bugün

zırhlı araç kategorisine girmesi gereken araba.

zira 9 mm lik benzin borusu herşeyi anlatıyor.

saygılar sunuyorum azizim...
Kadim zaman focus'u.
80 li modelleri dehşet olan arabadır. Hem sağlamlık, hem güç açısından.
En basiti orta direkleri kestirirseniz, tam bir getto arabası olacak araçtır.
bir dönem pezevenklerinin gözde arabası.
2000 motor gazlı orjinal alman olanları ideal. Tank gibidir. iyi kas yapar. Bağımsız süspansiyonları sayesinde granada kadar olmasa da giderken yaylanır. Tek avantajı yedek parçaları bulunur olması. Ağırdır seri değildir. Ama emektardır Bakımlıysa yolda bırakmaz. Artık eskisi gibi tutulmuyor maalesef. Alırsanız son sahibi olursunuz. Baltaburun hastalarının gözdesidir.
Guzel anıları olan araba.
Ayrica 75~79 arasi olanlarin jantlari cok guzel gorunurdu.
görsel
görsel
1990'dan eski olup da adam gibi bakıldıktan sonra sizi yolda bırakmayacak, araba sürdüğünüzü hissettirecek nadir modellerden.

klasik alacak paranız yoksa ve klasiklere merakınız varsa, en ideal modeldir kendisi.
alman kasa dedikleri nesli apayrı bir hoştur.

görsel alman kasa.
görsel
görsel makyajsız son kasa.

son kasanın plastik tamponlu modelleri çirkin.
1990-1994 arası modeller sanırım.

yakıtıyla baş edebilirim diyorsanız yine eskilerden ford granada daha deli bir modeldir.
taunus yanında bisiklet kalır.
görsel
Eli yeni ekmek tutmuş gariban arabası. Bundan dolayı direksiyon simidi hep unludur.
görsel
ilk bunda öğrenmiştim kullanmayi.sonra corsa oyuncak .
güzel arabadır. zamanında kuş serisinin ve renoların rakibiydi. tofaşın da fordun da sahibi koç holding, bu yalancı bir rekabet ortamı olduğunu söylüyor. ama taunuslar tofaşlardan her zaman daha güzel hissettirmiştir bana. süspansiyon düzgünse salına salına ilerler yolda zilli. ayrıca tipi da erkek adam arabası gibiydi. son makyajı çok tipsizdi ama. kuzenimin ilk arabasıydı bu. bal köpüğü rengindeydi. beş bine aldı, üç bin masraf edip sonra zararına satmıştı. niye hiç anlamadım. kısaca taunus adamdır. 2.0 olanları gördüğüm kadarıyla iyi gider.
Teneke bir kasası vardır ve çok yakar. Günümüzde çoğu ya hurdalıkta yada varoşlardadır. Ayrıca (bkz: p100) adıyla pickup olarak da üretilmiştir.
insan gibi yaksa bugün gider alırım.
tank gibidir kendisi. kaportası, sacı kalındır, sağlam araçtır.

içi yayla gibidir.
sürmesi, binmesi konforludur.

lakin ağırlığı ve kasa büyüklüğü nedeniyle çok yakar.
yakıt fiyatlarının uçtuğu bu günlerde Tofaş, Broadway, Toros ve hatta skoda Favorit-lada samara ikilisinin gerisine düşme sebebi budur.
ulan bırak şunu demedik mi eylül kardeş.
1970lerin ilk yıllarının türkiyedeki en popüler arabasıdır. Renault 12'nin 71de türkiyeye gelmesiyle koltuğu sarsılmış daha sonra adı geçen modelce tokatlanmıştır. O günlerin renolarının hala taşrada cirit atması öte taraftan taunusların tek tük kalması türk tüketicisinin tercihlerinde yine yanılmadığını gösteriyor.
Sonraki modeli ford sierra ve günümüzdeki ford mondeo' nun atasıdır.

köln' de üretilmeye başlanmış ve bildiğimiz lüks markaların yüksek sınıf modellerine kafa tutmuş ford'un efsane olan bir otomobilidir.

Türkiye'de üretimi dış ve iç dizaynı o günün şartlarına uyarlanarak dizayn edilmiş ve 1994 yılına kadar ford otosan tarafından gerçekleştirilmiştir.
Tabiri caizse dede otomobili.
1995'e kadar modelleri mevcuttur.

Bakımlı olduğu zaman taş gibidir ama küçük sorunları illa çıkar.
Yakıtı da pek ekonomik değildir, çünkü kasası muadillerine göre gemi gibi büyük kalmaktadır.

Ancak bakımlı olanları rahat ve konforludur.
Parça sorunu eskiden yoktu lakin yaşı gereği artık olabilir gibi.
Yer kayığı.

Burnu uzun, oturaklı arabadır.
liseye giderken bunun 2.0 gts modeline hayrandım, eski modelleri amerikan otosunu klasik andırıyor. herşey artık çok pahalı yoksa bir tane alıp toplayıp gezinti piyasa arabası yapacaksın.