bugün

nokia için gerçekten çok güzel oyunları olan firma. internette 80 tanesini bir arada beleşe bulmak mümkün. 5300'da çalışan oyunun 6300'da da çalışıp çalışmayacağı merak konusudur. öyleyse hemen gidip geri değiştireyim.
nfl 2010 gibi bir canavar yaratan firma. ama brett favre vikings'te yok. her güzelin bir kusuru olur deyip avunmaya çalışıyoruz.
real football'un üretici firmasıdır. ps3'teki futbol oyunlarından tek farkı telefondan oynandığı için ekranın küçük olmasıdır. Lakin müthiş bir oyundur.
assassin s creed'in mükemmel bir symbian versiyonunu yapmış olan firma.
ipod touch için de bi ton oyunu vardır..
sisteme nokia ile giriş yapmış şimdilerde ise android ve iphone ile şaha kalkmış oyun üreticisi.
En baba firmadır.
fransız mobil oyun yapımcısı firma.
Bu gameloft un allah belasını versin ne diyeyim... Modern Combat serisi, Asphalt ve Gangstar Vegas dışındaki oyunları beş para etmez. Asphalt ve Vegasin allahtan alternatifleri var da bu paragöz şirketin oyunlarını oynamaya mecbur kalmıyoruz. Ama anlamadığım tek nokta ulan sene olmuş 2015, elimdeki telefonda evdeki bilgisayardan daha güçlü işlemci 2 Kat fazla ram var. Bre aminakodumun Android developerlari koskoca 1 senedir Adam gibi bir fps yapamadınız mi?

Niye bu kadar sitem ettiğimi de yazayım. Ben modern combat 5 in hastasıyım. Manyak gibi oynadığım bir oyun budur başka da yok zaten. Efendime söyleyeyim ben bu oyunu ilk çıktığında satın almıştım. O yüzden oyun beleş olduktan sonra kıyak yapmışlar güya eski oyuncu olduğum için enerji sistemine tabi değilmişim. Ben avantajlı olmama rağmen bu kadar boktan bir haksızlık olamaz. 1 ay enerji sisteminden muaf olmak için 50 tl vermeniz gerekiyor şuan ancak benim gibi eski oyuncular sabah akşam oynayabiliyor. Düpedüz haksızlık. Neyse.

Gelgelelim ikinci konuya. 1-2 hafta önce Update geldi ve tier 7 silahlar eklendi. Ben oyunu bir süredir oynamiyordum tablet bozulduğu için. update gelmeden 2 hafta kadar önce galaxy s6 aldığım için oynayayım dedim. Hiçbir hile kullanmamama, telefonda rootu bırak mc5 den başka bir tek Spotify olmasına, oyunda kimseye kufretmememe rağmen arada sırada durduk yere multiplayer moddayken dc oluyorum ve multi sırasında şüpheli eylem cart curt mesajı alıyorum. Ulan, 1 oldu ses etmedim. 2 oldu gameloft Türkiye support teamine mail attım. Adamlar otomatik cevap atmaktan usanmadilar. Hiçbir zararlı eylem kullanmamama rağmen haksız bir şekilde hile yapmakla itham edildigimi, oyuna 100 lerce lira para yatırdığımi defalarca belirtmeme rağmen en sonunda eğer hile yapmaya devam ederseniz üçüncü uyarı mesajı kalıcı ban aldınız şeklinde olacak diye bir mail aldım. Cinlerim tepeme çıktı. Gameloft resmi forumunda ayni dertten muzdarip ve banlanmis tonla oyuncu olduğunu öğrendim. Update'ten bu yana herhangi bir uyarı almadım ama yazık günah yani bu kadar emeği hiç etmeye. Hadi paramızı ve vaktimizi somuruyosunuz bre kitapsızlar bari emeğimizi somurmeyin.

Buradan sesleniyorum ey ea games ey valve şu modern combat 5 ayarında bir fps yapın bir daha mc5 oynayan en adi olsun...
Son yazılan uzun entryi okuyan ağır işsizdir.