bugün

"dünya herkesin karnını doyurabilir ama gözünü doyuramaz."

(bkz: mahatma gandhi)
http://9gag.com/gag/azjVRAb

hemen eksilemeyin. Sadece komik.
Komşusu açken tok yatan bizden değildir.

Şu sözü herkes benimsese dünya üzerinde bir tane bile aç veya muhtaç kalmayacak.
"ben ne tek dil dedim ne tek din dedim".
"şahsen böyle bir sorumluluğun altına tayyip erdoğan olarak giremem çünkü parası olan var parası olmayan var. parası olan bastırıcak parayı askerlikten kurtulacak parası olmayan da gidip askerlik yapıcak. kimlerle görüştüysem ben kenar köşede izbe yerlerdeki vatandaşım bu işe sıcak bakmıyor. ee biz bu yola çıkarken kimsesizlerin kimi olmak için sessiz yığınların sesi olmak için çıktık. o zaman sormamız lazım ona göre de adımımızı atmamız lazım."

bu bildiğin söz möz değil destan oldu ama kusura bakmayın adamda yalan gırla olunca yapacak bi şey kalmıyo geri.
yurtta sulh cihanda sulh.
Yağmur komünisttir; çünkü herkese eşit yağar. Rüzgar ise kapitalisttir zayıf olanı yıkar.
"3. Dünya savaşı ne ile yapılacak bilemem ama 4. Dünya savaşının taş ve sopalarla yapılacağı kesin."

-Einstein
''içki içen alkoliktir akp ye oy veriyorsa alkolik değildir.''
(bkz: kandırıldık) fetö tarafından...
(bkz: kandırıldık) malum çözüm süreci boyunca güneydoğu'da pkk'nın silah ve mühimmat depolaması. yolları tuzaklaması falan...

(bkz: eşek değilim) ben. zira aynı çukura iki kere düşmem.
görsel
one minute.
siz öldürmeye gelince iyi bilirsiniz.
askerlik yan gelip yatma yeri değildir.
- R. Tayyip Erdoğan
görsel

Nokta. Büyüksün Atam.
ahlakın olmadığı yerde kanun işe yaramaz.

--napoleon bonaparte.
siz de gazeteciler olarak bir sorun ya sizin kilonuz kaç diyin. Bu ülkede Türkiye Cumhuriyeti dışında bir devlet kabullenilemez. Bunun bedeli çok ağır olur , ağır bedel öderler.

R.T.E
Eğer utanmazsan dilediğini yap.

Hz muhammed aleyhisselam
"400 Milletvekili Alınsaydı Şehitler Olmazdı."
ve herşey bittiğinde hatırladığımız şey düşmanlarımızın yaptıklarından çok dostlarımızın sessizliği olacaktır.
büyük insan Aliya izzetbegoviç
Yıkılmadım ama ayakta da değilim.
- Yıldız Tilbe
ingiltere seyahati dönüşünde

gazeteci: 'efendim, neden ingiliz dış işleri bakanının elini sıktınız?

demirel: 'neresini sıkacaktım kardeşim?'
görsel

Gece olmadı ama gece çalışanları kalktı uykusundan.
"Bir daha yalniz sana bagli olmayan seyleri ciddiye alma. ask, dostluk, un gibi"
Doğruyu söylemek değil, anlatmak güçtür.
Bir milletin ahlak değeri, o milletin yükselmesini sağlar. M. Kemal ATATÜRK