bugün

7.sezonu yayınlanmaya baslamıs. Diger sezonlara nazaran 6.sezon cok iyiydi ve sezon finali gayet basarılıydı.
Morganın ılık bir insandan intikamcı bir pije dönüsmesini keyifle izledigimiz dizidir. Son sezon silkelenmiş kendine gelmiş bir senaryo. Sevdik.
3. sezonda bırakmıştım sarmamıştı, the walking dead'e ağırlık vermiştim. şimdi her iki dizinin de konuları ortak olmaya başlayınca diziye tekrardan başlamaya karar verdim. 3 sene sonra diziye tekrardan başlıyorum, hem de 1. sezon 1. bölümden. bakalım neler olacak.
Son sezonu güzel giden dizi, bir silkelenip kendine gelen senaryo var.
5. Sezonu maalesef insanı kanser eden dizidir. O ne pembe hayaller pembe gödler yaa. Neyseki 6. Sezon ilk bölümü az da olsa insana bir acaba dedirtti. Umarım kendilerine gelip virginiayı tokkat manyağı yaparlar.
Gerçekte ilk ölecek mal tiplerin mallıklar yaparak yaşayışlarını anlatan sinir dizi. ilk sezon bir umut vardı içmide iyi bir hal alabilir diye ama ikinci sezon ikinci yarısı zombiye dönüştüm ben de artık.
Başlamayın daha iyi başlamayanlar.
5. sezon tıpkı önceki sezonlar gibi bok bir sezon.. bir dizi kendini hiç mi düzeltmez arkadaş, ilk sezondan son sezonuna kadar aynı boklukta devam ediyor.. bir de 6. sezon onayını aldı şaka gibi yaa bir bit artık bit yeter bit.. twd ile bağlamasalar bir saniye bile katlanmam şu salak diziye yeminle zoraki izliyorum ve hiç keyif almıyorum..
Bok gibi dizi.. izlediğim ilk bölümden beri aynı boklukta devam ediyor.. aslında bana kalsa yarıda bırakacağım ama sırf şu twd bağlayacaklar diye bırakamıyorum.. birde tam 3 sezondur kaset mevzusu var bir bitmedi gitti ne kasetmiş arkadaş gına geldi.
The walking dead'den daha güzel olan dizi.

Ben olay akışını daha çok beğendim şahsen.
ilk 2 sezonuyla beklentileri karşılamış dizi.
Daha 3 ve 4'ü izlemedim.
Olayların başlangıcını anlatacak diyorlardı. Çok laboratuvar bir dizi bekliyordum, araştırmalar vs.
Hiç ilgisi yokmuş. Bu yönüyle beklentimi karşıladı. Ama 2. Sezonun sonuna kadar
izlememe rağmen bu hastalığın nasıl çıktığı, yayıldığı hiç gösterilmedi. Olay zaten başrollerin mücadelesine geldi,
Eminim 3 ve 4'te de gösterilmeyecek.

ilk 2 sezonu için 10 üzerinden 7 diyorum.
oha final mi olmuş sezon arası finalinde bırakmıştım diziyi, tamamlıyım bari.
Kendisi en berbat dizi finalini yaparak ekranlara veda etmiş, son sezonuyla dizi severleri çıldırtmayı başarmış, depresif bir fantastik bilim kurgu dizisidir. Bir zombi dizisi nasıl çekilmezin cevabı niteliğinde evrilen bir senaryoya sahiptir.

Edit: final yapmamış fakat hala rezil edilmiş bir dizi.

(bkz: yabancı dizi tavsiyesi/#39517717)
Başlamaya değer mi? (değmiyorsa eksileyin)
4. sezon yine her zaman ki gibi vasat, kötü ve sıkıcı bir sezon diye düşünürken 8. bölümden sonra inanılmaz derecede çita yükselterek bambaşka güzel bir dizi haline geldi..
yani 1 - 8 arası bölümler ne kadar vasat ise, 9 - 16 arası bölümler ise bir o kadar da güzeldi..

spoiler
spoiler

madison ve nick in ölmesi çok iyi oldu, bunlar öldükten sonra dizi güzelleşti.. gına gelmişti artık bunların ağlak zırlak aile ilişkilerinden..

