bugün

gereksiz olma durumu, lüzumsuzluk. Örnek: sekizinci nesil*
--spoiler--
günaydın buradayım duvarda uykusuz çerçeve tozlu raftayım, neredesin?... buradayım saatte yelkovan pazarda hurdayım. geçmişin parkelerine saplandı kırık saçlarım saplayın, hiç değişmez dediklerim değişti ben değişmedim susun konuşmayın. Alkol kadar sarhoş güneş kadar milimetrik rüyalarım, son deminde uyanıp bakıyorum odama her şey yerli yerinde her şey bıraktığım gibi bıraktığın gibi sol cebimde ruhum sıkıldı nefes almaktan, ben erindim sen erinme...siz açın yaraları, siz açtıkça biz sevinip kapattık, saatin içinde yelkovan yüzümde buruşuk tebessüm korkulara tokattık, tartışmanın anlamı yok sonuç değişmeyecek nasılsa... çaresi yoktu mesafelerin kanayan kolu çekip koparttık.

günaydın; tek bir bedende bilmem ne olduysa bölündük, evim evim ve tekrar sigaram kırık Sobam'da ki kömürdük iskelede bi' gemiye bağlanmış açılması zor bi' kördüğümdük, bırak herkes cenaze desin biz geç kalmış düğündük.

Usandırdı dik bayırlar gerçekleşmeyecek kurtuluş, neredeysen çık deliğinden bıktım soluk tadından korkunun, göğüs kafesini parçalayıp gün ışığına çıkartıyorum ruhumu dondurup, artık unutulmak istiyorum herhangi bir şehirde kaybolup. Saygının gölgesine dar gelip kovulduk, sevgi bir korkuluk gibi baksam soğuk, kaçsam soğuk, içsem soğuk, radyoda çalıyor kırışık günaydınlar hiç susmayacak gibi olamadım hiç olmayacak gibi ölemedim hiç doğmayacak gibi...
--spoiler--

yaşayan insan cesetlerine: http://typewheel.bandcamp.com/track/gereksizlik
Çok cahil bi yazar. (#22389879)
Yuh ya bu kadar bilgisiz olup da nasıl yorum yapar bi insan. Nasıl da sallamış.
sevgili aaron moshe kardeşim eğer yahudiysen bile taraflı entry girme saygılar.
(bkz: sözlükte yavşamaya değer kızın olmaması) başlığını açan kişi için söylenmesi gereken sıfattır.
gereksiz olma durumu ve yine bu saatte dinlenen güzel bir parça.

şiddetle önerilir.
varlığa dair hiç olmasa da olurmuşculuktur.
Insan kelimesinin diger adı.
Son zamanlarda duyduğum en anlamlı kelime. Gereksiz olma durumu. Meğerse ne kadar yük varmış omuzlarda. Arınma yolundaki yok edilecekler.