bugün

saçları yolunacak, burnu kopartılacak, dili kesilecek, türlü türlü işkencelere maruz bırakılabilinecek, ölümüne dövülecek olan arkadaştır.
(bkz: bak az sonra adam ölecek)
(bkz: aslında katil o değil)
(bkz: filmin sonu çok boktan)
(bkz: kız herifi aldatıyor)
vs. vs...
edit: sus dersiniz susmaz! çünkü önceden izlemiştir o filmi ve kendine has yorumlarını da katarak anlatacaktır. sus işte amk. bırak da ben yaşayayım o sahneleri.
katil olma sebebi.
Filmi daha önce izlediği için kendini bilgi vermek zorunda hisseden kişidir.
(bkz: kendimden biliyorum)
bir gün önce başıma gelmiş olan olaydır. ya işte sonunda bomba patlıyo, adam ölüyo kız ortada kalıyo, diyerek tüm şevkimi kırmıştır. yanınızda olsa bi tane ağzına vurasınızın geldiği arkadaştır ayrıca o.
katli vaciptir.
(bkz: katil uşak)
üzerinde işkence filmi çekilesi arkadaş.
- bah bah şimdi şeye dikkat et köşede ki kapıya.
+ abi dur tamam söleme ya.
- söleme ne lan kapıya bak bak geliyo .
+ bakıyom tamam.
- 3 2 1 kızıın babası ölmemiş geri gelcek ( catırt kapı acılır ve gelir. )
+ ( yüzünde yolunmuş tavuk götü ifadesiyle ) senin ben..
- dur dur bah şimdi kızın eline bah hacım dikkat et on saniye 9 8..
"arkadaş bırak ben çözümleyim" diyerek kovulması gereken arkadaş.
(bkz: ertem şener)
özellikle karakterin söyleyeceği lafı onunla birlikte söyleyerek dudağına "ohaha çok iyiym ya nası bildim ama aha izledim ben bunu yia" gülümsemesi yerleştirerek ardından göz ucuyla ne tepki verdiğine bakan ego top10 da bir numarayı zorlayan kişidir.
yastığı ağzına tıkmamak için sabredilen kişi.
eğer birlikte izliyorsanız ve arkadaşınız filmi daha önce izlemişse "hacı bak burayı dikkatli izle bak şimdi nolucak kırmızılı adama dikkat et" cümlesine yakın cümleler kurması muhtemel arkadaştır.
(bkz: orospu çocuğu)
eğer verdiği bilgiler spoiler boyutuna ulaşıyorsa ağzının ortasına bir tane vurulası arkadaştır. benim de sahip olduğum arkadaş modelidir, birkaç örneği mevcuttur.

--spoiler--

(bkz: bruce willis ölü)*
(bkz: tyler durden aslında kendisi)*

--spoiler--
arkadaşlarla bir film belirlenir ve beraber izlemek için bir yer seçilir ancak sonradan o mekana damlayan ve filmi daha önceden izlemiş olan sivri zekalı başrol karakterinin şizofren olduğunu söylemesi üzerine film izlemeyi bırakan gençler tarafından çeşitli şekillerde cezalandırılan kişidir.
filmi izlerken şakkadanak sonunda bu adam ihanet ediyor deyip grubun nefretini kazanan kişidir.
bir daha seninle film izleyenin bilmem neresine koyayım lafını işitecek arkadaştır.
"lan bu adam ilerde ölüyo eheheh" gibi cümlelere maruz kalabiliriz. sakin olmak(!) ve filme dönmek gerekir.
ağzı burnu kırılası arkadaşlardır. oturur hesaplarsın ne zaman kalkıp gidecek gerzek diye. geldi başıma ordan biliyorum.
beceremediği halde cem yılmaz espirilerini yapmaya çalışan arkadaşın, lise arkadaşıdır.
Sadece kendinin beyni ve gözleri olduğunu düşünen insandır. Acayip zekidir.
+ bak şimdi burda adam zekiymiş anladınmı adam zeki, zeki adam.
daha filmi izlemeden bilgi veren arkadaştan daha zeki olmayan arkadaştır.
film izlerken türlü türlü muhabbetlere giren, sizi sinir eden ve bir sürü gereksiz kelime sarfeden kişi ile aynıdır.
Filmin amına Koyan Arkadaştır, Bir daha film izlenilmeyeceğini öğretir.