bugün

hani hiç işlemeden traktöre koysak çalışırdı? hani artık akaryakıt fiyatları çok düşecekti? hani uçacaktık, amerigası alamanyası bizi kıskanacaktı çatlayacaktı, patlayacaktı?

yahu sizin yatacak yeriniz yok...
bize gabaran bir şeyler var.

(bkz: mazotun 40 lira olması)
Evet zaten doğal gaz , petrol felan yer altında bulunur bulunmaz fışkırır. Tesisat mesisat hiç gerek yok. Buldun mu tamam. Hemen benzin istasyonuna ve evin kaloriferlerine akması lazım be peeee.

(bkz: bir togg vardı sahi ne oldu togg a)
Karıştırma agaaaaa. Devam.
--spoiler--
evet zaten doğal gaz , petrol felan yer altında bulunur bulunmaz fışkırır. tesisat mesisat hiç gerek yok. buldun mu tamam. hemen benzin istasyonuna ve evin kaloriferlerine akması lazım be peeee.
--spoiler--

e sülo öyle demedi mi? hani öyle bir petrol ki çıktığı gibi traktöre koy çalışsın diye?

yoksa sülo bize yalan mı söyledi? o japon yeni ne kadar onu da bilmiyordur şimdi...
görsel
Bende merak ettim noldu o iş.
yüzde 100 italyan yerlisi togg gibi ,gabar petrolü de venezuella'da bulunmuş.
zeus kısmet ederse venezuella - gabar arası 1,5 parmak galvaniz boru döşeyip getireceğiz .

vatan millet sağ olsun.
Bi dahaki seçime çıkaracaklar.
görsel
iş bulunca bitiyordu sanki, daha bunun nakilleri ve işlenmesi konusu var, hemen bulduk diyince olmuyor herşey.
Saraca, bizi bilgilendirir misin.ne durumda bu petrol? Çıkarma için ne gibi işlemde şu an?
Asırlar boyunca heykel betonundan başka bir sikimi bulamayanların dert ettiği şey.
kraldan çok kralcı olanlara yeni bahane kapıları açmış olaydır. şimdiki bahaneleri "heeee petrol bulununca hemen çıkıyor sanki demi" olmuş.

--spoiler--

Terörden arındırılan Gabar Dağı'nda, 2020'de başlatılan sismik araştırmaların ardından petrol rezervi bulunması üzerine, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı koordinesinde Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) çalışma başlattı. Çalışmalarla 13 Eylül 2021'de ilk kuyu, 'Şehit Esma Çevik-1' adıyla faaliyete alındı.

--spoiler--

2021 eylülde faaliyete alındı diyor. 2023 eylül ortasındayız. bir petrol rafinerisi kurmak kaç yıl sürüyor ? aramızda konunun uzmanı arkadaşlar var ya hani bizi bir aydınlatsınlar 2 senedir neden bu arıtma tesisleri kurulamamış ? dış güşler mi engelliyor ne oluyor ki her seçimden önce fışkıran bu yerli ve milli gabar petrolünü hala piyasaya sürüp akaryakıt fiyatlarını yarıya düşüremediler..
(bkz: yattı o iş faruk yattı)
nasıl karaktersizsiniz yahu ..
https://www.trthaber.com/...de-tamamlandi-730390.html

Karadeniz Doğal gaz çalışmaları tam gaz devam. Tesisat bu. Heykele benzemez. Keza gabar petrolün nihayi analizleri daha bitmedi bile.

Siz heykele devam ey çapulcular. Bu işler sizi aşar. Ha bakem.
yememiştim.
şaşırmıyorum..
mart ayına doğru evlere verileceği söylenirse de şaşırmam.
hayal edemeyenler geleceği inşa edemezler. belki de hayal yoksunluğu muhalefetin temel sorunu.
saf kardeşim, seçim bitti bitti !...

ne petrolu !
ben abone oldum, eve kadar getiriyorlar. gabardan istanbul'a biraz pahalı oluyor ama o kadar kusur kadı kızında da olur.
biz uctuk, sen daha ucmadin mi?
Küsmüş çıkmıyormuş. Yerel seçimler öncesi yine çıkmaya başlayacakmış.
Siz de amma safsınız be sözlük hala öğrenemediniz bu siyasal islamcı tiplerin sadece Allah birdir ( o da şüpheli çünkü bunların ilk tanrısı para) demesine inanın.Ah! be sözlük ah!
şu seçimler gelse de artık kullansak...
Karadeniz'de gaz bulduk dedikten sonra doğalgaza zam, Gabar Dağında petrol bulduk dedikten sonra benzine, mazota zam * valla birşey bulmasın bu adamlar..