bugün

Tam 10 gündür geçmeyen öksürüktür.

Gerçekten bıktım artık.
Koduğumun bedellisi yüzünden 1 aydır çektigimdir. Bok var milleti topluyonuz bir araya. Bi de gelince 2. Hafta kesin hasta olursunuz dediler büyük marifet aq. Zaten normalde de bi grip oldum mu öksüren biriyim o nedenle dikkat ederim ama askerde böyle bi şansım olmadığı için 1 aydan uzun zamandır hastayım.
Keçiboynuzu kaynatıp içebilirsiniz.
Hatmi çiçeği çayı da iyi gelir. Aktardan hatmi çiçeği alın suda 3 dk bekletip süzerek için.
Geçmiş olsun.
toplanın tarif veriyorum
bir kaseye yarım limonu sık
içine bir kaşık acı bal ekle
sonracığıma
bir çay kaşığı tarçın ekle
ve bunları iyice karıştır
sonra bu karşımdan bir şeker kaşığı ağzına al ve yavaşça yuta yuta yat zıbar.

edit:önce deniycektin sonra eksilicektin sıralamayı şaşıran şapşal.
Tehlikeli olabilir. Kuru öksürük kovid belirtisidir. Bir doktora görünmekte faydası olabilir. Yok küçük bir üşütme ise 1 tk Zencefil, 3 tk bal ve 1 tk tümeriki karıştırıp suda kaynatıp için hiç bir şeyiniz kalmaz bütün solunum yollarınızı açar bu karışım.
Sigarayı bırak 3 gün içinde geçiyor. Denendi, hala çalışıyor.

Sigarayı bırakma sebebim geçmeyen öksürüktü.
(bkz: kronik farenjit)
Kesik kesiktir bir de.. şu dönemde korkutuyor da namussuz..
Son 1 haftaya kadar çektiğimdir. 2 hafta rahat kesik kesik öksürdüm. Böylesini yaşamamıştım.
Pekmezi kaynatıp içine pul biber atın ve soğuyunca için.
Böyle sanki iki göğsümün tam ortasında, böğrümde duruyor ve olduk olmadık kötü tutuyor. Biraz da nahoş sonucu oluyor.

Ay ölümüm yakın mı yoksam.

görsel
Acılı turşu suyu ve ayran yapıştır gitsin.
Öksürük kuru kuru ilerliyor ve gece vakti şiddetleniyor ise kronik bronşit belirtisi olabilir.
corona'dan kalan bir iz olabilirdir.
Coronanın akciğerlerde bıraktığı etki olabileceği gibi gribin bronşite çevirdiğinin göstergesi de olabilir. ciğerleri doktora göstermekte yarar vardır.
(bkz: reflü)
geçer geçer, daha öncekiler gibi. bu da geçer, neler neler geçmedi ki...
geçmiş olsun.