bugün

entry'ler (75)

iş analisti

şu aralar ilgimi çeken meslek grubudur. sormak istediğim sorular var yeşillendirirseniz çok memnun olurum. ( siz nasıl diyor msj atarsanız yani)

uml

iş sistemlerinin nasıl modellenebileceğini belirleyen ve açıklayan yöntemlerin bir araya toplanmış hâlidir. Daha çok yazılım geliştiriciler tarafından kullanılmaktadır.

bir daha dünyaya gelinse doğmak istenilen ülkeler

ekşiden bakıp başlık mı açıyorsunuz?

sözlük yazarlarının favori isimleri

(bkz: ayşe)
(bkz: ali)

petburada com

ürünümü teslim etmeyen firma. şubatın 5inde ürünümü kargoya verdiklerine dair mail atıldı, kargoyu seçme şansım vardı Yurt içi kargoyu seçtim bende. Takip için gönderilen linki tıklıyorum Aras Kargonun adı çıkıyor ortada bilgi yok. Neyse dedim, ama bugün 7. gün ve hala ürünüm teslim edilmedi, dedikleri tek şey hem firmanın hem de kargo firmasının 'bugün teslim edilecek' üç gündür aynı şeyi söylüyorlar, ped burada temsilcisi beni arayıp bugün kesinlikle teslim edilecek diyor ama ürün hala yok. Kedime bu saçmalık yüzünden başka mama vermek zorunda kaldım. Güven sıfır. Şimdi para iadesi istedim, bakalım ne zaman vericekler. insanları internet alışverişinden soğutan firma!

yazarların oğulları olursa koyacakları isimler

(bkz: ali)

kadınların cinsellik istemediğindeki bahaneleri

bir kadın bu durumda bahane üretiyorsa tek nedeni erkektir. (bkz: net)

abdal

türkü sevmeyene onu da sevdiririz diyenlerin topluluğudur.

sevemezsin

ayrıldıktan sonra dinlendiğinde iki kat acı veren şarkıdır.
"öyle bir küsüp gidişin vardi ki
seni vicdansız ,insafsız, kitapsız"

silik

bunları kim siliyor diye sorguladığım durumdur. arkadaşım ne diye siliyorsun tanım içeriyor yani beğenmiyorsun da ona mı siliyorsun.

tanrıya en çok sorulmak istenen soru

babadan oğula geçen bir sistem mi işliyor?

uludağ sözlük ü sevme sebepleri

bulamadığım nedenlerdir.
ya kusura bakmayın arkadaşlar ama ölü gibi burada millet, hiç bir hareketlilik yok, birbirine laf atma yok, saçma sapan başlık açıp sataşma yok, fenomenler yok. ben onuncu nesil olarak ısınamadım aga üzgünüm.

yazarların çocuklarına aşılayacağı anafikir

sen bir insansın ve dünyada yaşıyorsun bencil olma, ırkçı asla olma!

tom odell

beğendiğim British singer'dir. ingilizler müzik işini hakketten biliyorlar.

adana kebabıyla meşhur ilimiz

rize değildir.

teb

istanbul göstepedeki şubesi bok gibi olan bankadır.
arkadaş nasıl bir çalışan kadrosu var, müşteri olarak gidiyorum. beni top gibi oradan oraya sürüklediler, masasından diğer masaya bağırıyor çalışan bayan, x... müşteriye bakar mısın benim çok işim var. x de cevap olarak ama ben de çok yoğunum. zaten beni oraya yollayan x di. hayır bir de ben oradayım top gibi oradan oraya gidiyorum. birbirlerine ismiyle hitap ediyor çalışanlar nerede kurumsallık nerede profesyonellik. küçücük bir şube ev ortamı yaratmışlar, bankacı kılık kıyafeti de yoktu zaten. prezantabl bir görünüm aşıladı bankacılar bize ama ben onu bu bankada göremedim. abartısız söylüyorum 1 saat maaş hesabı açmaya uğraştılar. maaş hesabım olmasa zaten uğrayacak değilim. bir de doldurduğum formu ilgili çalışan o kadar kaba anlattı ki lanet olsun dedim. karalıyor formu adam gibi anlatacağına. yazıyorum çünkü halka hizmet veriyorsunuz, bu iş için para alıyorsunuz. sevmiyorsan bunun acısını müşteriden çıkarmaya hakkın yok.

edit: imla

bona fide

nick altından güzel ayar vermiş yazardır.
anlayana tabi.

sevgiliyi kucağa almak

insanın yüzünde tebessüm bırakan, aşk başka ya dedirtendir.

günde 5 öğün büyük tuvalet yapmak

yedikçe çıkaran insandır.

kotit

memleketlim olan yazardır. bugün bir yaşına daha girmiş doğum gününü de kutlarım. gülücük.

edit: doğum günü kutlaması