bugün

şişirme transferlere (neill hariç) tanımadan bilmeden beklemeden sevinen taraftar olmaya başlayan taraftar . yapmayın geseliler , fenerliler gibi çabuk gaza gelmeyin .
dünyada isimlerinden sıkça bahsedilen büyük oyuncuları (bkz: rijkaard)* (bkz: meira) (bkz: kewell) (bkz: baros) (bkz: elano) (bkz: hagi) takımda görebilme şerefine erişmiş taraftardır.
kewell'ın gitme ihtimali yüzünden an itibariyle resmi sitede açıklanan santos transferine yeterince sevinemeyen huzuru bozulmuş taraftar, bir açıklansa kalacağı şu adamın.
Huzuru bozulmamış aksine tuttuğu takımın izlediği transfer politikaları ile mutlu olmuş taraftardır.

Ara transfer döneminde neill, jo, dos santos gibi oyuncuları türkiye'ye getirebilmek büyük başarıdır.

Kewell konusuna gelince evet ben de bir galatasaray taraftarı olarak gitmesini istemiyorum ama yönetimi asla suçlamayacağım bu konuda. Kewell hakkında bu zamana kadar onlarca olumlu entry girdim, büyük sempati duyuyorum ama kewell 32 yaşında ve kalıcı hastalıkları var. Yıllık 3 milyon euro verilmesi çok yanlış olur kendisine. Yönetim 2 yıllık sözleşme teklifinde bulunmuştur kendisine. Bu saatten sonra karar harry kewell'ın olacaktır. O yüzden yönetimi suçlamaya gerek yoktur.
böyle şahane bir transfer politikası gördükten sonra yine carrusca, inamoto, bouzid gibi adamlar getirilirse uzun bir dönem psikolojik tedavi görmek durumunda kalacak taraftardır. bu ne lan?
kewell konusunda yanılan taraftardır. eğer hedef UEFA avrupa ligi'nde şampiyonluksa kewell gitmek zorunda. 2 ay sakatlık çok şey demektir. biraz profesyonel düşünmemiz gerekiyor. yönetiminde öyle düşüneceğini umuyorum. kewell yine sevgilimiz olur. giderse ben de çok üzüleceğim ama başka bir çare yok gibi. 2.yarıda onsuz maçlar daha yavan olacaktır buna hiç şüphe yok ama galatasaray kewell'dan daha büyüktür. bunu unutmamak gerekir. önce galatasaray!
önceliğinin galatasaray olduğu tartışılmaz taraftar.
linderohtha 2,5 yıl sabrederken yaşına ve kalıcı sakatlıklarına rağmen sahanın her cm2 karesinde oynayabilen takımın ruhu bir adam bir anı anını tutmayan nondaya hatta geldiğinden beri tek maç kurtarmamış francoya rağmen gönderiliyorsa buna diğerlerinden daha fazla bozulan guruhu da sahiptir.yoksa ne jo ya nede santos a tek lafı olmaz,yine haldun a canı fedadır.
yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal ikileminde kalmış taraftarlardır.
Bir yanda harry kewell, takımı sırtlayan diyebiliceğimiz yeteneğiyle olsun heleki o bordeux a attığı gol galatasaray tarihine geçmiştir.* * yeteneğinin dışında sempatisiyle taraftarının ve futbolcu arkadaşlarının gönlünde yer eden bir karaktere sahiptir. doğrusu hagi'den sonra böyle bir yabancı daha gelmemişti galatasaraya. 2 ay sakatlandı diye çemberin dışında tutuluyorsa linderoth durumu düşünülünce 25 bin kişi samiyende protesto etse haklı.
Yaş 32. Kronik hastalık ve sakatlıkları var. takımdan ayrılma gibi bir düşünceye sahip.* Böyle düşününcede yönetim haklı oluyor.

