bugün

Türkçe dublajda fatih özkul seslendirmiştir
(bkz: Fatih Özkul)
Adamım.
başlangıçta tsubasa ile büyük rakip, sonrasındaysa takım arkadaşı olmuş yetenekli file bekçisi.
görsel
Motosiklet markası falan mı acaba.
Motosiklet markası falan mı acaba.
nankatsu'ya karşı maça çıkan (kaptanı olduğu) takımından maçta 50 gol atmalarını istemek gibi bir hayvanlığa imza atan başarılı, ama anlaşılan ölçüsüz kaleci.

(bkz: kaptan tsubasa)
Japonların şuanda mumla aradığı kaleci. 2-0'dan 4 dakka içinde 2-2'ye geldi skor japon kaleci yüzünden!
zamanında (yani nankatsu takımına geçmeden önce) tsubasa'nın götünden kan almış olan tüm zamanların en karizmatik kalecisi. bildiğiniz üzre kojiro hyuga fakirdi ve bu sebepten ötürü genzo'ya uyuz olurdu. çünkü genzo zengin bir ailenin oğluydu. hatta bu süreç boyunca sözünü ettiğim uyuz olma durumu bir zaman sonra nefrete dönüştü ve bir gün genzo wakabayashi kojiro hyuga tarafından sakat bırakıldı. genzo her maçta bu acıyı iliklerine kadar hissederdi. aslında bu acı fiziksel olmaktan öte, ruhsaldı. aradan yıllar geçti, genzo her daim kalbimdedir.
1.sezon 1.bölüm başlayan hikaye şöyledir.
Nankatsu nankatsu şehrinin devlet okuludur. Doğal olarak durumu pekte iyi olmayan ailelerin çocukları bu okulda okumaktadır.
Shetsu ise aynı şehrin özel okuludur. Şehrin kodamanlarının bürokratlarının çocukları bu okulda eğtim görmektedir.
iki okul arasında statü farkı bir noktada kesişmektedir.
Futbol.
Nankatsu futbol takımı ile shetsu futbol takımı arasında bir rekabet vardır. Bu rekabet bakıldığında simetrik değildir. Zira nankatsu yıllardır shetsuyu bırakın yenmeyi gol bile atamamıştır.
Shetsu ulusal turnuvadada şampiyonluklar kazanmaktadır.
Bunun ana sebebi kalecisi ilerde bir yıldız olacağına inanılan şehrin zengin ailelerinden birinin çocuğu ulan genzo wakabayashidir.
O kadar özgüvenlidir ki iddiası şudur.
Hiç kimse bana ceza sahası dışından gol atamaz.

Tsubasa şehre geldiğinde genzo nun ve shetsunun namını duyar. Sırf onu mağlup edebilmek için nankatsu ya yazılır.

ilk günden tanıştığı ishizagi ile şehrin yüksek bir yerinde bulunan tapınağa giderler.
Tsubasa genzo nun evinin nerde oğlunu sorar.
Topun üstüne ismini yaZar ve genzoya meydan okuyan cümleler ekler.
Topu eli ile havaya atar.
inen topa Allah ne verdiyse yapıştırır.
Top çok uzaklardaki malikaneye doğru süzülmeye başlar.
Bahçede antreman yapan genzo bir topun kendine geldiğini fark eder. Topu yakalar.
Topun üstünde yazanları okur. Ve donar kalır.

Tsubasa wakabayshi rekabeti başlamıştır.
carl heinz schneider reis tarafından silkilip bırakılan kaptan tsubasa karakteri japon milli kaleci.
Gömlek hırkayla top oynuyor. Ulan hadi onu anlarımda üste klasik giyinip, altına krampon giyiyorsun. Neyse efendim yine de severiz kendilerini.
(bkz: nestor fernando muslera micol)
evet. tsubasanın belkide en iyi en kaliteli kalecesi lakin efendim, wakaşimazu'nun yanına yaklaşamaz o benim o çocukluk idolum çünkü o. son maçta sakatlanmasa iyi olacaktı. evet.
gelmiş geçmiş en karizmatik çizgi film karakterlerinden biri.
diğeri de şeker kız candydeki terry.
gerçeği vardır.

(bkz: manuel neuer)
Yakın çevresine istanbul'a gelmek istediğini söylediği iddia edilen, hatta inamoto'yu arayıp istanbul hakkında bilgi aldığı öğrenilen kaleci.
çocukken iyi bir kaleciydim. ne zaman kurtarış yapsam adını haykırırdım bu şahsın. ne de cool takılırdı ama. kafasında şapkası falan. adam adam.
mersin semalarında gözüktüğüne dair söylentiler bulunan kaleci.
hamburg da oynamışlığı vardır.
o dönem hyguga juventus a , tsubasa barcelona 2 takımına gitmişti.
mustafa denizli'nin hakkındaki 'elleri küçük' yorumuna rağmen, çocukluğumuzun idolü olan çizgi film karakteri karizmatik kaleci.
beşiktaş'ın allan mcgregor'un yerine transfer etmesi gereken kaleci.
turkiyeye gelmis en yetenekli kalecidir.volkan ve musleranin dikkatle izleyerek ders almasi gerektigini dusundugum efsanevi kaleci.
kojiro hyuganın attığı şutta elinde ki eldiveni düşürüp * gol yiyen , yediği goller bir elin parmaklarını geçmeyen , çizgi film dünyasının messi vari kalecisi. *
küçükken kaleci olup da şapkasının üzerine "w. genzo" yazmayan var mıdır? diye meraklanmama sebep olan çizgi-kalecidir.