bugün

hiçbir zaman giyememekten korktuğum, giyen her kadının içinde çok güzel göründüğü beyaz düğün elbisesi.
(bkz: çirkin gelin yoktur)
Bir kadina yakisan en güzel kiyafettir. Ama gelinlik denilince, insan da bir tedirginlik olusturuyor, ya da tek ben de olusan bir his bilmiyorum. sanki giyildigin de zamanla hayal kirikliklari ve üzüntülere yol açacak gibi.. Yine de hayatta anlik mutluluk veren seyler'in en basinda gelir bu özel kiyafeti giymek.
her kadının giymek istediği kıyafet çeşidi.
çirkin gelin olanların bahtı ve evliliği güzel olacak derler, güzel geline ise tam tersini. kırık beyaz gelinlikler her zaman daha güzel durur. ve itiraf ediyorum, evlenmeyi düşünmediğim halde "kilo aldım, rejim yapmalıyım gelinliğin içinde kötü dururum" diyerek rejim yapıyorum.
erkeklerin sırtındaki maddi yük; kadınların bir başka masrafı.

evi alan erkek, eşyaları alan erkek, kız tarafı ne yaparmış?

yatak odasını yaparmış. oooof offf erkeklerin sırtındaki maddi kambur kadınlar...
diktirme olacaksa, ortaçağ işkencelerinin provalarının yanında uyarı niteliğinde kaldığı giysi türüdür. bayım bayım bayılarak, terzinizin sizi çıkarttığı kütüğün üzerinde, aynadaki aksinize bakıp bakıp yabancılaşırsınız öte yandan. heves ediyorsanız güzel geçebilir provalar orasını bilemem ama ben varlığımı sorgulayarak nihilizm aşamasına davullu zurnalı geçiş yaptım. tecrübeli birine diktiriyorsanız genelde 4. prova itibariyle, yani yaklaşık 1 ay içinde gelinliğiniz hazır olur. ha bir de, diktirme ya da hazır farketmez, yaz aylarında hem gelinlik hem de fotoğraf hizmeti ücretleri bariz şekilde artıyor, yani sonbahar kış aylarında nikah tarihiniz belli olduysa hemen gelinlik siparişi vererek ya da diktirmeye başlayarak rahat 250-300 tl tasarruf edebilirsiniz.
Kiralanması ile satın alınması arasında 100-200 lira gibi bir fiyat farkı olan gelin giysisi. Buna rağmen gelinliğini kiralayanlara akıl erdiremiyorum. Satın al, dursun bir kenarda, hatıra olsun. En kötü ihtimalle ihtiyacı olan birine verirsin. Yazık o kadar paraya.
en çirkin kadını bile güzelleştiren, yeni bir ortak yaşama başlarken giyilen simge olmuş bir elbise.
http://s.cdn.acunn.com/up...811988444f86cfd111d8c.jpg bunun beyazı güzeldir.

http://2.bp.blogspot.com/...pictures+%252812%2529.jpg

http://www.zelfist.com/wp...co_rocha_wedding_gown.jpg bunlar da çok harika.
kısaca yaşı ne olursa olsun her kadının hayalidir.
2 günlük arama deneyimim de şöyle söyliyim; kesinlikle istediğiniz gibisini bulamıyorsunuz. o kadar çok çeşit ve model var ki en son sıkılıp "eeeh yetti ama katalogda gözlerim kapalı parmağımı gezdiricem hangisinde durursa onu alıcam" bile diyebilrisiniz. seçmesi sıkıntılı bir kıyafet türüdür.
genç kızların evlenirken giydiği abiyedir.
her genç kızın hayali...
düğüne günler kala her kadının fellik fellik aradığı, bir türlü beğenip, karar veremediği,
kılı kırk yararak seçtiği, vücut tipine en uygun olanının seçilmesi gereken, içinde rahat hareket
edilmesi açısından da fazla kapalı ve kabarık olmaması gereken şey. *
çoğu yavrumuzun hayalini süsleyen, ayrıntılarla dolu prenses, mini zart zurt gibi modelleri bulunan tüllerle sarılı, fiyat olarak iyi geçirilen elbise türü.
ne dekolteler ne de transparan özellikler gelinliklere bir özellik bir hava katmıyor aksine gelindeki temizliği duruluğu yok ediyor.
hayatın milatı gibidir. şayet satın almak yerine kiralanmışsa sonrası hakkında ipuçları verir.
Yıllarca hayalinin kurulmasinin anlamsiz bulduğum, özel olmasıyla birlikte vakti geldiğinde beğenilebilceğine inandiğim gelin elbisesi.
Yıllarca hayalinin kurulmasinin sebebini de 5 yaşinda el kadar kizlara amca teyze düğününde giydirilip ince ince bilinç altına sen de gelin olacaksin, bunu giyeceksinin işlenmesine bağlamaktayim.
evlenme ihtimali az olan kızların eleştirdiği kadını en güzel gösteren elbise.
giyilmesi hoşbir hava katar.yadırgamamak gerekir.
ne kadar gösterişten uzaksa o kadar güzel olan gelin elbisesi. düşündüm de uzun kollu bi gelinlik istiyorum. En güzeli Onlar.
neden kızlar gelinlik giymeyi çok isterken erkekler damatlık giymeyi o kadar istemezler?
inanılmaz bir çeşit bolluğuna sahip bir kıyafet türüdür. vintage, v yaka, belden kuşaklı, dantelli, Fransız dantelli, kısa kollu, uzun kollu, omuzsuz, straplez, tek omuz, deniz kızı, balık etek, dar kesim, sade, prenses, a tipi, a kesim, yok devenin bale pabucu vs; yaz yaz bitmez. yazdım ve yazıyorum, oradan biliyorum. bunlar ilk ağızda aklıma gelenler sadece, 5 dakika düşünsem bir bu kadar daha çıkarırım. bir de bunların kombinasyonlarını düşününüz: vintage kloş etek, v yaka belden kuşaklı, bolerolu tesettür falan. bir de 'trend' başlıklı olanlarını düşününüz; 2014 gelinlik trendleri, 2014 deniz kızı gelinlik trendleri, 2014 fırfırlı gelinlik trendleri, 2014 önü kısa arkası uzun gelinlik modelleri falan.
asla giymeyi düşünmediğim bir evlilik töreni giysisi.
etrafımda giyenlerden gördüğüm kadarıyla, zaten zevksiz bi milletiz, abartmayı çok seviyoruz. bunu giyen hatunların %90ının çok komik ve çirkin göründüğüne kanaat getirdim. yanlış gelinlik tercihi, aşırı abartılı modeller, abuk subuk bi saç, aşırı abartılı çirkin ötesi bi makyaj, leş bi duvak, her tarafta simler kurdeleler danteller falan, ele de dandik bi çiçek, aa tepeye kondurulan kosssskoca tacı da unutmamak lazım. eveeeet, maskaramız ay pardon gelinimiz hazır.
evlerden ırak.
temizliği sembolize eder. saflığın ve masumiyetin zirvesidir. rabbim herkese giymeyi nasip etsin.
gelinler için yapılmış uzun beyaz elbise.

görsel