Diğer yanda dos santos, 21 yaşında barcelona gibi bir alt yapıdan çıkan genç mi genç wonderkid. barcelonada tutunamadı, 19 yaşında barcelona gibi bir a takıma çıkıcaksın ve tutnamayacaksın. bunu başarabilen tek insan vardı dünyada. messi. messiyle bir tutulması gereken insan. heleki takıma tutunamamasının başlıca sebebi rekabet içerisinde olduğu messi olunca.

o mevkiiye sahip çok oyuncumuz var çok gerekli değildi deniyor. galtasaray bu saglık ekibine sahip olduğu sürece çok ihtiyaç duyacağız. son 3 yıl tam kadro idman yapıldığı görülmemiştir.

lafın özüne gelirsek başta söylediğim gibi yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal. ama transfer dos santos gibi genç bir yetenekse hiç bir şekilde yadırganamaz. uyum sağladıktan sonra ölüsünün bile sahada bir atı katacağını düşünmekteyim.

hayırlı ugurlu olsun sevgili renktaşlarım. gün geçmiyorki taze bir yenilikle karşımıza çıkmasın yönetim.
fenerbahçe er meydanında ezdikçe büyük çoğunluğu 'fener maçları bizim umrumuzda mı sanıyorsunuz? biz kupalara bakarız' şeklinde yüce söylemlere(!) sahip taraftar kitlesi.

shabani nonda galatasaray'dan gönderilmiş gün itibariyle. bu sözlükte hakkında yapılan 10 yorumun 9 tanesinde 'fenerbahçe'ye gol atmıştı, seni unutmayacağız nonda'm' ağıtlarını okuyoruz şimdi. ''bak saylon'a görüyor musun nasıl sataşmış galatasaray'ımıza, haydi birlik olalım'' gazını alıp kılıçlarınızı çekmeden soruyorum şimdi;

bu kadar mı önemliydi be canlar? *

taraf olmak, taraftar olmak her zaman önemli, hatta çoğu zaman gerekli. ama taraftar olurken bile delikanlı olup üstünlüklerini ve mağlubiyetlerini aynı ölçüde kabul etmedikten sonra kaç kuruş eder boğazını yırtarak söylediğin tezahüratlar?

türkiye kupası? elbette önemlidir ve yıllardır fenerbahçe'nin gayri ciddi yönetimlerinin başarısızlığıdır. şimdi bunun için kendimizi bayrak edip 'kim siker türkiye kupasını?' demekle götü kurtardığımızı mı iddia edeceğiz?

okurken ağzından köpük akıtmayan, kasnaklı eleştiriyi kaldıracak aslan parçalarına sevgilerimle.
balık hafızalı deyiminin vücut bulduğu güruhtur. daha 2 gün önce hakem eyyamıyla zar zor 1 puan aldıklarını unutup , fenerbahçe başlıklarına sı*ıp sıvamaktadırlar*. haklılar tabi kendi takımlarının 10 senedir sahasında puan alamadığı ,üstelik karşısında rezil kepaze olduğu bir takımdan başkaları puan alınca çoşmakta. (bkz: kuyruk acısı)

ebedi terbiyeye 48 gün kaldığı düşünülürse bu süre zarfında tadını çıkarmaları gerekir. sonra gelsin geniş vizyon muhabbetleri, platini alıntıları, mazideki uefa kupası hikayeleri.
48 gün sonra rakip taraftarı zırlarken, şampiyonluğa 1 adım daha yaklaşmayı kutlayacak takımdır.

http://www.youtube.com/wa...P1mek&feature=related

not: platini'ye de sokayım uefa kupamıza da. ben tuncay ile appiah'ın domalarak ağlamasını, siz ise anaconda nonda'nın kafasını iyi bilirsiniz.*
samuel johnson, jay jay okocha , nicolas anelka , stephen appiah , pierre van hooijdonk, arapasi atkinson ve daha nice fenerli zenciyi iyi tanıyan hatta , yaşattıkları anıların tadı damaklarında kaldığı için , bastırılmış dürtülerini nonda nın uzvuna methiyeler düzerek dışavuran bir garip topluluktur.

