fatih altaylı genel yayın yönetmeni, tarihçi murat bardakçı gazetede olacak isimler.
#4377058 numaralı yazı sonrasında bu başlığı da açmak bana düştü.

türk gazetecilik tarihinde, bu adı taşıyan iki gazete var:

biri ufuk güldemir öncülüğünde 2002 yılının sonunda yayına başlayan, daha sonra adı "yarın" olan ve 2003 yılı sonunda kapanan gazete.

diğeri de fatih altaylı öncülüğünde 2009 yılının başında yayına başlayacak olan hd gazete.

ikisinin arasında her bakımdan dağlar kadar fark vardır...
kaliteli bir gazete olacakmış gibi, inşallah emin çölaşan tipi ulusalcılık akımlarına kendini pek kaptırmaz.
diğer tüm grup gazeteleri gibi sahibinin sesini yansıtacak gazete olacaktır. büyük ihtimal diğer çoğu gazete gibi maliyetinin altına satılacaktır ve patronlarının isteğinden şaşmayacaklardır.
tarafsiz bir gazete olmasini ümit ettigimiz gazetedir.
ikinci kez çıkacak gazetedir.
(bkz: gazete habertürk)
(bkz: kokulu gazete)
aylardır habertürk tvde reklamlarını ve sözde kadrosunun ağızlarının suyu aka aka yalanarak övünmelerini bıkarak, gınağı getirerek izlemekten yorulduğumuz hayali gazete. görmemişin gazetesi olmuş ( ki olamadı henüz ) 6 ay önceden her gün konuşmaya başlamış denilesi durum.

yahu tanıtım reklam bir yere kadar anladıkta her gün en az 1-2 saat bıkmadan usanmadan yok gazetenin boyu bu olacak, yok mürekkebi süper olacak yok kalitesi cillop olacak içinde kıl yün yapağı olacak diye ballandıra ballandıra anlatmanın ne anlamı var.

insan bunu bir kez söyler iki kez söyler ki o da çıkmasına yakın tanıtım kampanyasıyla duyurulur. kalkıp 6 ay evvelinden her allah'ın günü insanlara olmayan gazetenin reklamı yapılıp izleyici moron yerine de konulmaz ki.
tv kanalından sonra, merak edilen gazete. bir bomba haberle atlar yayın hayatına.
fatih altaylı beyefendinin ''oğlum diye demiyorum ama..'' şeklinde kendine bir üslup takınarak sürekli övdüğü gazete.. göriciğiz...
75 kuruşluk fiyatıyla bahsedilen tirajı yakalaması zor olan gazete.
hepsinden farklı olacağız diye başlayan gazetelerin içler acısı durumuna bakınca,
bu gazetenin de tirajı komik bir duruma düşeceğini tahmin etmek hiç zor değil.
reklamını beğendiğim gazetedir.

edit: farklı bir reklam. düşünce, çekiliş biçimi vs...
reklamıyla bütün rakiplerinin kulağını çınlatan yeni gazete.
fatih altaylının gereksiz özgüvenini elinde patlatmasına sayılı günler kalan gazetedir.
taraf gazetesinde okuduğumuz gibi sansasyonel haberleri beklediğimiz gazete.
1998'de ortaköyde cillop gibi hatunlar tarafından bedava dağıtılan gazetedir.
tam bir hayal kırıklığı.
''türkiye nin tek değişik gazetesi'' sloganı ile yola çıkmış ciner grubu gazetesidir. iyi bir reklam ve iyi bi tasarımla yola çıktığı kesin. ancak bu kargasada, bu kadar farklı sesin çıktığı zamanda bu gazetede belli zümreleri rahatsız edecek, belli zümrelerin diline tercuman olacaktır. faklı ses her zaman iyidir. iyi bir muhalefet yapacağı kesindir.
reklamlarıyla epey dikkat çekmesine rağmen piyasadaki tüm gazetelerden daha pahalı olması sebebiyle acaba medya liderlerinin arasına bir gazete olarak sızabilecek mi merak konusudur.gerçi, yazarlarıyla ve de eklerinin diğer gazetelere oranla daha çok olmasıyla sözü edilen rakamın hakkını verir gibi ya bakalım...
reklamı kadar dikkat çekebileceği konusunda şüphe uyandıran gazete. ama reklamı güzeldir, yaratıcıdır.
1 martta yayın hayatına başlayacak çiçeği burnunda yeni gazete. son günlerde reklamları kanald ve star dışında tüm kanallarda yayınlanmaktadır ayrıca çok yaratıcı bir reklam olmuş basındaki tüm gazetelerin adı geçmekte reklamda üstü kapalı olarak..
beni 1 martta o gazeteyi almamı sağlayacak eşsiz reklamlardan birini yapan gazete. tutacak büyük ihtimal.
billboard'lardaki ufak ironiyi bile anlayamayan insanlarımız çoğunlukta olduğu sürece tutmaz gazete..