bugün

türkiye 'nin karanlık yüzünün sadece bir parçasıdır.
kemalistlerin tiyatro sahnesindeki neferli adamıdır. halk için değil, kendi cemaatine sanatçıdır.
türkiye nin aydınlık yüzüdür.tiyatrocudur,sanatçıdır.
sahneyi ve 3. sınıf entel goygoycuları kendi emellerine alet eden biridir. muhtemelen geceleri uykuya dalmadan önce yorgan altından kıs kıs gülüyordur.

bu konuda timurtaş hocama katılıyorum...
hem çok iyi bir tiyatrocu, hem de çok güzel bir ses tonuna sahip olması dolayısıyla şahane şiir okuyabilen bir adam. Lisedeki edebiyat hocamın yakın bir arkadaşıydı, bir tiyatro oyununa götürmüşlerdi sınıfça bizi. Sınıfın atılganları kulise filan girip tanışmışlardı adamla, fotoğraf bile çektirmişlerdi. Ah ah, ne vardı utanacak. Ne güzel benim de şöyle genco erkal ile fiyakalı bir pozum olurdu...
geçtiğimiz hafta new york' ta, marx soho' da adlı oyunda, londra' da yaşadığı soho semtine gitmek isterken yanlışlıkla new york' ta bulunan soho' ya giden karl marx' ı canlandırmış tiyatro oyuncusu.
fazıl say ın piyanosu ile beraber nazım hikmet vatan haini şiirini sesinden dinledikten sonra gönüllerdeki yeri level atlamıştır.

http://www.youtube.com/watch?v=aiAWmexF8ZA
çağan ırmak'ın sinemaya tekrar döndüreceği efsanevi tiyatrocu.

http://www.radikal.com.tr...03.2010&CategoryID=82
dün 2 haftadır yeniden sahnelediği "kerem gibi" oyununu (ya da şiir dinletisini) izledim, dinledim, hipnotize oldum, salağa döndüm, aşık oldum. aşık oldum, hem bir kez daha nazım'a, hem de şiire bürünen o müthiş aktöre. genco erkal'dan daha iyi nazım okuyan ve nazım anlayan biri yok kesinlikle.hatta genco erkal'dan daha iyi şiir okuyan yok demek abartı olmaz. fazıl say ile beraber sahneledikleri nazım oratoryosunun müzikleri eşliğinde, sahnede zarafetiyle, elleri, kolları, ayakları her uzvuyla oynadı o şahane şiirleri.
birbuçuk saat arasız şiir dinleyebileceklere şiddetle tavsiye edilir.çok iyi bir kurgusu var eserin.
Marx'ın dönüşü ile yaşayan marx olmuştur benim için. türk tiyatrosu'nun tartışmasız en başarılı sanatçılarındandır. hele ki bir "yaşamak şakaya gelmez" deyişi vardır ki sormayın gitsin...
ezel'de kenan birkan'ı oynamasını istedigim üstat. ne hoş olur.

(bkz: tadından yinmez)
dostlar tiyatrosunu kuran kişidir.aziz nesin, haldun taner, nazım hikmet, can yücel gibi aydın yazarlarımızın oyunlarını yönetmiştir. ayrıca okuduğu şiirlerle insanı kendinden geçiren, aklını başından alan ses tonu ve vurgulara sahip kişidir.
nazım hikmet ran'ın şiirleri en iyi okuyabilen kişi, takdir ederim.
geçende nazım hikmet anısına bir oyununda bire bir görme fırsatını yakaladığım oyuncu. sesini çok etkili kullanıyor.
insanlarım oyununda bir buçuk saat boyunca sesinde hiç tekleme olmadan bitiren ve dikkat çeken oyunculuğuyla bildiğimiz başarılı bir tiyatro oyuncusu.
oyunculuğu bazen fazlaca yapay gelse de ustadır, yaşayarak şiiri okumayandır, anlatandır.
yaşam mücadelesine, kişiliğine hayran kaldığım şahıstır.
bu akşam boğaziçi üniversitesinde kerem gibi adlı tek kişilik oyunuyla sahne almış tiyatro ustası.
sirf isminden kazanan tiyatrocu.
Nazım Hikmet oyunlarından tanırım az çok kendisini. Sesi hayatım boyunca gördüğüm ve görebileceğim en muhteşem sesdir.
Bi kere bile eleştirildiğini görmediğim mükemmel oyuncu. Yaptığı her işi mükemmel yapan kendine hayran bırakan duygu adamı.
senli şiirler daha bir güzel, senli mısralar daha bir hoş... adam.
herkesin hayatında en az bir kere izlemesi gerekn sanatçı, hele hele marx'ın dönüşü.
istanbul üniversitesi psikoloji bölümünü bitirmiş usta oyuncu.
bu akşam ne denli mükemmel bir oyuncu olduğunu kadıköy halk eğitimde bir kez daha gözler önüne sermiş sanatçı!