bugün

dönmeyecek anlıyor musun dönmeyecek, gidenler dönmez, nergis de dönmemişti çünkü.
depozito vermesi beklenen ev sahibi gibidir. sen kiranı düzenli ödersin, eve zarar vermezsin ama o duvara çivi çakmışsın deyip paranı vermez. bazı ev sahipleri ve sevgililer nankör olabiliyor. evi, sevgiliyi değiştirip aynı yolu tırtıklamamak en güzeli gibi.
Bu aralar içinde bulunduğum psikolojik durum.Aslına bakarsanız döneceğinden pek umudum yok ve kendine yeni birini çoktan bulmuş.Sorun ne biliyor musun sevgili sözlük? Sorun; sen kendini karşındaki kişinin senin için gerçek kişi olduğuna inandırıyorsun, ona içini açıyorsun ve bunu hayatında ilk kez bir insana yapıyorsun çünkü ona güveniyorsun ve seni olduğun gibi kabul edeceğine ve sana sen olma şansını vereceğine inanıyorsun.Sizce sevmek nedir sevgili sözlük? Bir insana sevgi verip ondan sevgi beklemek mi? Yoksa seni gerçekten sevdiğine inandığın bir insana kendisi olabilme şansını verebilmek mi?
evlenmiştir.

şimdi bana susmak düşer
sessizce vurdum kalbime kilitleri
kimse duymasın
seni hala sevdiğimi...
ayriliklari ayrintilar acitir. kadinlari mahveden erkekler degil,
ayrintilardir. ummak ve beklemek kadinliga verilmis iki cezadir

(bkz: murathan mungan)
gelmeyecek biliyorsun ama insan bekliyor işte..
her şeyin değiştiği bu zamanda seneler geçse bile ilk gittiği gün gibi seviyorsun.
herkesten kıskanırken "o" nun yüzü gülsün ben zaten mutlu olurum diyorsun, uzaktan gizli gizli sevmeyi öğreniyorsun,
vay be diyorsun hala bir şeyler öğreniyorum senden.
keşkeler keşke hiç olmasaydı diyorsun.
duvara konuşsan gamdan yıkılır, nehir olsa kurur bu nasıl bir boşluk hissi ?
atık ne zaman düşeceğim, ne zaman bitecek?
kendimden geçtim. bitmiyor, bitmedi..
asla böyle bir beklenti içine girmemeli insan giden zaten gitmiş dönse bile daha sana faydası olur mu? sallayın gitsin mesele en zor günde bile gitmeyeni bulmak, onu aramaya bakmalı insan.
en fazla iki gün süren bekleyiştır benim için. geri dönmesi beni sevindirir ama geri dönen kişi sevinemez.
Kurt kışı unutur ama ayazı asla dedi deli...bekleyen kişiye.
geri döndüğünde büyük ihtimalle hayatınızın orta yerine sıçmaya gelmiştir. sıçarda...
beklenmez. dönecekse döner.
beklemek onu size daha erken getirmez.

hayatınızı yaşamaya devam edin.
görsel

ne sen dönmesini bekle ne kendisi dönsün sen beklemeden..
beklersin de neyi, kimi, neden?
adının yanına eski tabiri eklenmiş bir sevgiliyi.
çok beklersin. gitmişse senin olmamıştır zaten o sevgili.
hadi döndü diyelim. kapanmış yaların açılmaz mı yeniden. kurcalamazmısın senden ırak kaldığı zamanlarda hangi bedenlere neler hissettiğini. düşünürsün kurcalarsın. çünkü önemsemişsindir yine bekliyorsun baksana.

gel gör ki giden gelse de köprünün altından çok sular geçmiştir. ne o eski, ne de sen eskisi gibisindir artık. kabuk bağlayan yarayı deşmekten ibarettir giden sevgilinin geri gelmesi. her şey güzel olsa da filmin sonu ayrılıktan farklı olmaz. çünkü bir kere gitmiş senin olmadığı için gitmiş.

gelse de yeni yaralar açacaktır onun ikinci defa gidişi. daha derin daha kalıcı. daha umutsuz bir vaka olursun o gidişle. kime kızacağına, kimi suçlayacağını bilemezsin. kendi kendine kalırsın o yaralarla. en zor zamanlarına onsuzluk eklenir onun yüzünden.

tüm eski sevgililer gelmeyin sakın. her gelişin dönüşü olacaktır illaki. sizin yolunuz coktan ayrılmıştır kalan eski sevgiliyle.
Sen dönmesini beklersin o başkasının hayalini kurmaya başlamıştır bile dönmesinin tek ihtimali hayalini kurduğu buna tekmeyi basınca yalnız kaldığında sana kalır yine gelir sonra yine gider gelir gelmez tekmelemek gerekir.
Bitmiş bir ilişkide son olarak beklenen girişim. Boşa bekleyin. Tek taraflı kıvılcımdan iki tarafta yarar göremez.