bugün

cinsel tercihlerindeki hal ve hareketlerinden şüphelenilen kişi için söylenen laf.
türkiye de gay görüldüğünde insanlardan duyulmayan laftır. genelde "aha amuğa goduum ibnesi" şeklinde gösterilir. halbuki bilmez ki onu da aynı tanrı yarattı.
arkamdan çok söyleniyor bana. saç uzunsa illaki bu etiketi yersin ama üstüne bi de küpen varsa, geçmiş olsun. küpeyi sırf bu yüzden çıkarttım ama yok kurtuluşu galiba. efeminen tavırlar mı sergiliyorum diye çok da düşündüm ama arkamdan fısır fısır söylendiğinde tek yaptığım hızlı hızlı evime yürüyor olmaktı.

"ay bence gaylere benziyor gibi, galiba"
aga ben şimdi yakışıklı bebek yüzlü bi herifim. iyi de giyinirim. para da var. karıların kulu köpeği olmam karıyı kulum köpeğim yaparım. bu karılar da arkamdan galiba bu gay der. ben de bana gay diyen karıyı sikerim. bana gay denilince çok sinirleniyorum sinirlenince iyi sikiyorum.
Kişisel tercihlere saygı göstermemeksizin, dışlayıcı söylemlere başvuran insan nidasıdır.
genellikle kimse " galiba bu gay" demez. en azından benim çevremde böyle. top, götveren, homo, ibne, oğlan kelimeleri kullanılır ama gay kullanılmaz.

sadece şu olabilir

"galiba buna gaymışlar"
(bkz: senin için şöyle böyle diyorlar)