bugün

2013 yılının kasım ayında çıkacağını tahmin ettiğim oyun. yapımcıları, fm2013'den sonra büyük bir devrim yapacak diye düşünmekteyim.

benzer bir devrimin yaşandığı yıl olarak; (bkz: football manager 2009)

bi de acaba o zamana sözlük kalcak mı lan? ya da biz kalcak mıyız?

ama kabul etmek gereken bişey var ki; eğer yaşıyor olursak, resmen 5 yıl sonra bu saatte football manager 2014 oynaycaz lan. ne garip. hayat çok hızlı akıyor abi.
(bkz: ya olursek)
futbolcuların maçtan önceki gece masturbasyon yapıp maça yorgun çıkacabilecekleri oyun.
masturbasyon özelliği ekleneceği şeklinde bir dedikodu aldığım oyun.* eğer böyle birşey doğruysa, dalarım lan, ben şimdi durduramıyorum adamları.

burdan yapımcılara sesleniyorum; 'oğlum bak 5 yılınız var daha, adam gibi düşünün. üzmeyin lan.'
managerlik ve futbol oyunlarıyla ilk tanıştığımız, yeni tanıştığımız ve bizi kalbimizden fetheden o 90 lı yılların sonlarındaki oyunların ve o günlerde ki rahatlıkla ya da masumlukla oynandıklarını çok ama çok kolay farkedebileceğimiz acı ama gerçek olacak fm serisinin tahminlerimizde bir yanılma olmaz ise 2013 yılında milenyum kuşağı çocuklarına çıkartacağı oyun. **
5 sene sonra kuvvetle muhtemel iş hayatında olacağımdan hayallerini kuracağım oyun. kuvvetle muhtemel rakibi yine, yeni, yeniden cm01 02 olacaktır.
başlığı altına "amazon'dan siparişini verip $120 basıp aldığım oyun, izlenimlerime gelelim" şeklinde entry girebileceğim ilk oyun olacaktır muhtemelen. gerçi o zaman hala iş hayatına atılmamış olacağız, hangi parayla 120 dolar veririz bilemem. belki 30'a falan bırakırlar lan, eheh.

fm'nin muhtemelen 5. boyuta geçeceği oyun olacaktır. hazır çağrışmışken, kalp gözü falan da diyelim, ehiehi. maçlar muhtemelen mükemmel bir atmosferde, mükemmel grafiklerle oynanabilecektir. yani bir program yaptım da... önümüzdeki yıllarda 3d motorunu geliştirirler, başka bir bok yapmazlar. 2014'te artık 3d tamamen oturmuş olur, ufaktan bir şeyler de eklerler yanına. uu.
bugünkü trabzonspor kadrosunun galatasarayda,
fenerbaçedeki yerlilerin yarısı anadolu klüplerinde,
q7 nin bonservisinin elinde,
olacağı menejerlik oyunu.

not: türkiye yine avrupaya futbolcu satamamış olacağı oyun. satarsa ahada buraya yazıyorum ilk kariyeri o takımla açacağım.
football manager 2014'te futbolcular teklif ediyormuş diye bir söylenti mevcuttur. *
kasımda çıkması planlanan menajerlik oyunu. son 2 yılda oldukça gelişmiştir oyun, bu çok güzel olacak.
(bkz: football manager)
merakla bekliyoruz efendim.
fm 2013 te oyun motorunda ki hatalar düzelirse çok memnun olacağım oyundur.
taşlar ve sopalarla oynanacaktır.
merakla beklenmektedir, bu sene parayı bayılıp mecbur orjinal aldık, ama 2014'te bizi satma skidrow.
kulüplerin henüz 18 yaşında olan, bütün sezon boyunca 50 maça çıkıp 1 gol 1 asist yapan futbolculara 96 milyon fiyat istemeleri konusunu çözemezlerse, yapımcılarının ters çevirip üstüne oturmaları gereken oyun.
kasım ayı yaklaştıkça heyecan katbekat artan oyun. türkçe dil desteği yin en büyük merakımızdır. o yüzden buyurun;

http://strawpoll.me/147664

(bkz: fm 2014 türkçe dil desteği anketi)
uzun bir aradan sonra Fm ye yeniden başlayacağım oyundur.
1. Ligden balıkesirspor ile gireceğim oyun.
yine editörden türkiye amatör liglerini açıp, hiçbir ligde kaydı olmayan takımlar için yeni bir amatör lig kurup, süper ligi 5 er takımlı 4 gruptan beşiktaş, fenerbahçe, galatasaray, trabzonspor aynı grupta olmayacak şekilde ayarladıktan sonra 3. ligden yimpaş yozgatspor ile başlayacağım oyun.
2009 yılında açılmış bir başlık. muhtemelen yazarın 4 yıl yaşlandığı, belki evlendiği, belki öldüğü söylenebilir. 2007,2011 arası oynadığım ve yılları artıkça bilgisayarı kasan bir oyun.
umarım fm 13 faciası yaşatmazlar. hatta direk fm 2012 ile çıksınlar karşımıza. önemli olan güncel wonderkid ve güncel kadrolar zaten.
merakla beklediğim oyun.
2013 gibi uyuzluk yapacaklar mı diye merak edilendir. para vermem lan. evet.
skdirowun ellerinden öper. mevlüt yapalım. bu yıl bari başarabilsin.