spoiler
spoiler

umarım kendini bozmazlar ve bu mükemmellikte devam ederler, şimdilik merakla 5. sezonunu bekliyorum.
--spoiler 4x6--

morganın kezbanlıklarına artık katlanamıyorum geber de kurtulalım be adam, mahalle yanarken orospu saçını tararmış misali bi hümanizm kasmalar karşı gruba sizi öldürmeye geliyolar demen falan ne kadar malca ne kadar orosbuca. ulan madem kötü de olsa insanların ölmesini istemiyorsun, bir de onlara dikkat edin sizi öldürmeye geliyolar demek ne kadar mantıklı? onlar ölmesin ama benim eş dost akraba gebersin bu neyin kafası lan amına koyduğumun şizosu.

--spoiler--
twd in yan sanayisi. farklı kişilerle aynı konu tutmuyor demek ki.
TWD izlediğim dönemler başladım ve o Hintli herifi gördükten sonra devam etmedim. Oyunculuklar tırt, o herif daha da tırt.

Edit: Spin-Off seviyorsanız gidin Better Call Saul izleyin, Spin-Offların kralıdır. Bana göre Breaking Bad'den bile iyidir.
ilk 3 sezonunu izledim ama çok çok sıkıldım.. vasat bir dizi.. her şeyiyle vasat bir dizi.. oyuncular vasat, senaryo vasat, konu vasat.. vasat oğlu vasat işte.. oyuncular çok donuk duygu yok.. dizide doğru düzgün konu yok gereksiz boş diyologlardan başka bir bok yok.. virüsün başlaması, yayılması işlenecek diye izlemeye başlamıştım ama o da yok.. the walking dead in kesip attığı tırnak bile olamaz bu dizi.. aslında 1. sezonundan itibaren anlamıştım vasat bir dizi olduğunu bana kalsa izlemezdim ama the walking dead ile konuyu bağlayacaklarmış bu yüzden sıkıla sıkıla mecbur izliyorum.
4. sezona daha bakmadım ama hiç umudum yok kendini toparlayacağını zannetmiyorum bakalım artık.
amma da vasat kelimesini kullanmışım haa, ama ne yapayım dizi vasatlıktan başka bir çağrışım yapmıyor bana sorry.
beni o kadar da sarmadı açıkcası.. twd in çok çok altında kalmış klişe bir dizi.. zombilerin makyajı bile çok vasat.. ama yinede kendini izletiyor ve izlemek zorundayım çünkü konuyu twd ile bağlayacaklar.
ilk 2 sezonu kendini zor izleten, 3.sezondan itibaren yükselişe geçen the walking dead dizisinin küçük kardeşi.
yarın akşam gece 11 sularında dmax tv de yayınlanacaktır. bilginize.
1.sezonun 3.bölümünde ergen kızın pencereden dışarı bakıp "dawson, cruzlara saldırıyor" demesiyle koptum. ama güzel dizi yeni başladım. hoş bir atmosferi var ve los angeles çok güzel bir yer lan. kimileri strand çok cool demiş ama bence en coolları daniel salazar.
3. Sezonda da yavan kalmış dizi. bir hareketlilik lazım. hep tahmin ettiğimiz seyler oluyor. bizi şaşırtacak bişey lazım.

dizideki adamım victor strand sürekli düştüğü durumdan kurtuluyor falan tamam adamım seviyoruz falan ama bu adamın içine düştüğü boktan durumlardan nasıl kurtulduğunu gösterin bari. bir bakıyoruz adam yüzlerce zombinin arasında kalıyor. ertesi bölümde evleri yagmalayıp, batık gemisinin enkazında şampanya iciyor. nasıl kurtulduğunu da gösterin bari.
güzel dizi ama senaristler çok dini öğe eklemişler diziye.

Her yerleşim yerinde saçma sapan dini aktiviteler var.

Dizi aksiyon severler için kötü gelebilir ama zevk için izleyenler çok keyif alabilir.

Dizinin kanser karakteri madison.

Ne rol yapmayi biliyor,ne asiliği var,ne de başrol olacak karakter,tip yok kadında.

herşeyi bok ediyor aq karısı.
The walking dead'ten sonra yayınlanan ama the walking dead'in öncesini anlatan amerikan dizisi.