bugün

kendisi bana her dinlediğimde ilkokul 4'de başlayan ingilizce eğitimimi hatırlatıyor. gelişigüzel ağzımıza ne gelirse konuşuyorduk o zamanlar ingilizceyi. kimse de dil bilgisi, kelime bilgisi diye bir şey zaten yok. kafalar rahat. konuş babam konuş...

türkiye eski milli teknik direktörünün ingilizcesinin durumu da bu denli içler acısıydı o zamanlar. o iki dakika dünyaya rezil olmaya yetmiş te artmıştı bile.
(bkz: italyan aksanı)
kesinlikle tuncay şanlı nın ingilizcesinden kötü değildir.
(bkz: but what can i do sometimes haha)
(bkz: derdini anlatabilecek kadar ingilizce bilmek)
beginner seviyedededir. I like swimming.
işkencedir işkencee! oturup iki kelam edilmez.
komik bir olaydır.herkes güler.
(bkz: what can I do sometimes)
'in the tabela' diyerek ingilizce konuşsa da türkçeden ödün vermeyeceğini bize gösteren liderdir.
turist bile *ikemeyecek ingilizcedir.bu harika ingilizceyi kendine has jest ve mimiklerle destekleyince götümle gülesim geliyor.
çok iyi değildir, söz konusu basın toplantısında tuhaf durumlara düşmüştür.ancak hiçbir olan biten terim`in bu memlekete verdiklerinin üstünü örteme.ukalalığına söylenilir durulur, sanki ukalalığı bana yapmaktadır, sertliğini ukalalığını her zaman it kadar değeri olmayan bazı basın mensuplarına göstermiştir, iyi de etmiştir.bir de o basınla inatlaşmasaydı bugün mourinho değil terim konuşulurdu dünya da, bu memleketin insanı zaten seni haketmedi ama ah hocam ah sen de inatlarından hiç vazgeçmedin.
türk oldugunu kanıtlar niteliktedir.
bazılarının türkçesi gibi olan ingilizcedir.

herkesin hayatına kimse karışamaz. ben şu şekkil giyinirim, bu bayan şu şekkil giyinir, şu şekkil giyinir.
yurt dışından gelmiş bir ecnebinin yarı türkçe * yarı ingilizce konuşması kadar doğaldır.
elin gavuru azıcık türkçe konuşunda kimse yadırgamıyor da neden fatih terim ingilizce konuşmaya çalışınca garipseniyor.
veri nayz bir ingilizcedir efenim.
(bkz: itz di fitbıl dets di fitbıl)
Bence Türkçesi de bu kadar olan gelişime kapalı şahsiyetin bir ürünüdür.
(bkz: türk ingilizcesi)
sanırım gazetciler (bkz: ne diyor bu amk liselisi) gibi bir düşünceye kapılmışlardır *
derdini anlatacak kadardır.
(bkz: speak english like water)
(bkz: The clean english) *
conqueror term.
(bkz: conqueror locution)
dert yaratacak kadardır.
fatih hocanın demek istedikleri bkz.http://www.youtube.com/watch?v=mEkvL4QWyls