bugün

bilinçli olarak kandırılıyorlardı

zira cemaat onları hedefe götürecek bir at tı,

öküz ölünce doğal olarak dostluk da bitti.
özelleştirme tabi ki.
Fetonun müridlerinden ve diğer müminlerden gelen oyları tasnif ediyordu, evet her şey oy ve dolayısıyla mevki, makam için, halk mı? Gebersinler.
--spoiler--
göz yumuluyordu. ecevit hükümeti harici son 25 yılda bütün hükümetlerin desteğini almışlardı.
--spoiler--

Ecevit ile cemaatin organik bagini bilmeyenlere gebe olmus soru. Ecevit kadar seven bir de simdiki dansoz vardi fetoyu seven.
Birdirbir oynuyor olabilirler.
Atlayan atlayana.
çocuk yaşımla bunu idrak etmiş ve sormuşken devlet mi kandırılmış. Sızmışlar farkedilmemiş mi? Medyaya bakıyorum fetonun sözleri yeni çıkmış gibi şaşkınlıklar, dinlerarası diyalog denen gavurluklar sanki dün başlamış gibi. Geçmişi silerek, değiştirerek, -mış gibi -muş gibi yapılarak fetö ile mücadele edilmez.
önlerini açmakla meşguldü.
görsel
hangi hükümet? adamlar 30 yıldır sızıyorlarmış?
Hükümet çatlakmış amk hatta delikmiş. Bildiğin sızmasınlar aksınlar diye ne istedilerse vermiş.
Aklıma bazen şöyle komplo teorisi tadında bir fikir geliyor.

70'lerden itibaren bu örgütün devlet kadrolarına sızdığı herkesin malumu ve akp başa gelene kadar önemli yerleri önemli ölçüde zaten ele geçirmişlerdi. akp ilk zamanlarında kadrolarında yeterli sayıda devlete yerleştirecek donanımlı insana sahip değildi. Bu açığı ,yeterliliği yine tartışılabilir, cemaate yaklaşarak kapadı. Çünkü devlet içinde ve orduda önemli güç olan solcular akp'yi istemiyordu. Sonuç olarak cemaatin devletin ve askerin içine sızma süreci büyük bir ivme kazandı. Birçok gazetecinin dile getirdiği gibi cemaat bakanlıklar, siyaset, polis teşkilatı, yargı ve bürokraside çok büyük bir güç sahibi olsa da orduya istediği düzeyde yerleşememişti. Bunun için malumunuz kumpas olayları başladı. Kamuoyu büyük oranlarda bunu yuttu, akp de rüzgarın estiği yöne eseyim diye cemaatin yanında saf tuttu.

Komplo teorisi de burada başlıyor. Devlet geç de olsa bu paralel yapının önünü kesecek planı bu aşamada devreye aldı ve cemaat orduyu ele geçirirken kendi adamlarını cemaatin içine sokarak belirli ölçüde bu sızmaya izin verdi. Bu yapının elemanı olan ve bilerek bilmeyerek yabancı istihbaratlara bilgi sağlayan, ülkenin temeline dinamit döşeyen on binlerce kişiyi devlet organlarından uzaklaştıracak meşru bir zemin hazırlanması gerekiyordu. Öyle ya bu kadar insanı somut sebep yokken böyle yaptırımlara maruz bırakamazsınız. Hem içeride hem dışarıda büyük baskı ve yaptırımlar uygulanır. Sonuç olarak devlet r.t.e üzerinden savaşı başlattı. Amaç cemaati darbe yapacak pozisyona getirmek ve cemaatin içindeki devletin adamlarının sağlayacağı istihbarat ve hareket kabiliyeti ile darbe girişimi bastırmaktı. Bu süreç dershane olayları, 17-25 aralık, mit tırları, dinlemeler vs. derken, devletin cemaat içindeki ajanları sayesinde darbe ortamına geldi. Niye bu sayede diyorum, çünkü akp-cemaat savaşı gibi görünen bazı olayları direkt devletin kurguladığını ve son aşamada darbenin gerekli olduğunu örgütün üst kademelerine devletin ajanlarının aşıladığını düşünüyorum. Velhasılı darbe girişimi oldu, bu komplo teorisinin en önemli dayanağı işte bu darbe girişimidir.

