bugün

(#8776033)
(bkz: müdür beyin yeşil kürkü)
ercan saatçi görmesin pkk bayrağı sanabiir.
bir fenerbahçeli olarak kesinlikle almayacağım formadır. sorun formanın yeşilinde değil tasarımındadır kanımca.
bundan 15-20 yıl sonra "aslında 2009-2010 sezonunda biz şampiyon olduk" diye çamura yatmanın yolunu yapan formadır.

timsah yürüyüşü şakası yapmıyorum. o zaten iyice geyik olacak.
başarılı bir ticari girişimdir.

şimdi fenerbahçe uzun bir süredir 3 veya 4 tip forma çıkartıyor. ve hani bunlar genellikle hep aynı renklerde ve benzer tasarımlarda oluyor. yakın zamandan ele alalım. 2003-2004 sezonunda 3 tip forma vardı. çubuklu, düz beyaz ve düz lacivertin üzerine altın çizgilerle. insanlar çubukludan ziyade alternatif forma olan düz laciverti beğenmişti daha çok.

2004-2005 sezonunda da aynı tasarım devam etti. yine çubuklu, düz beyaz ve düz lacivert. 2005-2006'ya gelindiğinde ise çubuklu, düz sarı ve yine düz lacivert vardı. tek fark, lacivertin ortasında böyle beyazlıklar olmasıydı, güzel bir tasarımdı vs.

2006-2007'de yine çubuklu, 100. yıl forması olan altın forma ve türkiye kupasında kullanılan gümüş forma vardı. ilginç bir ayrıntı, 100. yıl forması hakem formalarına benziyor gerekçesiyle yasaklanmıştı.* o yıl zico ve yardımcıları da yeşil renkli antreman eşofmanları giymeye başladılar.

2007-2008'de çubuklu, nostaljik beyaz ve birçoklarının bayıldığı turkuaz forma. teknik ekipteki yeşil eşofmanlar bu yılda da devam etti.

2008-2009'da çubuklu, beyaz üstüne sarı lacivert yan çizgi, sarı beyaz celtic çakması, neon sarı şeklinde 4 tasarım yapıldı. luis aragones'in sarı fobisi yok demek ister gibi.

2009-2010'da yine tabii ki çubuklu, nostaljik beyaz-sarı ve arma forma tanıtıldı. arma forma inanılmaz tuttu ve çok popüler oldu. siyah kaleci formasının da aynı popülerliğe ulaştığını söylemekte fayda var.

bundan gaz alarak abdullah kiğılı ve altındaki tasarımcılar benzer forma tiplerine yöneldiler. çubuklu forma geliştirildi ki bence çubuklu her zaman çubukludur, bir fark göremiyorum ben. beyaz formanın ve koyu lacivert formanın göğüs bölgesine fenerbahçe amblemi arka plana yerleştirilmiş ve tasarımın geri kalanı sade tutulmuş. mavi formanın da sol tarafında bir fenerbahçe amblemi var ve burdan güneş doğmuş.

şimdiiiii geldik o çok eğlenilen, timsah, bursa vs falan dediğiniz yeşil formaya.

yıllardır taraftarın istediği bir şey bu. fan sayfalarında, taraftar forumlarında çiziliyor ediliyor. hatta aylar öncesinden antu'da birisi buna çok benzer bir tasarım yapmıştı.

bu da taraftarın isteğinin dikkate alındığının göstergesidir.

ha taraftar beğenir beğenmez orası ayrı konu. ben kendi adıma dizaynı bayağı beğendim. e çubuklu formadan başkasını beğenmeyen babam bile "yaw ne güzel olmuş bu" dediyse herhalde adamlar farklı forma satma stratejisinde başarı sağlayacaklardır.

zaten manyak gibi forma alıyor fenerbahçe taraftarı. bir de bu yeşili geç çıkaracaklarmış piyasaya. daha fazla satacaktır bu durumda.

ha bazı yazarlar da fenerbahçe'nin ambleminden alınan renkler diye savunmaya geçmiş. renk var evet çok güzel. arkaya palamut şekli de yerleştirilmiş zaten güzel bir şekilde, bu da başarılı. yeşil cıvık bir renktir aslında, iyi ayarlanmazsa tutmazdı çok kötü olurdu hatta. ama güzel ayarlanmış, sarılar fosforlu yine gördüğüm kadarıyla, o da yeşili gölgede bırakabilir bir nebze.

