bugün

yeteneksizim ya da anlayamıyorum diyemeyip, zeka üzerinden haklı çıkma çabası durumudur.
(bkz: cem yılmaz)

gayet de futbol seviyor.
Hiç olmassa erkektir peki futbol sevmeyen senin gibiler nedir ?
yüksektir efendim. ufak bi örnek. çocuk küçük yaştan itibaren belli şeylere saygı duyma, belli şeylere gönül verme, belli şeyleri savunmayı , kendini ifade etmeyi öğrenir.
ayrıca
(bkz: futbol sevmeyen erkek vurduruyordur) swh.
Fanatizm, holiganlık aptallıktır evet. Ama futbolu seven her insana aptal demek daha büyük aptallıktır. Spor -özellikle en yaygın olanı olduğu için futbol- kadar her türden, her kesimden insana ortak bir hobi sunan bir şeyi sevmek ne kadar kotu olabilir ki?
(bkz: jose mourinho)

bazıları çok zekidir.
Gercekten de tartisalacak zekadir.

uc tane fanatik ve zeki insan tanidim onlardan ikisi uc buyuklerin birinde yonetim kurulundaydi.hani maddi bir bağlari da vardi. Digerinin de problemini cozemedim.
Ezikliğini takımı galip gelince diğerlerini ezmeye çalışarak gidermeye çalışan vasat insan zekasıdır. Bir de yenilince hatalarından ders alan insanlar vardır onlar hariç. Bazı teknik direktörler bu kategoriye girer ve kendine hayran bırakır. Yıkım yaşamazlar anlık üzülürler ve yeni zaferler için takımını motive edip onlara da yıkım yaşatmazlar. Bizim ülkemizde ise bu tür insanlar çok azdır.