bugün

yalnız insan suyudur o...
sabaha köpürcüklenir.
şu hayatta en sadık olan şeydir. sabaha kadar başınızda bekler.
içtiğinde gece işeyeceğin su dur.
sabaha içilmez o su. dökülür lavaboya, yenilenir, kıymeti bilinmeyendir.
hayat kurtarır.
gece yatağın başında duran 1.5 litrelik su kadar iyi olmayandır. bir bardak su dediğin 3 yudum lan. bir kere uyansan anca yeter. e ikinciye uyanırsan n'olacak? mutfağa gideceksin. e o zaman ne anlamı kaldı bardakla yatmanın? oldu mu şimdi? olmadı.
(bkz: bir pazar sabahı ölü düşlere otopsi)
--spoiler--
Oysa ne kadar huzurdun, ne kadar bendin, biliyorum belki uzaktın ama o gece uyuduğumda suydun, başucumdaydın..
Uyandığımda yoktun devrilmişti bardak akmıştı su...
içimde; bir düşün yükseklerden düşme korkusu..
--spoiler--
soğuksa bile ısınır içilmez hale gelir.
banadabibardaksu.
akşamdan tuzluya abandıysanız onu oraya koymak şart olmuştur. illa ki gece kalkıp: "hof içim yanmış mına koyim" diyerekten kafaya dikersin.
gözlerimde parıltısı bir bakır tasın,
kulağım komşuların ayak sesinde.
varsın bir yudum su veren yine olmasın,
başucumda biri bana "su yok" desin de.

gibi türk edebiyatının yalnızlığı en korkunçca anlatan dizelerini çağrıştıran sudur bu aynı zamanda.
uyanıkken pek bir şey ifade etmez ama gece ağzın kurulugu ile uyanınca dünyadaki en güzel şeydir.
ne yazık ki genelde uykuya daldıktan sonra gece uyanıp içmek akla gelmez, sabaha kadar aynı dolulukta kalır. ağrı kesiciyle birlikte bulunması iyi olur.
eğer içine böcek kaçmışsa ve siz onu bilmeden içip böceği ağzınızda hissettiyseniz emin olun bundan iğrenci yoktur.
hele ki bol alkollü bir geceden sonra o su orada duruyorsa, cennetin kapılarını görürsünüz.
dinlenmiş sudur.
aman dikkat edin!
o bardağı oraya ananeniz yahut dedeniz koymuş olmasın!
(bkz: takma diş bardağı)
odada kalorifer peteği varsa ve yanıyorsa, odada ki nem oranını nem oranını dengeleyecek olan bir bardak sudur.
Asla bitmeyen sudur, çoğu zamansa hiç içilmeyip sabah toz olmuştur diye dökülen sudur.
çoğu Türk insanında vazgeçilmez bir alışkanlıktır. Ama çoğu zaman sabaha mutfak lavabosuna boşaltılır.
küçükken bir teyzemizin " yanı başına su koyarsan karabasan gelir " sözü sebebiyle, yanı başımı bırakın aynı odada bile bulunmuyorum.
sevgiliyle geçirilen bir gecede en çok ihtiyaç duyulan üç şeyden biridir.