bugün

7 24 öksürtürten nedeni bilinmeyen ve geçmeyen muzdaribi olduğum hastalık. herhangi bir alerji, astım, nefes darlığım, şudur diyecek bir nedenim olmamasına rağmen 4 yıldır öksürüyorum(yazlar hariç). buna saman nezlesi gibi rahatsızlık diyenleride duydum. bu derdimin tedavisini, nedenini bilenlerin veya yardımcı olabilecek uzmanlara yönlendirebileceklerin mesajlarını bekliyorum.
bal, keçi boynuzu pekmezi, tarçın ve su öksürüğe, geçmeyen öksürüğe iyi gelir.
Ayva yaprağını bayağı bşr süre kaynat ve onu iç.
iç organlarının yer değiştirmesi hissini veren, adamın asabını son derece zorlayan durum.
karabiberli ballı sıcak bir içeceğin geçici çözüm sağladığı hastalık belirtisi.
gıcık şeklinde öksürük ise; bir tatlı kaşığına bal üstüne karabiber ve 1-2 damla limon sıkıp yutmak kısa süreli çözüm olabilir.
en azından rahat uyursunuz.
Biraz bala bi parça taze zencefil rendesi öneriyorum.
can sıkıcı olan her şey gibi öksürük de geçmeyebiliyor.
Sıcak , soğuk yapmamak gerekir, sigara içiliyorsa içmemek gerekir. Boğazı yumuşatacak ılık süt, nane limon ve zencefil tarzı içeceklerle destek yaparak kısa zamanda iyileşmenize yardımcı olacaktır.
pekmez için. iyi gelir.
(bkz: faranjit)
sen o boğaza bi baktır. ♞
(bkz: boğmaca)
(bkz: akciğer kanseri belirtileri)
(bkz: dost acı söyler)
kış aylarında toplumda sıkça görülen olaydır. normal öksürükse fazla sorun yaratmaz. fakat kuru öksürükse hayatı zindan edebilir. tabii ki bir süreliğine *

bu durumdan muzdarip herkese geçmiş olsunlarımı kusuyorum.
Sağlam bir hamam öneririm. Veya sürekli sıcak suya girebileceğiniz bir kaplıca. Söksün atsın ciğerlerinizi bal ve tarçınla beraber.
Siyah turp'un içerisini biraz oyun. içine bal döküp onu bir gece bekletin öylece. Turp'un altına da bi su bardağı koyun ki, balla o turp özü bardağın içine aksın. Onu öylece için. Öksürük geçene kadar da devam edebilirsiniz.

Benim bir ay boyunca geçmeyen öksürüğümü bu karışım geçirmişti.
Allah'ın belası günlerdir geçmiyor, hasta değilim ama kurtulamıyorum bütün gün öksürmekten kaburga kemiklerim ağrıdı. Ulan o karabiberli şey anında geçiriyor ama içemem onu, burnum kapalı bile kusmamak için zor tutuyorum kendimi.
Berbat bir şeydir. Zamanında 1 ay çilesini çekmişliğim vardır.
5 gündür gitmek bilmeyen şey.

Öksürmekten karın kaslarım ağrıyor.
Her sene 2 ay alerjik öksürük derdini çekiyorum.

Teyze olduğum için, bana iyi gelen alternatif methodları tavsiye edebilirim:

- aktardan keçiboynuzu al, kanyat. Ilıkken içerisine 1 kaşık bal koyup iç.

- yine aktaran hatmiçiçeği al. Sıcak suya at, 30 sn bekletip çıkar ve çay niyetine iç.

Bunun dışında göğüs hastalıklarına gitmeni tavsiye edebilirim.
1/4 oranında bal zencefil karışımı yap bunu da mı biz söyleyah?

1/4'teki 4 baldır ha, 1 kaşık bala 4 kaşık zencefil koymayın sakın.
zencefil+bal iyi geliyor diyorlar ben denemedim ama.
sigara içmiyorum ama içilen ortamda duruyorum. öksürükten kurtulamıyorum. ya çevremi değiştireceğim ya da zehirlenmeye devam edeceğim.
(bkz: arkadaşın sırtına vurun)
(bkz: helal helal)
Şalgam suyuna basvurun. Ama marketlerde satilanlardan degil. Dogal ev yapimi olan şalgam suyuna.