bugün

üstteki mal için yazıyorum bu entryi lan gerizekalı..

başakşehir gole giderken sizin tinerciler lehine faul verildi diye bitirdiler adamın kariyerini.. hakem atsa ki atmalıydı da 10 kişi kalsanız belediye 3-4 tane sallardı sizin mallara..

burnunuz boktan kurtulmuyo ki, kendi rezil takımının rezil haline bak bence.. bi ay sonra size koyucaz hem sahaya indircez kudurtcaz çarşıyı,hem kimyacıyı göndericez..

hadi ikile şimdi çöplüğüne..

babanız galatasaray..
bugün yense de yenilse de bu ülkenin avrupaya açılan tek kapısıdır. galatasaray'ı kuzeydeki vikinglerden, güneydeki somaliye, doğudaki japonlardan, antarktika'daki penguenlere kadar tanımayan yok.
Bir mağlubiyet nasıl gurur verebilir amk?

Düşmeyin bu kadar.
Son iki sezonki en iyi futbolunu oynadı dün akşam.
Psg maçında alabileceği en iyi sonucu almış takım bu yüzden taraftarının umutlanmasını anlayabiliyorum; lakin son 28 Avrupa maçında sadece 2 galibiyet almış takıma hala Avrupa Fatihi denmesi sizce de biraz komik olmuyor mu beyler?
Google da psg fenerbahçe diye arama yapılınca çıkan ilk görsel;

görsel

Bazı takım taraftarları anlamamış o yüzden görseli tekrar koyuyorum buraya neyi eleştirdiğinizin farkına varın diye.
gol atamayan takım. sezon başından beri en büyük dert bu.

bu meselenin ana nedeni en çok skor katkısı beklenen isimlerden feghouli ve babel'in malum halleri.

takımın oyun planı falcao'yu bir şekilde topla buluşturmak üzerine kurulmalı.

avrupada zorlanırsın elbette ama ligde bunu yapmaya mecbursun.
Her çok transfer yapmış takım gibi kendine en uygun taktiği ve mentaliteyi bulmaya yada yaratmaya çalışan takım.
Bence bu dediklerim oluşursa ligde ve yurtdışı müsabakalarda iyi işler yapar.
bu sezon oynanan maçlarda en büyük probleminin tempolu oyun oynayamaması olduğunu düşünüyorum. bu sezon ali sami yen'deki maçlar dahil ve psg maçının ikinci yarısı hariç taraftarıyla dahi yavan bir oyun sergilemekte. bu da dolayısıyla hem sıkıcı oyun seyri hem iştahsız oyun ve puan kayıplarına sebep oluyor.

ayrıca fatih terim'in, mariano, yuto, babel ve belhanda'ya çare bulması gerek. formsuz ve ruhsuz oyun sergilemektedirler. muslera'ya maşallah diyelim, öpelim onu.
onyekuru gidince ve tabiki eski fegouli olmayınca takım eski tadi vermiyor aga

falcao değil ronaldo olsa boos

nerede geçen sene ibb maçında iğne deliğinden topu kalenin için sokan fegouli...
Ekseriyetle mağlum ırkın ve mağlum ırkın yan çarı olan suriyelilerin desteklediği fransız kökenli beyoğlu takımı.
en az 30 yıldır devleti kanını vampir gibi emen vasatın çok altı çakma futbol kulübüdür.
her şeye rağmen bu sene de şampiyon olup 3 sene üst üste şampiyonluk hedefini tamamlayacak ve 4 sene üst üste şampiyonluk hedefine yelken açacaktır.

not: "biz bittik biz öldük" diyen gs taraftarına rağmen son 2 sezonda cimbomun şampiyon olacağını iddia eden ve doğru çıkan yazar.
Gençlerbirliği birazdan koyar.

T:suriyelilerin güzide takımı.
geçen sene ilk 7 haftada

18 gol atan (2 mağlubiyet var,ts ve akhisar)

bu sene bakıyorum ilk 7 haftada sadece 6 gol var..

ulan beddua mi aldık ne amk..
https://m.youtube.com/watch?v=c0Zi90xYwEE

Antrenman görüntüleri basına sızmış. Özellikle çalışıyorlarmış. Evet.
Varsın bu sene de şampiyon olmayıversin. Ama bundan sonraki maçlarda koşan, mücadele esen, topa basan, oyundan çıkarken surat asmayan genç oyuncularla oynasın.
istanbul takımıdır. Almanya’da ispanyollarla futbol konuştuğumda bana bir tek Galatasaray‘i bildiklerini söyleyerek bir sohbet döndükten sonra bana içten içe bir gurur yaşatmışlardır.
Fransa da meydan da biri ile sohbet ediyoruz..

Adını unuttum.

Konu futbol..

Dedim fenerbahçe..

Galatasaray damı oynuyor dedi .

