bugün

o anda dünyanın en karizma adamı da olsa, fotoğrafı çekenle fotoğrafı çekilen arasına girdiği anda, o karizma yerle bir olur. çok fenadır çok. ezik büzük olur insan. hele ki fotoğraf tam da o esnada çekildiyse yandı gülüm keten helva..
hemen aklından o fotoğraf çıktığında yapılacak muhabbetler geçer ;

- ehehe, salağa bak, nasıl da çıkmış aramızda, geri zekalı yaaa , ahahaha.

eksi editi : eksi umrumda değil de, bu eksiyi veren arkadaşın kaç kez fotoğraf çekilirken aradan geçtiğini merak ettim.. çok koymuş olmalı.. yazık lan..
poz süresi ayarlanarak flu bir şekilde arada kaynatılacak adamdır. hemde güzel bir kompozisyon, hoş bir enstantane verecektir.
(bkz: yırtık dondan çıkmak)
dikkatini fotoğrafı çeken kişiye vermiş, adımlarını yavaşlatmış adam. kameraya el sallayan adamın aksine şans eseri olay yerindedir.
zorlu bir poz verme mücadelesinden sonra tam başarıya ulaşacakken herşeyi mahveden insandır. konsantrasyonunuzu dağıtan kimsedir bir daha aynı pozu vermek çok zordur.
bu fotoğraf çekerken "inadına aradan geçen adam" da olabilir.

ülkemiz insanının yarısından fazlası aptal değil bence sinirlidir.(sinirli diye yırttınız hadi manik-depresif insanım).

neden mi?

aylar önce, izmir'in herhangi bir yerindeki bir restoranda, arkadaşımın ardından tuvalete "kontrol" için giren güzide işletmeci, arkadaşımın fazla kağıt kullandığını iddia ederek "sinirlenip" yirmi ytl'lik hesaba ( bu arada yemekler de beş para etmezdi) kendi kendine kırk ytl hesap biçmiş sinirimizi bozmuştu. ( tabiki kırkı ödemedik. nasıl sıyrıldığımızı sormayın arık canımmm!..)

bir de, daha bir hafta bir cevapsız çağrıma geri dönmüştüm;

wolfie; "...iyi günler bir saat önce beni aramışsınız? telefon listemde yoksunuz. çıkartamadım?" demiştim.

deli kadın; "...neeeeyyy? liste?... neyyy? ben seni nereden arayacağım lan! manyağa bak bee!@?*&%+^'!" diye hömkürdü.

sonuç; ülkem insanının yarısından fazlası "sinirlidir" (çok kibarımdır). bu nedenle (daha şahit olmadım ama...) ileriki zamanlarda arkadaşlarımın fotoğrafını çekerken aradan bir amcamızın " s.kmişim fotoğrafını da ha! kaldır lan onu! s.ktir! liberal ancık!" diyerek, yavaş yavaş önümden geçeceğine eminim. (sabırsızlıkla bekliyoruz efenim...)
elinde fotoğraf makinesi olan şahsın, inatla adamın aradan geçmesini bekleyip deklanşöre bastığını düşündüğüm hede. hayır arkadaşım burnunu makineye yaklaştırmadan bi etrafına bak, gelen geçeni kolla. bi 10 metre çapında kimse olmadımı yumul makineye. ha her kim ki o saatten sonra koşup, yetişip aradan geçer, bırak geçsin o zaten. haketmiştir o.
fotoğrafta arkadan geçtiği belli olmayan adamdır. sanki yürüyormuş gibi hissedilir ama aslında fotoğrafta arkada duruyordur kendisi.
kasıtlı veya kasıtsız fotoğraf ortamında bulunmuş adamdır . poz falan verenleri var bunların seviyorum bu adamları ben.
fotoğrafa renk katanları da vardır, fotoğraftan kesilmek suretiyle atılması gerekenleri de.
bu adam bazen yerden sürünerek geçmeye de çalışır.
yeşilçam'ın biriciği sezercik'i aile fotoğrafını gösterirken arkada tombala çeken kardeşimizin önderliğinde ilerleyen yerel örgüt.
saygısız adamdır!
(bkz: dingil)
her zaman suratında anlamsız bir ifade olan adamdır.
fotoğraf çeken tarafından çelme takılması gereken kişidir.
her köşebaşında hazır kıta bekleyen abilerdir, sinsice pusarlar ve biri denklanşöre basıvermeye dursun, yırtık dondan çıkan şey gibi araya girmeyi kendilerine borç bilirler.