ha yeşil formayla, yeşil sahaya mı çıkılır gibi gereksiz argümanlar var. türkiye liginde olsun, dünyanın her tarafında olsun formasında yeşil renk hakim olan takımlar var. onlar çıkıyor da fenerbahçe mi çıkamayacak?

tabi rengi ne olursa olsun, üstündeki arması yeter, gerisi traş.

beğendim ben bunu.
bir galatasaraylı olarak, çok beğendiğim, taş gibi forma.

kulübün sadece armasındaki renklerle forma tasarımı yapabileceği gibi gerzekçe bir düşüncem yok. dolayısıyla "heihie bursa rengi yea" ya da "sizin renginiz sarı lacivert salaklar!" demem. şu ana kadar gördüğüm en güzel fenerbahçe formasıdır benim gözümde, rengi çok hoş. ama fenerbahçe'ye ters gibi yine de renk. mesela bursa'nın turuncusu olur, cimbom'un grisi olur ama fenerbahçe'nin yeşili garip göründü gözüme. yine de çok güzel ha.

galatasaray'ın formasına "pembiş" diyen dangalaklar giymezlerse sevinirim. yoksa çok gülerim.
(bkz: yine yeşillendi fındık dalları)
sarı'yla lacivertin dışında olduğu için, aslında sevmeme rağmen yeşili istenmeyen kılan fb oyun giysisi
Fenerbahçe amblemindeki palamut ağacının dallının yeşilinden asinlenerek yapılan formadır adıda palamuttur Gayet hoştur ama satın almaya değmez çubukluğu tercih ederim.
kendi forma renklerinden zamanında çok çeken taraftarlar tarafından bok atılmaya çalışılan formadır. somon rengi kadar dikkat çekici değil ve tasarımı da yeterince güzel. umarım büyük başarılar görürüz o formayla.
mor ya da pempe forma olacağına yeşil olsun, iyidir dediğim forma.
en azından pembe değil.
o yeşil formaya palamut dalı çok yakışacaktır, eminim.
(bkz: mor forması olanlar hiç konuşmasın)
bünyesinde brezilya vatandaşını fazlaca bulunduran bir kulüp için idealdir. alex ve santos'un brezilya milli takımına çağırılmadıkları zaman, bu formalar sayesinde bazı maçlarda coşmaları beklenmelidir. zaten bazı yöneticiler '' biz brezilyalı oyunculara jest yapmak için tasarladık'' demiştir.
yeşil formanın anlamı fenerbahçe'nin armasında yeşil olmasıymış. iyi de yavrum sizin armanızda sarı kırmızı da var. isterseniz bizim eskilerden yollayalım. gerçi forma satışlarımız çok iyi gidiyor geçen sezondan arta kalanlar var mı bilemiyorum. ama depoya bi bakalım sizin için. ayarlarız bi şeyler. *
http://i.imgur.com/iqPFQ.png
kanaatimce arma formadan sonra son zamanlardaki en iyi tasarlanmış formadır.

ha bu arada; pembiş formalılar yorum yapmasın çok ironik oluyor. yoksa somon muydunuz len.*
brezilya nın türkiye şubesi olan fenerbahçeden tam beklenir bir forma dizaynı ayrıca bursa yeşili bu tam sarı ile lacivertin karısımında oluşan bir renk ama fenere bu tür formalar uğursuz geliyor.
(bkz: fenerbahçe nin turkuaz forması)
geçtiğimiz sezonki arma formanın yeşil halidir. nasıl birşey oldu diye merak edenler için;http://www.internetspor.c...gallery/1279919419-28.jpg buyrunuz efendim
''1907 den beri aklınıza gelmedi de bursa şampiyon olunca mı aklınıza geldi yeşil forma yahu?'' sorusunu ister istemez akla geitren bilmem ne.
bursa hatırası olarak timsahın yeşilini koymuşlardır, güzel formadır, hayırlı olsun.
bazı arkadaşları gereksiz sorulara iten formadır.
(bkz: bursa şampiyon oldu diye yeşil forma bastırmak)*
(bkz: akıl var mantık yok)
Sezonun ikinci yarısı piyasaya sürüleceği bilgisi alınmış formadır. Ben internette görünce beğendim, tv de görünce vuruldum. Mavi formayı alınca da bayıldım. Beyazı da ayrı güzel.
geçen sezonki arma formasıyla birlikte en iyi tasarlanmış fenerbahçe formalarından biridir.
pembişlerin yorum yapmasına ise diyecek birşey yok. adam olan gider intihar eder pembe giyeceğiz bu sene diye, bunlar gelmiş kıvıra kıvıra yorum yapıyor burda, enteresan.