bugün

filmi ilk izleyecek her filmde olduğu gibi nadir insanlardan biri olmama rağmen maalesef bunu izleyemedim, gişe hasılatının beni ilgilendirmesinden dolayı 3 gündür bilet satışı yapıp, insanlara yer kalmadı demekten iflahım kesildi. Nasıl bir film diye soracak olursanız, 3 günde aynı kişi ve kişiler tarafından 2 kez izlenildiğine şahit olduğum ender filmlerden.
Çok aksiyon sahnesi olan ancak bu sahnelerden burnu bile kanamadan çıkan kahramanları ile biraz daha fantastik tarzı olan filmdir.

Sonuç itibari ile izlenilesidir.
Güzel filmdir kekeler.

Bazı sahneler aşırı abartı olsa da film çok akıcı. izleyin izlettirin.
serinin önceki filmlerini izleyenlerden bazılarını hayal kırıklığına uğratan filmdir.

-spoiler içerebilir.-

Üç bina arasında fizik kurallarına aykırı olarak geçebilen arabayı,

yamaçtan aşağıya düşerken sağlam parçası kalmayan arabadan burnu bile kanamadan çıkan insanları,

jet ile çarpışan ambulansın bu çarpışmadan galip çıkmasını,

filmin sonuna kadar habire dayak yiyen insanların rahatlıkla yürüyebilmesini,

bu dayağın sonucunda yara izlerinin bile olmaması gibi bir sürü ayrıntıyı saymazsanız güzel film aslında.

Hatta abartıp bazı sahnelerde "yok ebesinin ..." bile diyebilirsiniz.

filmi soran arkadaşlarınıza anlatacak dişe dokunur bir şey bile bulamayabilirsiniz.

çünkü; çok güzel konuşup hiç bir şey anlatmayan insan gibi bu film.

ayrıca filmin vefa filmi olduğunu görünce hafiften duygulanıyorsunuz da.

"for paul" yazısı etkileyici mi? ona da siz karar verin.
Aksiyonu bilindiği üzere bol film. Dikkat spoiler geliyor.

Tabi çoğu kişinin aklına takılan mevzu da, kafkas yamaçlarından düşen arabadan sağ salim çıkılıp, 4-5 katlı yerden aşağı arabayla düşünce hayatî bir durum olması. Neyse, filmden çıkınca kendimi eksik hissettim. Hele sonu daha da beter etti...
Çok abarti ve saçma olan film. Ama filmdir tabi sonuçta adi ustunde. Ulan 500 metrelik uçurumdan yuvarlandiktan sonra normalde insan ölmesi lazim ama hadi yine de en azindan burnu kanamaz mi? Bi çizik olmaz mi arkadaş. Hiç inanamadim o sahnelere aq ya gerçekciliğini zedelemiş. Sonra jasos statham le vin diesel in birbirine ölesiye vurduğu bir kavgada ikiside sapasağlim amk. Lan jasosun vurdugu yerde mezarlik biter mk. Ama yine bi morarma bile yok diesel de. Neyse.
Vizyona girdiği günden izledim. Cinemaximum'un büyük bir salonunda filmin başında Jason Statham'ın efsane girişinin ardından duygu yüklü devam eden film; uçan arabalar, parlayan bombalar ile absürdleşmeye başladı. Eski Tadı Yok ne yazık ki nerede Tokyo Drift nerede 7... Beşinci filmden sonra abartılı bir yapım olmaya başladı. Filmin sonunda Van Diesel'in Paul için yaptığı konuşma ise gözlerimizi doldurdu. Beyaz Supra ve yol ayrımı ise güzel birer ayrıntıydı.
Eski Tadı yoktu evet, ancak güzel filmdi. Jason'a daha çok yer verirler sanıyorum 8. Filmde... Bekliyoruz.
bu filmi izleyen bazı arkadaşları gerçekten anlayamıyorum. gemicilik zihniyeti ile titanik izlemek gibi oluyor. günlük hayatta gerçekleşebilecek sahneler olsa adı aksiyon filmi değil gerçek kesit olurdu.

keyif almak için gittim gayet de güzeldi.
filmin sonunda paul çıkacaaadı ben ölmedim şaka yaptım diyeceeedi çıktımı olm bi haber verinde ona göre gidek.
Hızlı ve öfkeli 7 yi henüz izlemeyen arkadaşlar film çok güzel kimse ölmüyor, Jason Statham tutuklanıyor. Paulun 2. çocuğu oluyor. Bilin istedim.
Sırf müzikleri için bile izlenilebilir bir film.

