bugün

2 bölüm izlediğim diziden yorumlar; birincisi alias'ın boşluğunu dolduracak dizi arıyorum sözlük, yardım et bana. ikincisi kardeş ablasını, ağbi bacısını götürüyor.çüşş midem kalktı. 2 bölüm boyunca ben sevgilimin gözlerini kapadım ellerimlen, sevgilim benim gözlerimi kapattırdı elleriynen. midem ağzımda sözlük, her yer pipi, aq.
bu dizi için bu kadar az yorum cidden şaşırtıcı.sayfalar dolusu yorumları okuyup sayfalar dolusu konuşmak istiyor insan.

--spoiler--
arya herkesin hayalindeki kızçedir o demirci çocukla istikbali parlak.Bran yavrucuğum düştükten sonra iyi saatte olsunlara karışmakta ileride neler yapacağı ile beni merakta koymakta.yiğidin harman olduğu yer kuzeyden bir yiğit yetişmekte jon snow nasıl şahlanacak beklemekteyiz.catelyn tully stark asil kadınsın lakin jon snow'umuza öyle bir muameleyi reva görüp beni gözyaşlarına gark ettiğin için tiksinç kız kardeşin ve yeğenin ile seni hiç affedemeyeceğim. sansa sümsüğü, joffrey piçi ve anası olacak o kevaşenin sefaletini göreceğiz belli ki lakin belalarını kimden bulacaklar bakalım.
--spoiler--
2. sezonu 2012 nisanda yayınlanacağını duyurarak ara vermenin bokunu çıkarmış dizidir.
bünyede yer alan kaliteli dizi eksikliğini fazlasıyla gideren dizidir.

--spoiler--
1.sezon 6.bölüm'de; çiçek gibi hatuna, üzerinize afiyet kanlı canlı at kalbi yedirmişlerdir. gül gibi kızı ne hale soktular.
--spoiler--
ne olursa olsun ekşi sözlükten takip edilmemesi gereken oluşum. adamlar spoiler vermek için can atıyor. hani anasına sövüyosun her halde zevk alıyorlar bundan. değişik insanlar...

ayrıca şu parody yarmıştır.
http://www.youtube.com/watch?v=toLfvn8S23Mhttp://www.youtube.com/watch?v=toLfvn8S23M
toto yumurtalardan tam 3 ejderha çıktı efenim daha neler gelecek başımıza merakla bekliyoruz.
umduğumdan daha az action sahne olmasına karşın, gayet kaliteli bir yapımdır.
--spoiler--
ikinci sezonun özeti şu şekilde olacak muhtemelen.

dragons vs. white walkers
--spoiler--
--spoiler--

bazı karakterleri 1 . sezon için özetlemek gerekirse;

ned stark: ah be boromir ne geldiyse başına merhametin yüzünden geldi.

joffrey: ulan ne kancık adammışsın be yedin dağ gibi herifi.

lord baelish: bu herif zaten king's land de pezevenkler odası başkanı güvenilir mi bu adama.

sansa: kansız karı baban orda zindanlarda çürüyo sen hala lannisterlara yaranıcam diye..

cersei baratheon: ulan ikiz kardeşine de veriyosun, kuzenine de veriyosun rezil sürtük.

jaime lannister: insan kız kardeşiyle yatar mı be? hem çocuk hem kral katili oluyodun az kalsın, şerefsiz..

maester pycele: dede hep bi yalan dolanlardasın az yalaka değilsin..

khal drogo: 250 gr.'a tav oldun bak o orospu karı da sebebin oldu.

vıserys targaryen: kardeşini pazarladın godoş, sonunda da tacı monte ettiler sana.

daenerys targaryen: bu karı sakat, mum etti iki günde dağ gibi herifi.

arya: bu velet de iş var pek bi yürekli.

snow: yanaşmasın falan ama karakterin sağlam delikanlı çocuksun..

tyrıon lannıster: boşuna imp dememişler adamı suya götürür susuz getirir.

lord varys: bi ibneden ne beklenebilir ki tabii ki de ibnelik.

robb: biraz daha cesur ol aslanım bunlar zor zamanlar.

cat stark: önce abisine sonra ned e ben güvenmem böyle karılara.