O gün allahın iyiki galatasarlıyım dedim..
afrika'daki antiloplardan, antarktika'daki penguenlere kadar adını duyurmuş ülkemiz takımı.
kısa bir genel değerlendirme yapalım; maçlarımızın çoğunu izledim, genel olarak baktığımızda takımımızın ön plana çıkan 2-3 oyuncusu var..

bunlar; muslera, donk ve nzonzi..

donk her an 11 oynayacakmış gibi çok hazır, nzonzi ise yıllardır galatasaray'ımızda gibi oynuyor, ayakları iyi pas oranı çok yüksek, fiziksel mücadelesi çok iyi.. bence en iyi oyuncumuz..

muslera ise her zaman bildiğimiz gibi; çok önemli kurtarışlar yaptı aslan parçası..

mariano ve nagatomo çok kötüler, linnes'in ismi listede olmalıydı, fatih hoca da bunu fark etti ki; '' hatalı kararlar almış olabiliriz '' dedi.

arada bunların yerine şener ve emre taşdemir oynayabilir..ocak ayında bu yanlıştan kesin olarak dönülecektir, linnes hakettiği gibi parçalı formamızı giyecektir.

belhanda ve feghouli de çok formsuz, kötü başladılar.. feghouli'yi tarz olarak beğenmem, ama geçen yıl ligin ikinci yarısı olağanüstü katkı vererek şampiyonluğumuzda çok büyük pay sahibi olmuştur..

belhanda ve feghouli bir an önce toparlanır umarım..

lemina iyi mücadele ediyor, seri paris maçımızda çok iyiydi, ikisi tam olarak hazır olduğunda avrupa çapında çok iyi bir orta sahaya sahip olacağız..

lemina,seri,nzonzi..

babel'e gelince mücadelesinden iyi niyetinden şüphem yok, ama brugge maçında malatya maçında golleri atıp oyunu çoktan koparmalıydık, bunları kaçırdık, paris st germain maçında bomboş pozisyondaki belhanda'ya topu atmadı..

bunları düşünerek hareket etmeli..

radamel falcao'muza gelince; çok iyi mücadele ediyor, atacağı gollerle gereken katkıyı verecektir.. kasım aralık ayı gibi çok daha iyi noktaya geleceğini düşünüyorum..

bu ay sonuna doğru oynayacağımız real madrid maçında gol ve goller atacağını düşünüyorum..

andone ise çok iyi, mücadele ediyor, boş alanlara çıkması devamlı koşular yapması, bunu maç içinde net olarak görebiliyorsunuz.. paris maçında da çok iyi oynadı.. malatya maçında da iyiydi..

takım olarak daha iyi yerlere geleceğiz..

emre mor az süre alıyor,yarım saate çıkarılabilir aldığı süreler.. taylan bazı lig maçlarında zaman zaman ilk 11 de oynamalı.. çok kaliteli bir genç oyuncu aldık..

ligde biraz form tutarsak bizi kimse tutamaz, rahat bir şekilde şampiyon oluruz.. şampiyonlar liginde ise oynayacağımız iki real madrid maçında göre grup şekillenicek, yenersek içerde çıkma ihtimalimiz yüksek..

olmadı, içerde brugge yenip uefa kupasına devam ederiz sanırım..

galatasaray'ımız gereken mücadeleyi ederek hakettiği yerlere gelecektir..

babanız galatasaray *
ligin en kötü futbol oynayan takımıdır. diğerleri de çok iyi değildir ancak galatasaray ileri düzey bir yavaşlıkta futbol oynuyor.
fatih terim izin verirse galatasaray daha başarılı olur. bir an önce 4- 4- 2 sistemine geçilmelidir. psg maçında farkı gördük. falcao nun top ile daha çok buluşması lazım.
bence geçen seneki kadromuzu fazla bozmayacaktik

*misal fernando-ndiaye ikilisinden en az birini takımda tutmaliydik

*onyekuru ne yapıp edilmeli takimda kalmaliydi

*yedek forvet olarak andone adem büyük hatta babelin yerine
geçen sezon iyi iş çıkaran bu senede malatya sporda sezona efsane başlayan (bkz: adis jahovic) alinmaliydi

*havier benage transferi bitirilmeliydi

*ümit davala ve hasan sasa teşekkür edilip
onların yerine futbol ve teknik bilgisi daha yüksek biri getirilmeliydi hocaya yardımcı olarak.
misal hamza hamzaoglu hatta bülent korkmaz olabilirdi

*defansa stopere takviye yapılmalıydı
yada su alinan zenci çocuk (ismini unuttum) kiralık verilmemeliydi

*micheal seri bence en boş transfer
keşke aslan linnes kalsaydi o dalyanak alinmasaydi

*eger hala selçuktan medet umuluyorsa hocanin psikolojik tedaviye ihtiyacı vardır (ciddiyim).

benden bu kadar....
bu sezon rahat bir şekilde izlediğim bir tane maçı yok.