bugün

entry'ler (304)

kazım gözütok

saçma sapan şarkılar söyleyen bir adam, kabul. ama ajdarla da kıyaslamayın be mübarekler , ayıp olıyor adama. En azından ritm var şarkılarında , ne bileyim dandik de olsa iniş çıkışlar, bir makam var.

aop

annual operating plan.
Şirketlerin yıllık faliyetlerini bu faliyetlerine karşı gelir ve gider dengesini hesaplamak için , yaptıkları yıllık planlardır.

Çoğunlukla Bütçe çalışması ağırlıklıdır.

selçuk inan

karabük karşısında gerçekten acıdığım futbolcu. 4-3-1-2 sisteminde sol içte oynayan adam.
stattan çok net gördüm. Bu adamı bu sistem yüzünden çok koşturuyoruz. Rakip takım, orta sahada bir kişi fazla oynuyor. onlarla mücadele edeceksin tamam bir de rakip takımın sol beki atağa kalktığında onu kovalayacaksın, sonra da bu adamdan verim/yaratıcılık bekleyeceksin. Biraz fazla olmuyor muyuz?

teorik

kaçamak kelime. kesin değil yani pratiğe dökmek gerek. olmazsa yan yoldan devam edersin.

mutlu olmanın yolları

beklentilerini düşük tutmak. senden daha kötü durumda olabilecek insanları düşünmek. Fazla takmamak. Biraz da kendini kandırmak.

Şöyle geçmişe bakıp nelere üzülmüşüm saçlarımı ağartmışım diye baktığımda kendime kızıyorum. Halbuki hiçbir şey için bu kadar kasmaya kasvet yapmaya değmezmiş.

fırat aydınus

türkiye liginin en iyi hakemidir.ayrıca türkiye liginde, deplasmanda taraftar baskısından en az etkilenen hakemdir. nedense fenerbahçe'nin deplasmanda oynadığı derbi maçlara verilir.
inanmayan son 1 yıldaki maçlara baksın.

the borgias

2. sezonu başlamıştır.
game of thrones ile beraber boş zamanları dolduracak dizidir.

dört mevsim

hülya'nın seslendirdiği eski özlem temalı bir şarkıdır.
Ayrıca başrolünde cüneyt arkın ve nurü alçu'nun oynadığı katiller de ağlar filminin müziklerinden biridir.

abdullah avcı

volkan demireli neden almadı diye bik bik eden arkadaşlar var. yahu volkan zaten şuanda alternatifsiz bir iki isimden bir tanesi. adam belki başka kalecileri görmek isteyecek. neticede bu bir hazırlık maçı.

galatasaray taraftarı

ilk olarak, Yöneticisine, teknik direktörüne oyuncusuna değil klübüne bağlı olan taraftardır.
avrupa kupası görmüş taraftardır. başkanına küfretmemiş kaptanına saldırmamış tarftardır.
euroligde imrenerek bakılan taraftardır.
başına gelen kötü olayda suçluyu belirleyen ve klüpten uzaklaştıran ,işler kötü gidiyor diye rakip taraftara saldırmayan taraftardır.

selam ederim.

gs de namaz kıldığım için kadro dışı kaldım

namaz kılmaya başladığı için mi kadro dışı kalmış yoksa , bazı yerlerindeki kas-yağ oranı düştüğü için mi merak ettiğim laf.
namaz kıldığı herkesçe bilinen hakan şükür 37 yaşına kadar top oynamıştır galatasaray'da.

galatasaray

başkanının kaptanlarını dövdürüdüğü klüpün taraftarı olanların, belki türk futbolunun en önemli en saygıya değer en efendi başkanlarından biri olan seba'ya "siktir ola git diyen" taraftar kitlesinin; sevgi ve saygı anlayışı üzerinden saldırmaya çalıştığı canım klübümdür.
Sadece gülüyorum...

nestor fernando muslera micol

bir kaleciye 20 milyon avro veriliyorsa satılır arkadaş. istemesem de satılır... özlesem de satılır.

onun yerine 2 tane doğru düzgün adam alırsın( sağ bek, stoper ya da ön libero) kalene daha az atak yersin olur biter.

(bkz: düz mantık)

siğil

incir sütü iyi gelir.
gül dalını kopardığınızda dalın ucundaki asidik sıvı da siğilin geçmesini sağlayabilir.

elimde çıkan siğilin artık olmaması sebebiyle tecrübe ile sabittir.

14 ocak 2012 istanbul elektrik kesintisi

an itibarı ile ataköyde düzelmiş kesintidir.

Bunu yazarken dilimi ısırdım haberiniz olsun.

Bu rezillikten sonra ciddi bir özür ve bunun bir daha olmaması için ne gibi aksiyon alacaklarını içeren bir açıklama bekliyorum.

cehennemin girişindeki olası yazılar

(bkz: artık çok geç)

sallandım

Bir şarkı. Dün öğrendim murat tekyıldız söylüyormuş.
Şöyle de bir anısı vardır bende. Nereden nasıl dinlediğimi hatırlamıyorum ama nakaratı bir şekilde kazınmış kafama.

Yazlıkta eşli okey oynuyoruz.Durum 18'e 2. yenildik yenileceğiz.Dedim ya nereden duydum bilmiyorum ama bu şarkıyı mırıldanmaya başladım. Mırıldandıkça açıyoruz açtıkça umutlanıyoruz, umutlandıkça daha bir keyifli oynuyoruz.Vel hasıl oyunu 2-0 kazandık.Karşı takım pert. Gıcıklığın biri bin para...
Bu şarkıyı uğurlu şarkım seçmiştim ama yıllar oldu aklıma gelmemişti. Dün radyoda denk gelince yazayım dedim...

Ahanda sözleri,

Kimseler bilmez halimi yandım
Yandım Allahım sözüne kandım

Aşkını kalbime gömdüm
Mum gibi eriyip söndüm
Mevlasız kalmış kula döndüm

Bir sağa bir sola sallandım
Sallandım ama yıkılmadım
Her gece aşkına yalvardım.
Yalvardım ama sıkılmadım

3 ocak 2012 galatasaray ibb spor maçı

galatasaray'da alternatifi olmayan iki oyuncudan(selçuk - melo) birinin oynamayacağı maçtır.

inceden korkuyorum sözlük.

sözlük yazarlarının son zamanlarda fark ettikleri

(bkz: yorulmuşum be sözlük)

fiyatların sonuna 90 kuruş konması

yanlış hatırlamıyorsam, türkiye'de ilk olarak sabancı'nın carrefour'larda yaparak yaygınlaştırdığı olaydı.
Tamamen müşteri algısını yönetmeye dayalı bir yöntem.