--spoiler--
işbu entry dizinin ikinci ve üçüncü sezonu ile ilgili çok ağır spoiler içermekte olup, merak edenlerin bilgisine sunulmaktadır. eğer ön bilgi istemiyorsanız buradan sonrasını okumayın.

--spoiler--

ikinci sezon, ned stark'ın vesayetine verilen ve robb stark'ın çok yakın arkadaşı olan, demir adaların varisi theon greyjoy'un babasına yaranmak ve kendini kanıtlamak için winterfell'i 30 adamla istila etmesiyle başlıyor. nasıl bir şerefsizliktir bu demeyin, ben dedim bir bok değişmedi...

ikinci sezondaki savaş beş kral savaşı olarak biliniyor ve tarafları stannis baratheon, renly baratheon, robb stark, joffrey baratheon ve balon greyjoy.

kral tahtında oturan joffrey baratheon, deli kralı aratmayacak derecede çılgınca insanları öldürmeye devam ediyor. kendi özel koruması olan sandor clegane'i, yani tazıyı kovuyor. tazı özgür askerlere katılıyor ve sadece kendi için savaşmaya başlıyor.

stannis baratheon ve renly baratheon demir tahtın kendilerine ait olduğunu iddia ediyor ve iki kardeş karşı karşıya geliyor. bunun üzerine catelyn stark, iki kardeş ile bir görüşme talep edip onları ortak düşmanları lannister'lara karşı birlik olmaya davet ediyor. bu toplantıdan bir sonuç çıkmayıp herkes kendi yoluna dönecekken renly baratheon gizemli bir şekilde öldürülüyor. bunun üzerine, renly'nin kuvvetlerinin çoğu stannis'e bağlılık yemini ediyor. ancak tyrell ailesihani çiçek şovalyesi loras tyrell vardı lannister'lara katılıyor.

güçlerini arttıran stannis, kings landing'e hem karadan hem denizden saldırı düzenliyor. stannis savaşı başarı ile götürürken tyrell hanedanı yardıma yetişiyor ve stannis'in geri püskürtülmesine ve bozguna uğratılmasına sebep oluyor. bunun üzerine lannister'lar sansa stark ile olan sözü bozarak, tyrell'lerin kızı ile joffrey'i evlendirme sözü veriyorlar.

diğer bir yanda ise, catelyn stark kızlarının özgürlüğü için kral katili jaime lannister ile bir anlaşma yapıyor. jaime lannister'ı serbest bırakıp, kızlarını kendisine getirmesini istiyor. ancak yol üzerinde jaime lannister saldırıya uğruyor ve kılıç tutan eli kesiliyor.

robb stark ve kuzeylilerle karşı karşıya olan tywin lannister, kings landing'in saldırıya uğramasıyla geri çekiliyor ve güçlerini oraya doğru kaydırıyor. bu sayede geride kalan lannister kuvvetleri ve toprakları robb stark tarafından bozguna uğratılıp işgal ediliyor.

robb stark ikizlerin lorduna verdiği evlilik sözünü tutmuyor ancak ikizler lordu onu affediyor. nehiraltı lordunun ölmesiyle, catelyn'in erkek kardeşi edmund yeni nehiraltı lordu oluyor. ve ikizler lordu, robb'un affı karşılığında kızını edmund ile evlendirme şartı koşuyor. düğün ikizlerde yapılıyor, ancak ikizler lordu frey düğündeki dansçıları ve hizmetkarları askerlerle değiştiriyor. neredeyse tüm kuzeyin ve nehiraltı'nın katıldığı bu düğünde bir anda kılıçlar çekiliyor ve kuzeyliler katlediliyor. yedi krallık tarihine red wedding olarak geçen bu düğünde catelyn'in boğazı kesiliyor ve nehire atılıyor. robb stark ise savaşıp mücadele etmesine rağmen kurtulamıyor. kafası kesilen robb'un bedenine kurdu bozyel'in kafası dikilip cesedi winterfell'e yollanıyor.

diğer yanda ise sur'dan kuzeye çıkan gece nöbeti, vahşilere karşı yeniliyor ve güçsüzce geri çekiliyor. sur kumandanı, jon'a vahşilerin içine bir casus olarak girmesini ve amaçlarını öğrenmesini emrediyor.

