bugün

fotoğraf çekilirken aradan geçen adam

bu fotoğraf çekerken "inadına aradan geçen adam" da olabilir.

ülkemiz insanının yarısından fazlası aptal değil bence sinirlidir.(sinirli diye yırttınız hadi manik-depresif insanım).

neden mi?

aylar önce, izmir'in herhangi bir yerindeki bir restoranda, arkadaşımın ardından tuvalete "kontrol" için giren güzide işletmeci, arkadaşımın fazla kağıt kullandığını iddia ederek "sinirlenip" yirmi ytl'lik hesaba ( bu arada yemekler de beş para etmezdi) kendi kendine kırk ytl hesap biçmiş sinirimizi bozmuştu. ( tabiki kırkı ödemedik. nasıl sıyrıldığımızı sormayın arık canımmm!..)

bir de, daha bir hafta bir cevapsız çağrıma geri dönmüştüm;

wolfie; "...iyi günler bir saat önce beni aramışsınız? telefon listemde yoksunuz. çıkartamadım?" demiştim.

deli kadın; "...neeeeyyy? liste?... neyyy? ben seni nereden arayacağım lan! manyağa bak bee!@?*&%+^'!" diye hömkürdü.

sonuç; ülkem insanının yarısından fazlası "sinirlidir" (çok kibarımdır). bu nedenle (daha şahit olmadım ama...) ileriki zamanlarda arkadaşlarımın fotoğrafını çekerken aradan bir amcamızın " s.kmişim fotoğrafını da ha! kaldır lan onu! s.ktir! liberal ancık!" diyerek, yavaş yavaş önümden geçeceğine eminim. (sabırsızlıkla bekliyoruz efenim...)