bugün

daha uzun yıllar galatasaray'ın teknik direktörlüğünü yapmasını istediğim kişidir *
bildiğin denzel washington
galatasarayin bir yerinde patlayacak olan teknik adam (demedi deme ibrahim).
bugun rijkaard'ın dogum gunudur. buyuk ihtimalle oglen saatlerinde ntvspor'da rijkaard ogrencileriyle antremandan once veya sonra pasta keserek dogum gununu kutladı gibisinden haber gecicektir.
-ben istanbuldan gopuh, soz sende burcu.
+tesekkurler gopuh, galatasarayda mutlu gun bugun yapılan antremanda rij...
HALA NASIL BiR ÜLKEDE NASIL BiR TAKIMIN BAŞINDA OLDUĞUNU TAM OLARAK iDRAK EDEMEMiŞ BOŞ NAZARLARLA BAKINMAKTADIR.
adını başlık çerçevesinde görünce farid farjad şeklinde okuduğum teknik direktör.

(bkz: yaran yanlış okumalar)
galatasaray'ı bir kez daha avrupanın en büyüğü yapana kadar takımın başında kalmasını istediğim teknik direktörümüzdür.

adam gibi adamdır.
kendisine öncelikle baş sağlığı diliyorum. ikinci olarak da helal olsun diyorum. öncelikle babasının vefatı sebebiyle maçı bırakıp gitmediği için, artı olarak da servet çetin gibi kendisini puyol sanan ve galatasaray'ın futbol ve disipline darbe vuran bir adamı kadro dışı bıraktığı için. helal olsun sana surinamlı.
babasını kaybetmesine rağmen bugünkü maça çıkan, acısını paylaştığımız teknik direktörümüz.
kendisine cephe alanlar çoktur ancak unuttukları şeyler vardır. bu adam galatasaray' a geldiği zaman takım sanki real madrid gibi top yapıyordu. bildiğin kötüydü işte şimdi olduğu gibi. yöneticilerden oyunculara herkes ne kadar başarısızsa rijkaard da o kadar başarısızdır. takımın .mına koyulmuşsa herkes koymuştur.
geçmiş olsun, gelecek sezona umutluyuz.
babasının ölümü için baş sağlığı dilenen teknik adam .

takımın içine ediyor gün geçtikçe orası ayrı bir tartışma konusu ama çok fazla girmeyecem bu konuya bir süreliğine en azından .
babasını kaybettiği haberini aldığımız teknik direktörümüz. bu birkaç gün eleştirmeyeceğim. ama servet'i oynatmaması bide şu misimovic neden böyle bunu çözememesinin siniri geçmiş değildir.

başın sağ olsun hocam.
babası ölen galatasaray teknik direktör. acısına rağmen sahada yerini alarak galatasaray için gerçekten uğraştığını göstermiştir bizlere. hataları yok mudur tabiki de vardır. ama bu kadar irdelememek lazım. sonuçta iyi bir teknik direktör. galatasaraya da bir şeyler kazandıracağına inanıyorum.

tekrar başın sağolsun rijkaard.
galatasaray'a bu saatten sonra ne kazandıracağı merak edilen teknik direktör. Babasını kaybetmesi her ne kadar üzücü olsa da hemen arkasından maça çıkması ilk kez kendisinin başına gelmiş gibi davrananlara selam ederim.

1998'de hagi'de babasını kaybetmesinin ertesinde maça çıkmış;

(bkz: http://img258.imageshack....93493402183769sv2xx3.jpg/)

ama kendisine bu kadar sabır gösterilmemişti. Kendisine kötü futbol oynatmamasına rağmen bir sezon zor tahammül edilerek taraftar desteği ile aniden kapı önüne konulmuştu. Ama söz konusu rijkaard olunca orada durmak lazım bazılarınca.
1 ekim 2010 karabükspor galatasaray maçında, 2-0 geride olan takımı, 75. dakikada gol atıyor ve fark bire iniyor, takım ve taraftarlar umutlanıyor.