--spoiler--
sevenleri ve detaylı bir şekilde incelemek isteyenler için :

http://gameofthrones.wiki...wiki/Game_of_Thrones_Wiki
bu dizide am var.
--spoiler--
khal drogo reisin ölmesiyle hiç bir anlamı kalmamıştır.
--spoiler--
kitabı okumadıysanız okumayın. üçüncü sezonla ilgili bilgiler var.

--spoiler--
eddard stark ölüyor
--spoiler--
720p izlenmesi gereken dizi. en azından o dekorlar daha göz alıcı görünüyor.

--spoiler--

bu arada 4. bölümüne geldim ama bana biraz yavaş ilerliyor gibi geldi. oyuncu kadrosu, dekorlar falan şahane fakat ilk 3 bölümde biraz durağandı. diğer bölümlerde daha bol atraksiyon görürüz inşallah.

--spoiler--
izlemeye niyetlendiğim fakat spartacus gibi tat vermeyeceğinden çekinip izlemediğim dizidir.
spartacus'la uzaktan yakından alakası olmayan dizi. hay ne spartacus'müş amına koyim be. bu dizi lost'u bile sekize katlayacak kadar kaliteli, adam hala spartacus diyor.
bir battlestar galactica değil.
(bkz: tek geçerim)
bir dizi ancak bu kadar güzel olabilir dedirten yapım.
harika ötesidir.
über bir şeydir.
şiddetle ve hiddetle tavisye edilir
9. bölümü yeni bitirdim.jofri piçi allah belanı versin.inşallah robb stark götüne sokar kılıcı.ama 10 numara dizi yemin ediyorum.herkese tavsiye edilir.
çok kişi gibi tereddütler içerisinde izlemeye başlasamda, beni ters köşe yapmış, kendine hayran bırakmış dizidir. ikinci sezonu merakla beklenmektedir.

bilmeyenler için oyuncu kadrosuna son bölümlerden birinde sibel kekilli'ninde dahil olduğunu söyleyelim.
Süper ötesi dizidir efendim. ilk sezonu bitirip de buraya bu yazıyı yazıncaya kadar sabretmek hiç kolay olmadı. Öncelikle dizinin oyuncu kadrosu ve karakerlerin uyumları mükemmel. Yani o joffrey denen ...(yazacak küfür seçemedim o kadar yani) ensest atmığını bile çok iyi seçmişler. Ben o tipi görsem hiç konuşmasını falan dinlemem günde 3 posta döverim yani o derece sağlam bir şerefsiz tipi olmuş.
Sansa mıydı neydi şu starkın kızı ne yüreksiz kansızmışsın ben seni çözemedim. insan nasıl bu kadar tepkisiz kalabilir bilemiyorum.
Arya delikanlı kız hani. Öyle bir kızım olsun harbi isterim.
Snow için bastard falan diyorlar ama en delikanlılarından biri bence.
Lord Stark'a yazık oldu harbiden dağ gibin adamdı. Ama dünya kuralı vuramazsan vururlar.
Drogo başlarda tepkimi çekmişti yani o güzelim kıza nasıl sert davranıyordu. Yazık lan öyle kız bulacan bir de... Neyse girmeyelim. Sonu çok saçma oldu yalnız geri zekalı bir cadı yüzünden gitti dağ gibin adam.
Khalesi olan targeryen kızı da dehşet bir güzellik. Bence dizinin sonunda bizim snow bu hatunu alsın ve sonsuza kadar mutlu yaşasınlar.
ikinci sezonu acayip bekliyoruz efendim öyle böyle değil...
kitaplarını aldığım tv dizisidir.
yeni sezonda cnbce'de yayınlanacak dizi.