Darbe girişimini ve sonrasındaki ilk günleri düşünürsek, birçok kişinin hakkında "düzmece", "böyle darbe mi olur" vs. şeklinde açıklamalar yaptığı ve büyük bir kesimin ilk etapta buna ciddi anlamda inandığı malum. Girişimin başlama saati, hiçbir siyasiye yapılamayan müdahale, anlamsız görünen bombalamalar, medya ve internete dokunulmaması... Bunlar hep aynı şeye işaret ediyordu çünkü. Devletin planı ve milletin reaksiyonu ile girişim başarıyla bastırıldı. Sonuç olarak yüz bine varan sayıda insan, yüzlerce vakıf, kurum, okullar, üniversiteler örgüte yönelik operasyonlardan nasibini aldı. Bu operasyonlarda isabet oranı en kötü ihtimalle %50 desek bile, ülkenin ne hale geldiğini görmek mümkün. Eğer bu operasyon ve plan olmasaydı, mümkün değil bu yapı bu şekilde temizlenemezdi. Şunu da söylemek lazım insanlar darbe girişiminde boşa öldü gibi anlaşılmasın. Darbe bu şekilde planlı olmasaydı, bir süre sonra cemaatin kontrolünde önlemez bir şekilde yapılacağını düşünüyorum. O zaman önünde durmak gerçekten çok daha güç olurdu. Bu bastırılan girişim, ne kadar planlı da olsa başarısız da olabilirdi. Girişimi bastıran en önemli unsurlardan biridir o halk. Ve devlet milletin bu tepkisini plana dahil etmiş olmalı. Diye düşünüyorum.

Edit: Şunu da eklemem lazım, bugün suçlu olduğu halde yerlerinde hala rahat olanlar, geçmiş darbeciler yıllar sonra nasıl yargılandıysa aynı şekilde yargılanacaklar. Çünkü "devlet" yapısı gereği bunu yapmak zorunda. Aksi halde adı devlet değil, muz cumhuriyeti olur.
Sızma dediğin 2-3 kisi ile olur arkadaş adamların devletin her yerine kadrolaşması izin verildi. Sızma demiyorum bak kadrolaşması. Sonra bırak mağdurum ben mağdurum edebiyatlarını.
fetö nün devletin içinde olduğunu zaten biliyorlardı arkadaşlar yapmayın lütfen sadece muhtemel bir konuda anlaşılamayıp düşman ilan edildi aksi taktirde cumhurbaşkanımız adamın g*tünü yalıyordu. bir gece de mi oldu herşey fetullah gücünü göstermeye çalıştı alırım dedi koltuğunu halk sayesinde tayyip kendini kurtardı.
koç holding de devletin içinde

ergenekon olayları olduğunda, koç holdinge ait deniz müzesindeki senaryoları duyduklarında paranoyak oldular. gölcük donamasındaki olan olaylar.

koç holding namına çalışan istihbarat elemanları var ve bu istihbarat elemanları devletten maaş alan kişiler. koç holdingle fettullah gülen aynı kafa.

7 yıl bu istihbarat elemanlarıyla mücadele ettim. telefonlarım dinlendi internet erişimim gözetim altında tutuldu. sistematik tacize maruz kaldım. öyle böyle değil puşt herifler.

savcılıga suç duyurusunda bulunsan örtbas edecekler. neden güveneyimki. savcı takipsizlik kararı verecek.

1960 yıllarda bir savcı vardı koç holdingin işlerini hallediyordu. savcılarada mobbing uyguluyorlar. savcı stresten erken yaşta öldü.

koç holding şirketlerinde, çalışanlarına mobbing uyguluyor. bu istihbarat elemanları diğer holdinglerin işlerinede müdehale ediyor. korkutarak yada psikolojik yönlendirmelerle ford marka araba satışı gerçekleştiriyorlar. 2 araba üreticisi türkiyeden çekilirken bunlar istihbarat elemanlarının sayesinde gücüne güç katıyor. siz sigorta priminizi ödeyemezken onlar aldıkları maaş kadar sigorta primleri yatıyor.

http://mobbing.net16.net/mobbing.jpg
daha iyi yerleşebilmek için arkadan birbirlerini destekliyorlardı.
O değil de her konuda boş boş da olsa konuşan akplilerin bu konuda nutku tutulmuş. Suçlu kim herkes biliyor demek ki.
işlerini kolaylaştırmak için her türlü hizmeti veriyordu.

(bkz: ne istediler de vermedik)
Evet daha hızlı daha hızlı demeleri muhtemel.
Üç maymunu oynuyordu.
telefondan (bkz: paraları sıfırla) diye fısıldıyordu.
kandırılıyordu.
ayakkabı alıyorlardır bol bol muhtemelen.
kutular lazım oluyor çünkü genel kullanımda..
Elinden gelen yardımı yapıyor, ne isteseler veriyordu...
http://m.gazetevatan.com/...onustu--1wFsEGEAPuew.html

Pek muhterem hoca efendinin(!) düzenlettirdiği olimpiyatlarda çıkıp Şu vataaan topraklarının hasreti içerisinde olanları aramızda görmek istiyoruz diyorlardı.
(bkz: ne istediler de vermedik) şeklinde açıklama yapan başbakan'ın, fetöcüleri tespit edip yakalama derdinde olduğunu sanan mal cinsine makarna-kömür dağıtıyorlardı.