bugün

Zamanına Belediye Başkanlığı yapmış bir aktristir
Tıpkı Erdal Beşikçioğlu gibi.
Fatma Girik'in en başarılı olduğu film Köroğlu bence.
maalesef annesi 2 gün önce ölmüştür.
annesi 99 yaşındaki Münevver Ukav, Kovid-19 tedavisi gördüğü Bodrum Devlet Hastanesi'nde vefat etmiş.

https://www.posta.com.tr/...r-ukav-vefat-etti-2621544
dün ibb tarafından yayımlanan, hayatını anlatan kitabı okudum. çok güzeldi. epey bilgili bir kadınmış. kelime hazinesi çok gelişmiş. siyaset yapmanın gerekliliğini düşünüyormuş.
havada uçan hayvan kartaldır. filmde de kartal olarak bahsedilirlen fatmanın boğarak öldürdüğü hayvan akbabadır.

set ekibinin haplanıp film çekmesi.
Ölümün üzerinden bir yıl geçen yeşilçam oyuncusu.
annesi 101 yaşında hayatta olan sanatçı. öldüğü gün benim sınavım vardı galiba. kendisini pek tanımıyordum. mustafa sandal'ın paylaşımından görmüştüm. gerçekten çok güzeldi. allah rahmet eylesin.
ölmesi beni çok üzen sanatçı.
Fatma Girik’in yeğeni, Girik'in bakıcısı hakkında suç duyurusunda bulundu
--spoiler--
istanbul’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesinin ardından Fatma Girik’in yeğeni Fatma Ahu Turanlı, avukatı aracılığıyla yabancı uyruklu bakıcısı Gozel Yazyyeva’nin koronavirüs belirtileri gösterdiği halde Girik’in bakımına devam ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Konuya ilişkin suç duyurusu dilekçesinde, Fatma Girik’in bakıcısı Gozel Yazyyeva’nın hastalık şüphesi bulundurduğu, işe gelmeden önce devlet hastanesinde ücretsiz olarak PCR testi yapma imkanı varken bunu yerine getirmeyerek gizlediği ve cenazenin defnedildiği son aşamaya kadar birçok insanı riske attığı kaydedildi.
https://bit.ly/3oyeh9o
--spoiler--
görsel
görsel
Bir bir gidiyor güzel insanlar, yavaş yavaş bitiyor bir devir.
hayatında islam ın yeri olmayanın cennette mekanı nasıl olacak acaba.

24.01.2022 11:08
milas16

sana ne lan cennete giriş biletini sen mi kesiyorsun ?
Hoş bir kadındı fakat rolleri bana depresif bir tabloyu hatırlatıyor. Allah rahmet eylesin.
Özellikle izzet Günay’la çevirdiği kimse Fatma gibi öpemez ve Şeker hafiye filmine bayıldığım Yeşilçam kadın oyuncularında en cesur,en başarılısı oydu bana göre.Şehirli,köylü her rolün altından başarıyla kalkmıştır.Kişiliğini seversiniz sevmezsiniz ama büyük oyuncuydu.Huzur içinde uyusun.
https://m.youtube.com/watch?v=Ysw7eEiuuSE
allah rahmet eylesin, sade ve iyi bir insandı. Corona olduğunu bilmiyordum, ölüm haberini ilk duyunca kendisinde beyin hastalığı vardı ondan mı öldü ki dedim. Corona hiç aklıma gelmemişti, yaşı ve kronik hastalıkları nedeniyle atlatamadı demek. karnı büyük öbür dünya yedin yedin doymadın mı?
çok güzel kadınmış eskiden rahmetli, elizabeth taylor ve nuray hafiftaş ile birlikte gördüğüm en güzel gözlerin sahibiydi, şimdi hepsi toprağın altında. Zamanında güzelliğiyle türkan şorayı, filiz akını, ayşen grudayı sollardı.
Yanlış bilmiyorsam annesi halen yaşıyor sanıyorum, allah herkese sıralı ölüm versin.
Türk sinemasının en güzel ve en yetenekli oyuncularındandı. Gerek yaşamıyla gerek yaptıklarıyla, örnek bir oyuncuydu.

Allah rahmet eylesin.
ahirete çok sıkıntılı intikal eden vasat sinema oyuncusu. allah taksiratını affetsin.
En sevdiğim yeşilçam kadın aktristiydi.

Mekânı cennet olsun. Çok üzüldüm...
allah rahmet eylesin, ışıklar içinde uyusun.
Oysa ölecek on binlerce hatta milyonlarca gereksiz varken yine iyilerden biri toprak oldu.
türk sinemasının 4 yapraklı yoncasının en güzeliydi...
görsel

köroğlu'nun hüsnübala'sı, boş beşik'in fatma'sı, toros dağları'nın ezo gelin'i, ağrı dağı'nın gülbahar'ı, yılanların öcü'nün ırazca'sı, istanbul caddelerinin şoför nebahat'ı, galata'nın kanlı nigar'ıydı o...

şişli'nin fatma ablası, söz fato'da programıyla üçkağıtçının, dolandırıcının, hırsızın, yolsuzun korkulu rüyasıydı...

4 yapraklı yoncamızdan bir yaprak koptu gitti bugün.

eski türkiye'ye ait bir değeri daha kaybettik. fatma girik'in ruhu şad, mekanı cennet olsun.

türk milleti'nin başı sağolsun.
Bucuk gözlüm de ölmüş. Yeşil çamın en iyi kadın oyuncusuydu giremiyeceği bi rol yoktu sanırım yerini dolduracak biri daha kolay kolay gelmez.
Yeşilçamdan bir yıldız daha kaydı, boncuk gözlü bir yıldız, kariyerine figüranlikla başlamış, daha sonrasında birçok unutulmaz başarılı yapımda başrol olarak yer almış tüm ömrünü sinemaya adamış, en başarılı usta oyunculardan olan Fatma Giriği 79 yaşında kaybettik, güle güle Toprak Ana'nın zelişi, postacı'nın sevtabı, Japon işi'nin başağı, boş beşiğin fatması, yeşilçamın şoför Nebahatı, ezo gelini güle güle.