özleten, insanın gırtlağına yumruğu vuran şarkıdır.
piiz in yorumuyla birlikte sevdiğim hatta baya baya sevdiğim bir nazan öncel şarkısıdır.

http://www.youtube.com/watch?v=g8GIbN3H2S4
insanı alıp götüren, romantik, naif, yumuşak, duygu yüklü bir şarkı.
soft bir nazan öncel parçası. ritmi basit gelse de sözleri harikadır.
gece gece birden dile dolanan şarkı sözü.
nazan öncel'in en güzel şarkılarından biri. 1992 yılı eseri. kıyas ile bu zamana ne kadar da güzel bir şarkıdır. hiç bitmesin istersiniz. defalarca başa alır tekrar dinlersiniz. içinde kendinizi bulursunuz, bulmasanız dahi sizi etkiler.

http://www.youtube.com/watch?v=M8izCQqC2T8
'bir ihtimal daha vardı, felaket oldu.'
Ben bu lafı sana yaklaşık dört ay önce söylemiştim. Gidecektin. Kaldın. O dört ayda benim dünyam oldun ama her şey gibi bu da bitti. Ama gitme yine de çünkü sen benim sevgilim, sırdaşım, arkadaşım, yoldaşımdın. Gitme. Lütfen. Sevgilim değil sırdaşım ol, arkadaşım ol, yoldaşım ol. Kal, gidersen ankara özler seni çok.
yazik olur bize.
gitme ile başlayıp kal ile pekiştirilen bir tür talep cümlesi.

çünkü hiç kimse istemez sevdiğinin gitmesini.

kimisi kal der, sevilen gider.

kimisi bekler, çıkmaz bi' kal diyen.

hayat garip.

kal diyebilen ve kalmayı bekleyenler aşık olsun birbirine. lütfen eros; aşkları saçma ok atışlarınla heba etme!
http://www.youtube.com/watch?v=g8GIbN3H2S4
sene 2000 kaç, hayatına reset atmaya karar vermişsin. daha o zamanlar, beni o zamana kadar hiç sevmediğini bilmezken hani, gitmemen için içten içe defalarca kez tekrarladığım şarkı. gidince hiçbir şey eskisi gibi olmazdı çünkü. olmadı da.

subjektiviteyi bırakırsak oldukça gerçek olan nazan öncel şarkısıdır. piiz'den de dinlenesidir.
şu an dinlediğim ve sözlükte başlığı görmemle "beni mi takip ediyorsunuz lan" dediğim şarkı.

yapmayın böyle. korkuyorum.