bugün

jamie lannister sanıldığı kadar da şerefsiz değil. asıl amcık o cercei denen karı.
beylerin giydigi kurklu pelerin gibi şeylere hasta oluyorum.
twitter' a düşmüş şu esere ilham kaynağı olmuş dizidir.
görsel
ilk sezonunda kitabıyla aynı doğrultuda giden, ikinci sezonunda ise kitaptan bazı konularda ayrılmaya başlamış olan dizi serisi.
sibel kekilli'yi giderek sevmemi ve beğenmemi sağlayan dizidir.
kadının her şeyini bir kenara bırakın, jenerikte bizden birinin adını görmek güzel o harika fon müziği eşliğinde.

tam 2 sezondur diziyi izleyen babamın, neredeyse 1. sezonun yarısından beridir dizide rol alan sibel kekilli'yi 2. sezon 5. bölümde fark etmesi de ayrı bir zevk.
Oyun kağıtlarıyla game of thrones koleksiyonumu tamamladığım mükemmel ötesi dizi.

görsel
'kusursuz sezon finali' tanımını her iki sezonunda da belli eden, benzersiz başyapıt. ilk sezonun finalini izledikten sonra, acaba 2.sezon finalinde ne yapabilirler ki bu finalin gölgesinde kalmasın? Düşüncesini yutturur insana.
--spoiler--

Azor Ahai Stannis'te vücut buluyor derdim ama yazarın işi belli olmuyor.

--spoiler--
3. sezon için hafif şiddette spoiler. hatta spoiler bile değil. zira bittiği yerden devam etmiyor.

--spoiler--
3 sülük = 3 işgalci.

ccc melisandre reis.

ayrıca 2. sezon finalinde görünen white walker yiğitler koca 3. sezon boyunca sur a varamıyor. bilginiz olsun. anca diş te ufak çapta bir çarpışma oluyor ve bizimkiler topukluyor.
yani kesinlikle bir white walker vs insanlar beklentisine girmeyin. %99 unda white walker yok.
--spoiler--
tyrion lannister ile ciddi düşündüğüm dizi. zekanı seviyim cüce! yarım adamın dibisin.*
--spoiler--
iktidar hırsı yüzünden kıymadığınız can kalmadı lan. tez vakitte demokrasiye geçin de yasal yollardan yapın her istediğinizi.
--spoiler--
her bölümünden sonra ekrana öylece bakakaldığım aşmış dizi. karekterlerinden, senaryosuna kadar mükemmel. ayda bir bölüm çekmeleri üzücü ama bir müddet izlemeyince yeni bölümlerini rüyanızda görmenize sebep oluyor. eğer izlerken irdelemeyi iyi yapıyorsanız, rüyadan sonra dejavu bile olabiliyorsunuz.
dünyanın en iyi dizilerinden biri olarak gösteriliyor sibel kekilli bu dizide oynamakta.
1x9

bronn: aşağıda kal.
tyrion: aşağıda kal?
bronn: şansın yaver giderse kimse seni fark etmez.
kitabını okumanızı kesinlikle tavsiye edeceğim nefis yapım.
her sezonu 10 bölümden oluşan dizi. izleyiciyi sıkmaya başlamıştır. bir sezon için bu kadar bekletilmez. bekleyenlerin beklentisi de bir hayli yüksek fakat bu beklenti karşılanamıyor.
her sezon finalinden sonra insanı amansız bir boşluğa sürükleyen dizi.
boşluğa düşüyorsun her bölüm bitişi bir hafta sürece. sezon bitince boşluktasınız zaten.

kitaplarıda aynı şekilde okuyorsunuz bitince boşluktasınız çeviriyi bekle işin yoksa.
5 kitaplık serisine başladım, daha 3 gün olmasına rağmen ilk kitap bitti bile gayet sürükleyici tavsiye ederim.
kitaplarının ingilizcesini bulsam başlayacağım serinin ilk kitabı.
-game of thorenes izledim geçen abi.
-sibel kekili varmış lan orda.

diyaloglarının geçmesini sağlayan dizidir.
geniş kapsamlı olmasından ötürü olayların ve zamanın yavaş ilerlediği dizi. belki de sürekli olarak "winter is coming" denmesi ve izleyenleri beklentiye sokmasından ötürü bize öyle geliyor ama hala kışın gelmemesi de iki sezonu tamamlayan dizinin yavaş gidişinin bir göstergesi.
askeri lisede izletildiği için soruşturma açılmış hbo'nun efsane dizisi.
haber: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20893148.asp

milli duygulardan soğutuyormuş evet soğudum neden şu ülkede bir Daenerys Targaryen yok diye soğudum neden bizimde bir talisa'mız ygritte'imiz yok diye soğudum artık çok geç.
görsel
2.sezonu 1.sezonunu mumla arattı diyebiliriz. senaryoyu fazla zorlamasalar hiç böyle olmazdı. umarım çabuk toparlarlar.