bugün

bugün kendisi yaşarken yapılan paha biçilmez 3 portreden biri ülkemize getiriliyor. yani fatih'in mirasına, ruhuna, tarihe ve sanata sahip çıkılıyor. bunu yapanlar ise sözde değil, özde bir hareketle yapan chp.

diğer yanda ise feryat figan ecdat diyenler, fatih ve fetih diye bağıranlar, bu şahane olay karşısında kudurmuş bir vaziyette etrafa saldırıyor, ecdat dediğine düşmanlık ediyor, fatih sultan mehmet'e ihanet ediyor. chp yaptı diye chp'ye saldırıyorlar. bunlar ise özde değil sözde ecdat sevici akp tayfası.

hayat ne garip değil mi. gün geçtikçe kimlerin tarih ve ecdat sevgisine sahip olduğunu, gün ve gün görüyoruz.
sağlığında yapılan bir portresi kısa bir süre önce satın alınarak türkiye'ye getirilmiş olan padişah.
tablosunu istanbula getirmek için trilyonlar ödeyen kitlenin, elleriyle fethettiği caminin müze olarak kalmasını istediği padişah.

taam taam en çok fsmci sizsiniz.
yaşasa bu yobaz akebelileri surlarda sallandırırdı (hainleri o zamanda sevmezlerdi de o yüzden dedim)

toprağı bol olsun.
Çok büyük adam. Bence çağının en az 500 sene önündeydi. Evet.
Rönesans yolundan gitmesi söz konusu değil, çünkü kendisi rönesansın bir parçasıdır.
Bugün bile onun gibisi yok. Onun gibi entelektüel birikime sahip biri yok.

Bu adamın Türk olması da ayrı bir gurur kaynağı.
Mehmed the Conqueror, kayser i rum.
kendisini son roma imparatoru olarak adlandırmış, türk lider ve kumandan.
Allah yolunda savaşmaktır niyetim
islam dininin yalnızca yücelmesidir gayretim
Allah’ın ve evliya ordusunun yardımıyla
Küfür ehlini baştan başa kahreylemek niyetim

Peygamberlere ve velilere dayanmışlığım var benim
Allah’ın lütfundandır fetih ümidim ve kuvvetim

Benliğimi ve malımı dünyada feda etsem ne olur
Hamd olsun var Allah yolunda savaşmaya yüz bin rağbetim

Ey Mehmed! Ahmed-i Muhtar’ın mucizeleriyle
Umarım galip olur din düşmanlarına devletim
Hiç kimse yok kimsesiz
Herkesin var bir kimsesi
Ben bugün kimsesiz kaldım
Ey kimsesizler kimsesi
Kimse aradığım yollarda
Kimsesizlik kimsem oldu
Dinsin artık hicranın cana
Kimse aradığım yollar
Kimsesiz kimselerle doldu.
bir türk olarak benim atamdır. 19 yaşında Türkçe, Arapça, Yunanca, Farsça, Latince, Osmanlı Türkçesi, Sırpça'yı ana dili gibi biliyordu. 21 yaşında istanbul'u fethetti. benim gibi hz.muhammed'e inanmazdı. minyatürünü bile değil direkt italyan ressama resmini yaptırmıştır ve yobazlar hık diyememiştir.
yazık ki binlerce beyinsiz zombi, senin gibi bir hükümdarın torunu olduğunu iddia ediyor.

şu an burada olup bu beyinsizlerin kellelerini alsan ülke nüfusu %52.6 azalırdı.

https://www.sabah.com.tr/...iran-2018-secim-sonuclari
t: düşmez denilen şehri düşürmüştür. * *

bir de espri gömelim:
fsm : gemileri geçirmemiz lazım.
Paleologos` : nah geçirirsin reis, orada zincir var.

- akşam olur -
fsm : gemileri karadan yürütün . **
bizans askeri : efendim, gemiler ağzımızın içinde .
Paleologos : bruh, that's illegal. *
Eskideki ecdad hakkı hukuku sonuna kadar yaşatırdı. Kimsenin kimsede bir hakkı kalmazdı. Vergiler adaletli toplanır ödeyemeyecek durumda olanlara hoşgörü gösterilirdi. Rüşvet, iltimas ve adam kayırma yoktu. Herkes hak edince bir yerlere giriyorlardı. heyhat.
sadece türkiye'ye göre bir orta çağ'ı kapatıp yeni çağ'ı açmıştır.

avrupa ülkelerine daha doğrusu ab'ye göre, *
yeni çağ'ın başlangıcını "coğrafi keşifler"dir..
Mezarı bile heybetli duruyor maşallah.
Bizansı titreten istanbula türk bayrağını diken padişah.
Şimdiki ihanet edilmiş istanbulu görse sinirden delirirdi.
Orta çağı kapatan olayın yüzyıl savaşlarının bitmesi olduğunu söyleyen de var. Daha çokları yeni çağ coğrafi keşiflerle başlamıştır diyor ama en çok roma imparatorluğunun son kalesinin düşmesi ve romanın tamamıynan yok olmasına bağlıyorlar. Tarihçiler diyor kahvedeki vasıfsız işçi dayılar değil. Evet. Teşekkürler.
Hocalarının yönlendirmesi ile oldukça iyi bir padişah olmuştur.
Aynı hocaları şimdi ki zamanda bana verseler,bu entryi size marstaki evimden atardım.
(bkz: #43846546) bu entry avrupa birliği tarafından kabul ediliyor, evet maalesef ab'de durum böyle.
isteyen inansın isteyen inanmasın.
illa ki istanbul'un fethi ve yüzyıl savaşları'nı da kabul edenler vardır, ama baskın olanlar bunlar...
1453 yılında 1058 yıllık doğu roma imparatorluğunu yıkan çağ kapatıp çağ açan.devrin büyük en büyük siyasi ve askeri dehası büyük türk.kendi şahsi fikirlerime göre fatih sultan mehmet han zehirlenmeseydi memlük devleti ve italyanın fethi olacaktı.
Tarihin gördüğü en önemli kişilerden birisidir.
Hep hayal etmişimdir. Hitler ile aynı dönemde ve aşağı yukarı aynı şartlarda yaşamış olaydı ne olurdu diye.
görsel
Yukarıdaki entry'nin sahibi acaba fatihin yazdığı şiirleri okudu mu hiç? Gören de o devirde yaşadığını sanır. Nasıl olur da onun yazdığı şiirleri bile okumadan bu kadar kesin bilgiler yazar bir insan?

3)
Allah yolunda savaşmaktır niyetim
islam dininin yalnızca yücelmesidir gayretim
Allah’ın ve evliya ordusunun yardımıyla
Küfür ehlini baştan başa kahreylemek niyetim
Peygamberlere ve velilere dayanmışlığım var benim
Allah’ın lütfundandır fetih ümidim ve kuvvetim
Benliğimi ve malımı dünyada feda etsem ne olur
Hamd olsun var Allah yolunda savaşmaya yüz bin rağbetim
Ey Mehmed! Ahmed-i Muhtar’ın mucizeleriyle
Umarım galip olur din düşmanlarına devletim

https://wannart.com/iceri...n-kaleminden-7-enfes-siir