bu dürtüler o kadar içlerine işlemiştir ki hızlarını alamayıp " hacı ben bu kewell e kız olsam veririm" tarzı talihsiz beyanatlarda bulunurlar lakin malum fenerli zencilerin yeri onlar için apayrıdır.
http://video.google.com/v...ocid=-2645427444756963413#

böyle büzük rakip takım taraftarlarına sahip güruhtur. ama onlar da haklı, ağlamayan bebeye süt vermezler. evet bebe.
7 şubat 2010 fenerbahçe diyarbakırspor maçı nın ardından fatura kesilen son gruptur. *
(bkz: nasıl aldık ama uefa kupasını)
55 bin kişinin yarattığı baskıyı gücü 20 bin kişiyle yapmaya çalışan doğal olarak yapamayınca stadı yakan su şişeleri atan koltukları kıran taraftar topluluğu.
100. yıllarında fenerbahçe şampiyonluğu görmüş taraftardır. neyse bu sene ankaragücü nün 100. yılı ve galatasaray yüzüncü yılında şampiyon olamayan tek takım ünvanından kurtuluyor. mayısta fenerbahçe nin şampiyonluğu ile birlikte sokaklara çıkarlarsa bilin ki bu sebeptendir.
fikri değişmeyen taraftardır.
her maçta sürekli beşiktaş taraftarının tezahüratlarını söyleyen izleyici kitlesi.
(bkz: gs fb ts taraftarının bjk tezahüratları söylemesi)
maça giden kitlesi rezildir. takımın desteğe ihtiyacı olduğu an uyurlar. takım zaten iyiyken bağırırlar. hiçbir itici gücü yok bence. fenerbahçe taraftarı hakemi etki altına alırken, beşiktaş taraftarı takımı ateşlerken, bizimkiler lise korosu kıvamında. kabul et takımdaşım öyle.
sesleri statta da sözlükte de çıkmaz....
+ futbol 90 dakika oynanır ve sonunda fenerbahçe kazanır
- olsun bizim uefa kupamız var

+ 10 senedir fb'yi yenemiyorsunuz.
- olsun bizim uefa kupamız var
alzheimer yöresi sakinleridir. kendi takımlarının avrupa kupası maçı olunca milliyetperverlik, ebedi dostluk gibi kavramları hatırlarlar, rakip takımı destekleyenleri futboldan,insanlıktan, taraftarlıktan afaroz ederler, tabi bunu yaparken yanlarına birkaç şakşakçı sözde fenerliyi almayı ihmal etmezler. fakat başta yaptığımız tanımdan mütevellit , işlerine gelmediği için; sayemizde yunanlı olduklarını ali sami yen kapalısından ilan eden paocuları, havalimanındaki chelsea şakşakçılarını, moskovalı aslanları pek hatırlamazlar. yok merak etmeyin söz konusu pankartları,linkleri tekrar tekrar koymaya gerek yok, zaten bu kadar uzağa gitmeye de gerek, ne mal olduklarını analiz etmek ve hafızalarını tazelemek için şu alttaki başlığa girip; salyalar eşliğinde " haydi lille feneri sil, star tv +18 koysun fener e dayıyacaklar, lille feneri 3 ler olum " nidaları atanları görmeleri tavsiye edilir.

(bkz: 18 şubat 2010 lille osc fenerbahçe maçı)
kayıp insanlardır.
kimsenin, özellikle de fenerlilerin sahte milliyetçiliğine, ebedi dostluğuna ihtiyacı olmayan taraftarlardır. ebedi dostluk var mıdır? ondan da emin değillerdir. ne de olsa, hiçbir zaman fenerli dostluğunu görmemişlerdir. özetle, herkes işine baksın. galatasaray taraftarına sataşacağız, diyerek kapasitesini zorlamasın. zaten olmuyor bir türlü.