bugün

entry'ler (67)

küçük iskender in yazdıklarını anlamamak

küçücük dünyandan kafanı uzatıp bir düşün bakalım adam ne diyor. yapamam, ben takılırım, arada da şık gözükmek için elimde bir şiir kitabı gezdiririm diyorsan ve üstelik anlamıyorsan niye yaşıyorsun o zaman?

aşka ömür biçmek

gerçek bir şeyden bahsediyorsak ömür biçilememeli...

erkek erkeğe ilişkiye girmek

homofobisi tavan yapmış yazarcıkların aptal suratlarına karşı kutsaldır diyorum. yalnız erkek erkeğe olan değil kadın kadına olan da kutsaldır.

kadınların tek kelimelik özeti

aşktır kesinlikle...

ebru nihan celkan

genç bir oyun yazarı, ileride çok güzel oyunlar yazacağına inandığım sevilesi kadın.

şişman domuz

kadriye kenter'in yönettiği keyifli bir oyun.

kadriye kenter

oyuncu ve yönetmen. haliç üniversitesi tiyatro bölümü'nde oyunculuk hocası. müşfik kenter'in eşidir kendisi. "aşk mektupları" isimli okuma tiyatrosunda karşılıklı aşklarını dile getiriyorlar müşfik bey ile, görülmeli...

emre koyuncuoğlu

istanbul şehir tiyatrosu'nda yönetmen, kafası farklı çalışan bir kadın. boğaziçi üniversitesi ingiliz dili ve edebiyatı'ndan mezun olduktan sonra londra'da tiyatro eğitimi almıştır. deneysel tiyatro konusunda uzmandır.

levent kazak

ölen oyuncusunun ardından utanmadan oyuncularını sahneye çıkaran nedim saban'a vermiş veriştirmiştir.

nedim saban

"tiyatro değil sütlaç yapsın!" (bkz: levent kazak)

armağan çağlayan

bir tiyatro yapmadığı eksikti. nedim saban'ın yönettiği bir oyunda oynuyor kendisi. bakalım kendisini rezil etmek için daha ne yapacak?

tiyatro 0 2

beyoğlu'nda genellikle ingiliz yazarların oyunlarını sergileyen amatör tiyatro.

rüçhan çalışkur

"güldünya" isimli dizide de oynamıştır. yılların seslendirme sanatçısıdır. (bkz: leenane nin güzellik kraliçesi)

krek tiyatro toplulugu

on beş dakikalık oyun yaparak türk izleyicisini şoke eden tiyatro.

berkun oya

londra'daki royal court tiyatrosu'nda türkiye'yi ilk kez temsil eden oyun yazarıdır ama oyununu oynatmayı başaramamış. yine de takdir ediyoruz ailecek.

leenane nin güzellik kraliçesi

martin mcdonagh'ın bir oyunu. istanbul devlet tiyatrosu'nda uzun yıllar oynanmıştır. başrolleri sumru yavrucuk ve rüçhan çalışkur paylaşmışlardı. anne kız ilişkisini sorgulayan, güzel bir rejiyle, iyi oyunculuklarla kotarılmış bir oyundu.

in yer face

doksanların londra'sında ortaya çıkan akım. zamanında çok ses getirmiştir. sarah kane en önemli temsilcilerinden biridir.

tehlikeli ilişkiler

çok başarılı olmayan oyun. oyundaki ayna fikri güzel ama yönetmen pek bir şey yapamamış gibi. oyunculuklar güzel ama çok daha iyi olabilir, biraz fazla abartılmış her şey.

hamlet makinası

heiner müller'in bir oyunu.

genco erkal

oyunculuğu bazen fazlaca yapay gelse de ustadır, yaşayarak şiiri okumayandır, anlatandır.