bugün

taşıyana mutluluk getirdiğine inanılan,
doğaüstü özellikleri olduğu düşünülen
tapınma eşyası..
ilkel toplumlarda doğaüstü bir güç ve etkisi olduğuna inanılan canlı veya cansız nesne, tapıncak, put. (-ş ile)

ayrıca;

(bkz: fetisizm)
ugurlu sayillan sey.
eski toplumlarda uğuruna inandıkları putlar. taş, bitkiler,kemikler, heykeller birer fetiş olabilir.
büyülü gücü olduğuna inanılan iyilik yada kötülük getirebilen nesnedir.içine cin yada koruyucu ruh gibi fantastik şeyler bulunur.
animist inançlı ilkel topluluklarda, kişilerin koruyucu niteliğine ve uğuruna inandıkları için üzerlerinde taşıdıkları özel olarak biçimlendirilmiş her türden küçük eşya ya da kült objesi.
(bkz: totem)
fethullah hoca'nın 999 güzel isminden biri.
sözlükteki tanımını görmeden önce sadece seksilik ile alakası olduğunu düşündüğüm, aşırı seksi şeyler zannediyordum demek ki tapılası gibi bir anlamı var kelime dağarcığımıza bir kelime daha girmiş oldu teşekkürler sözlük, aslında bir çok şeyde google a sormadan önce sözlüğe gitmemin sebebi de bu belki.
(bkz: ayak)
Aynı zamanda, siyaset ve ekonomi alanındaki f tipi örgütlenme tamamlandıktan sonra Türk-iş'in yerini alacak kurumdur.
aynı zamanda bir kedi adı.
hoş olmayan, ilginç kelimedir. fetişizm, fetişist gibi kavramlar bunun yerini gayet tutabilir. en güzeli için,

(bkz: ayak fetisizmi)
olası bir sendika adı.
(bkz: neden olmasın)
fethullahçı işçi senkdikasının kısaltılmışı.
fetişistin "saf nesne"sidir. hiç bir şekilde değiş-tokuş edilmez niteliktedir.
(bkz: fetis)
Freud'un tabiriyle "penis yerine geçen"dir.
(bkz: Mother Phallus)
file çorap, düzgün bacak, ince uzun topuk; iş dönüşü vapurda görmüştüm!!!
aman derim! şahaneydi
artı; tabi deli edecek sağ diz üstü veya arkada derinlemesine giden yırtmaç da hele merdiven çıkılırken rastgeldiyse,
bir de bendeki gibi şeytan tüyünüz varsa; gerçekten de fena terletiyor hatta kulakları çınlatılabiliyor insanın
Cinsel bir fantezi meta'sı olarak kullanılan ruh tatminidir. Aynı zamanda eski klan topluluklarında tapınılan bir çeşit totemdir. Şu an bile okulda herkesin diline doladığım bir kelimedir. Dahası da mevcuttur: kullanıcı adım da fetiş'tir.
müfettiş kelimesinin türemeden önceki hali diye düşündüğüm kelimedir fetiş.
bazen bi ilacı hapı falan olsa da içip kurtulsak dedirten, başkaları için önemsizken sizin için ön sevişmeye dönüşebilen münferit objelerin ana maddesini oluşturduğu olgu.
sayısız fetiş vardır. bazıları saçma bazıları çekici bazıları iğrençtir.
en çekici olanları kadın bacaklarına kadın dudaklarına olan ilgidir bana göre.
en saçma fetişlerin başında ise giantess(dev kadın ya da küçük erkek böcek gibi) gelir.
en iğrenç fetişlerin bir numarası bok fetişidir hemen arkasından tükürük fetişi takip eder ve akabinde mide bulantısı.
dinin en basit bicimi olup ugur getirdigine inanilir. tahta, tas vb. her nesne olabilmektedir. genellikle cansiz bir nesnedir. mana denen guce sahip olduguna inanilmaktadir.