bugün

Finarfin ve earwenin 4.ve en küçük çocuğu tek kızlarıdır. Amcaları feanor ve fingolfindir. 3 abisi vardır ama sonları kötüdür. biri mordora hapsedilmiş kaçarken muhafız kurtla savaşıp ölmüştür, birisi orc savaşında ölmüş en küçüğü ise yine orc savaşları sırasında kaybolmuş muhtemelen ölmüştür.
tüm zekası ve yeteneğine rağmen arıza bir tip olan feanor’un akrabası sonuçta.* Lakin galadriel, feanor’un esirgediği ışığı gimli’ye verebilecek kadar cömertti de.

Üç tel saç...
Feanorun çayını getirir. Evet. Teşekkürler.
Vaların ışığını görüp hala yaşayan orta dünyadaki tek elftir. Aslında ayın güneşin ışığını yansıtması gibi bir olay. Erkek kardeşleri, amcaları ve amcaoğulları hep melkorla savaşırken ölüp gittiler. Bir tek babası orta dünyaya hiç dönmeyip valinorda kaldı. Evet. Teşekkürler.
Güzelliği ile her görenin aklını çelen bilgeliğinin kaynağı güzelliği olan elf cadısıdır. Silmarillion da bahsedildiği üzere gondolin de uzun süre misafir olmuş. insan ırkının ortaya çıkması ile beraber orta dünyaya gelmiştir.
Kendisine ormanın hanımı yada ışığın hanımı denilmektedir

Güzelliği ve saçları tüm orta dünyayı büyülemiştir. Hatta o dönemin taşşaklı elflerinden olan feanor galadriel ablamızın saçından 3 tel istemiştir ama direk reddetmiştir.

Bu arada hobbit serisinde aklımıza kazanılan o sahne var ya o sahne... aman allahım gandalfa dönüşü ayın ışığı saçlarına vurması ve o an atmosferde gerçekleşen olaylar... o anı anlatmaya kelimeler cümleler kifayetsiz kalıyor.

Meşhur sahne
görsel

Video isteyenler için

https://youtu.be/ou3NH54rA30?t=46s
Dark nötral bir karakterdir. Oldukça güçlüdür hatta sauron la teke tek atacak kadar güçlüdür ama içindeki karanlık tarafın farkında olduğu için mümkün olduğu müddetçe uzak kaçar o taraftan. Tek yüzüğü alıp taksa sauron, saruman falan kalmazdı karşısında orta dünyayı siker atar yüzük tayflarina etek giydirirdi. Böyle bir karakterdir galadriel hem sevilir hem saygı duyulur aynı zamanda korkulur kendisinden.
(bkz: korkunçlu karı)
Orta dünya muhafızlarının akıl hocası. Kocasıyla mutsuz olduğu söyleniyor.
cüce gimli'ye sinirlenen ışığın hanımı.

görsel
hobbit filminde sauron ve tayflarına ayarı vermiş hatun. ışığın hanımı diye de geçiyor, 3 yüzükten birini taşıyan elf.

edit: 5-6 tane de erkek kardeşi vardı, sayısını tam hatırlamıyorum.

edit: arwen'in de ananesi.
Elf yollusu.
Ormanın hanımı olarak hitap edilir.Ve elflere verilen 3 yüzükten en güçlü olana sahiptir.
Aynası ile olabilecekleri görebiliryorsa niçin yüzüğün kimde olduğunu göremedi ?
Gözleri çok güzel. Ayrıca saçları ile bir orman perisi gibi duruyo.
feanor'a bir saç teli vermeyip cümbüşe neden olan, gimli'ye ise üçü bir arada veren cazgır karı.
Diğer isimleri Işığın Hanımı, Ormanın Hanımı, Alatáriel, Altáriel, Artanis, Nerwen olan favori karakterimdir. Kullanıcı adımın sahibidir.
filmde Türkçe seslendirmesini özden ayyıldız'ın yaptığı lotr karakteri.
3 Kadim yüzüklerden birinin sahibi. Bence elrond gandalf arwen bir de bu falan birleşseler saouronu yenerler, hatta .mına bile korlar gibime geliyor.
birden bire garip şekllere girip insanı korkutan bir karakter.

galadriel :frodo ben senin dostunum
frodo :ama neden
galadriel :sakdmnkjl ajskld lasjdnjkla
frodo :ananınki korktum lan, şekilden şekile giriyorsun.
yüzüklerin efendisi kitaplarında ne kadar güçlü, kudretli ve garip bir elf olsa da kendine hayran bırakan, güven veren biridir. ama nedense filmlerinde bana hep korkutucu gelmiştir. düşünceleri okuyabilmesinden ve gücünden hep alakasız bir şekilde tırsmışımdır kendisinden boromir gibi.
görenin nutku tutulan orta dünya karakteri.
zarafet, asalet ve nezaketin vücut bulmuş halidir.
gimlinin aşık olduğu ve uğruna eomer ile ağız dalaşına girdiği kuyutorman cadısı.
lotr'in pc oyununda yüzüğü ele geçirdiğinizde yönetebildiğiniz süper hero.
yüzüklerin efendisi üçlemesinin ilk filmi olan yüzük kardeşliği'ni ilk izlediğimde, tek yüzük'ü gördüğü zaman verdiği tepki ve yüzünün aldığı hal ile beni dehşete düşürmüş olan elf. daha sonraları kitabını okuduğumda nasıl kral bir insan olduğunu anlamış, bir nebze olsun rahatlamıştım. meğer hanımefendide su yüzüğü varmış, pek kadim bir elfmiş, temiz kalpliymiş.