o andaki yüz ifadesi şu şekildedir;

görsel

not: babasını kaybetmiş, entryyi yazdıktan sonra farkettim, ondan olabilir bu ifade, başı sağolsun.
her an gitmesi muhtemel. onun yerine yine fatih terim sesleri duyulmaya başlandı bile.
bir söylentiye göre fenerbahçe maçı son şansı olacakmış teknik direktörü .
[enter]proceed to next week
--
oct. 24 sunday

matchday: fenerbahçe vs galatasaray

weather: rainy
capacity: 55000

simulate match - proceed to match

[enter] simulate match
--
oct. 25 monday

[accept] resign
olası bir fenerbahçe mağlubiyetinde gönderilecek adammış pek sevgili fanatik gazetesine göre. olası diyorsunuz da biz 10 senedir yeniliyoruz zaten fener'e !
kaderde varsa düzülmek neye yarar üzülmek diyerek kadıköye son kez gelecek kişi.
türkiye'de işleri yolunda gitmeyen insan. galatasaraylı değilim,ne var ki bu adamın başarısızlığı bana üzüntü veriyor. ifrata varan, bu arada fazlasıyla bel altından giden eleştirileri hak etmediğini düşünüyor, bunlar karşısındaki sakin çaresizliğini adaletsiz buluyorum. yeni yeni anlamaya başladı seviyesizlik ne alçak bir insanlık halidir. neticede rijkaard kariyerine başarısız bir sayfa ekleyecek en fazlasından,hıncal uluç,ahmet çakar ve benzerleri bir sonraki için kılıçlarını masatlayacaklar yeniden, rijkaard ve öncekilere yaptıkları için hiç bir bedel ödemeksizin. okuyarak,seyrederek,tıklayarak biz de onların kar ateşine odun taşımaya devam edeceğiz. ne haksız dünya.
düzen belli düzülen belli, sadece futbolda da değil sporun her dalında... bağışıklık olunca düzüldüğünü anlamıyor insan tabi, ilki kadar zevk vermez ne düzene, ne düzülene.
arda turan'ın sakatlığından sonra kendisi flemenkçe "vay ben nerelere gidem, nasıl edem?" demiştir.
şanssızlığı bariz var olan adamdır. gerçekten şanssız bir dönem yaşıyor kadro olarak. ama geçen sene hıncal uluç (duayen üstat değil*)denilen adamın galatasaray'a geldiği için ezeli rakiplerinden 1-0 önde başlattığı hocadır.
ergen fenerli olarak şunları söylemişiz:
(#6372816)
(#9181206)

not: galatasaray'dan sonra muhtemelen sadece kendi ülkesinde belli takımları çalıştırabilir. üst düzey bir tane avrupa takımında başarılı olamaz. bu da son şahsi kanaatimdir kendisi için.
hıncal uluç tarafından yerden yere, sonra ordan başka bir yere çarpılan kalitesi tartışılmaz bir teknik direktör. çok muhterem hıncal bey, rijkaard'ın antrenörlüğünü bırakın insanlığına, adamlığına bile laf etti ve hâlâ ediyor.
eski efsane futbılculardan şu anki galatasaray teknikdirektörü. iyi bir adam olduğunu kannatindeyim. lakin bazı öncelikleri ve şifreleri mevcuttur kendisinin. misal 4 3 3 ! bu artık bir sistemden çok bir markadır onun için kendi markası yani galatasaray dan da, sonuçlardanda önemlidir. sistemi yaşatamaya çalımaktadır. artı matematik insanıdır. bir akdenizli gibi sıcak kanlı asla olamıyor. yani ardayla barosh yoksa rakip kim olursa olsun maçı kaybederiz. veya messi ve ronaldinnho varsa rakip kim olura olsun kazanırız. yani fatih terim ve örnekleri gibi gaz verebiltesi 0 dır. burda fatih terimi övmüyorum yanlış anlaşılmasın ama motive etme beceriside bir teknik adamın skalasında bulunan ve önemli sayılan bir özelliktir.