bugün

Dizi repliğidir ama olsun :

bir gün içerdeyken avluda bir çocuk gördüm. çocuk perperişan. dünya başına yıkılmış gibi üzgün. yanına gittim.
"niye böye üzgünsün çocuk" dedim.

"dayı dedi, dayı beni öldürdüler."

güldüm, teselli edeyim dedim.
"çocuk dedim, burada herkes ya ölmüştür ya öldürmüştür zaten."

kaldırdı kafasını bana baktı,
"mesele o değil, mesele ölmek değil dayı " dedi..

mesele ölmek değil. mesele dost bildiğin en güvendiğin adamın eliyle ölmekmiş mesele. işte böyle dedi o çocuk bana.
"Umarım, değişik bakış açıları olan insanlarla tanışırsın. Umarım, gurur duyacağın bir hayatın olur. Öyle olmadığını anlarsan umarım, en baştan başlayacak gücü kendinde bulursun." Benjamin Button'un Tuhaf Hayat Hikayesi/Brad Pitt
"Ne kadar zorlasam da adını hatırlayamıyorum. Bazen en az hatırladığımız insanların üzerimizde büyük etkisinin olması çok tuhaf bir şey." Benjamin Button'un Tuhaf Hayat Hikayesi/Brad Pitt
'' bilemiyorum hangisi daha kötü ? bir canavar olarak yaşamak mı yoksa iyi biri olarak ölmek mi ? ''

shutter island, teddy daniels.
"bir daha asla kendime acımayacağıma söz veriyorum." Benjamin Button'un Tuhaf Hayat Hikayesi/Brad Pitt
"Bugünkü iyi bir plan, yarınki mükemmel bir plandan iyidir." Edge (ihanet) Antony Hopkins
(azrailin canını almak için neden kendisine göründüğü ile ilgili soru üzerine, azrailin cevabı:) Yaşama zevkin, mükemmelliğin ve yönetme gücün nedeniyle seni seçtim. Birinci sınıf bir hayat yaşadın ve bunu mevki olarak kullanışlı buldum." Meet Joen Black/Brad Pitt
"senin sırılsıklam aşık olmanı istiyorum. (aşkın etkisiyle) kendinden geçerek şarkı söylemeni ve mevleviler gibi etrafında dans etmeni istiyorum." Meet Joen Black
"Sanırım daha büyük bir şeyin parçası olmak istiyorum... Hayatımdan daha büyük... daha iyi ve önemli.. Önemli bir şey, önemli bir şeyin parçası olmak. Süren bir şeyin, anlamı olan bir şeyin." Babil/Brad Pitt
"insanın kendini sorgulaması için bu kadar bol vakti olması iyi bir şey değil." Tibette 7 yıl/Brad pitt
a-Karşılık beklemeden herkese iyilik yapıyorsun galiba?
b-öyle diyorlar....
a-Bu da aptallık sayılır. Bir daha haddini aşma. (The Favorite/Sarayın Gözdesi)
"daha kısa vaazlar verebilirim ama bir başlayınca susmaya üşeniyorum." Lincoln
"hiçbir şey seni şaşırtmıyor Asair, bu yüzden senin de şaşırtıcı hiçbir yanın yok. belki de bu yüzden ikinci kez seçilemedin." Lincoln
"Pusula...bildiğim kadarıyla, pusula bulunduğun yerin doğrudan kuzeyine işaret eder. Ama önüne çıkacak olan bataklıklar, çöller ve uçurumlar konusunda bilgi vermez. Eğer varacağın yerin hayaliyle engelleri düşünmeden ileri atılıp bataklığa batmaktan başka bir şey başaramazsan, doğru yönü, kuzeyi bilmenin ne anlamı var?" Lincoln filmi
erkek- (psikolojik) bir hastalığım var, doktor % 50-60 ilaçlar iyi gelir diyor. Ama ilaçlardan nefret ederim... bana gelip 'asla' dediğin o gece... tamam, neyse işte, sen de oradaydın, ne söylediğini biliyorsun...Sana iltifatım şu ki...ertesi sabah (okb için) hapları kullanmaya başladım.
kadın-Bunun neresi bana iltifat onu anlayamadım pek.
erkek-"Daha iyi bir adam olabilmeyi arzulatıyorsun bana."
kadın. Bu belki de hayatım boyunca duyduğum en harika iltifat. (as good as it gets filminden/jack nicholson)
"insanlar onlara ihtiyacın olduğunu anladıkları anda, çekip gitmekle tehdit ederler." as good as it gets/jack nicholson
"istersen bana deli de ama inanıyorum ki, başarılı olmak için sürekli başarılı bir imaj yaratmak zorundasın." Amerikan Güzeli
"biz erkekler adi yaratıklarız." Truva/Brad Pitt
"Güneş tanrısının onu koruyacağını düşünüyor. Ama tanrılar sadece güçlüleri korur." Truva/Brad Pitt
"ya sen, sen neden bir Tanrı'yı sevmeyi seçtin. bu sevgiyi çok tek yönlü bulacaksındır." Truva/Brad Pitt
"On tane aptalca şey yapman hiç sorun değil. Yeter ki bir tane doğru şey yap." elvis/tom hanks
Sıkıntıdan hepsini okudum.
Hepsi de güzel..
Götü mü em zehri al nurullah - recep ivedik 6'da geçen replik.
"You are better then that" rocky
"Remember remember the fifth of november" vendetta .
Güne uygun olsun.
Şimdi ben buraya neden çıktım, niçin çıktım, nasıl çıktım bunu izaha gerek yok. Gördünüz yürüdüm çıktım ama çıkmamış da olabilirim. Çıkmışsam çıkmışımdır, çıkmamışsam çıkmamışımdır. Görünen köy uzakta değildir. Buraya çıktık da sonradan çıkmadık mı dedik? Bunlar bir takım uydurma laflardır.
Umudumuz şaban seçim konuşması

Siz gerçeği bilmek değil, kandırılmak istiyorsunuz.

The prestige