Abi adamlar öyle bir özenerek, çalışarak, dikkat ederek film çekiyorlar ki kötü demek hakâret olur. Sonra da diyorlar ki neden türk filmi sevmiyorsun. Ya amk yusuf yusuf mu izleyelim şimdi gidip? Adam iki küfrediyor al sana komedi filmi. Siktir! izlemiyom amk beni büyücü sopasına gönderin.
Başından itibaren heyecanla izletip sonunda duygulandıran film. Serinin birinci filminden itibaren izleyen biri olarak söyleyebilirim ki sonunda herzamanki gibi bir hassiktir çekemedik. Bazı yerleri sıkıcı bazı yerleri fazla abartıydı ama yine de harika bir film olmuş demeden geçersem haksızlık etmiş olurum. Serinin takipçileri mutlaka izlemiştir ama izlemeyen varsa da hiç vakit kaybetmeden izlesin.
gazı kaçmış kolaya döndüğünün farkında olan yapımcıların jason reyiz sayesinde yine zirveye taşıdığı hızlı ve öfkeli serisinin 7. sidir.
recep ivedik 7 icin bir tesvik kaynagidir.
seyirlik bir film. ama sonu tabi ki koydu. ahh o viraja girmeyecektin be paul.
sadece paul'ün (brian karakteri değil la oynayanı) ölümü dolayısıyla son 5 dakika paul'e adanmış ve adamın amına koymuştur.
Film olarak başarısı tartışılır ama rahmetli için saygı duruşu niteliğinde olması ile yeri hep ayrı olacaktır.
Çok kötü film. film gereksiz bir curcunadan ibaret. Paul, selamlar. Duygulandirdin.
Her anı aksiyon dolu , bazı yerleri abartıyla karışık saçma olan film.
Ama sırf o gösterişi ve zenginliği izlemek için gidilir.
aslında gitmek isteyip de gidemeyeceğim film. sırf gidecek kimse yok diye. belki eve gidince kardeşimi ayartırım.* her bölümünü izledim, buna da paul walker ın son filmi olduğu için gitmek istiyorum. bir yandan da gitmek istemiyorum çünkü sadece bu 7. film için 340 tane pahalı spor arabayı hurdaya çevirmişler... yazık değil mi lan o kadar paraya? gidin afrika ya, afganistan a, filistin e, suriye ye falan yardım edin amk. neyinize yetmedi 30 tane araba? biraz idareli kullanın olum. sonra gidelim filme o arabaların parası bizden çıksın, tutulsun ve serileri çekmeye, paraları çöpe atıp atıp kazanmaya devam etsinler. sevmiyorum bu düzeni.
Sonunda bugün izleme şansını yakaladığım epic film.
Gerçekten beğenerek izlediğim, aksiyon sahnelerinde heyecanlanıp gerildiğim bi filmdi.
Son sahnedeki geçmişe ufak bi yolculuk amacıyla yapılan montaj duygulandırmıştır.
gidemiyorum diye ağız yamultanların kesinlikle gitmesi gereken film. gidin lan bir daha böyle kaliteli yapım ne zaman düşecek sinemalara? avengers geliyor ama çaktırmıyorum tüketim kölesi olun azıcık sisteme uyun amk. he avengers'a birlikte gideriz isterseniz. bir adet renklendirme yeterli.
tek kelime ile bayıldım. filmin başından sonuna kadar aksiyon adrenalin hiç eksilmiyor. arabalar sürekli oradan oraya uçuşuyor. uzun süredir böyle ekşın dolu bir film arayan bünyeme ilaç gibi geldi.

orada izlediğim paul walker'ın aslında yaşamıyor olduğunu ve ona veda ettiğimi bildiğimden her paul walker'lı sahnede duygulanmadan edemedim, o sahneleri daha bir dikkatli izledim. ve tabii herkesin bahsettiği son 5 dakika gözlerimi dolu dolu yaptı.

--spoiler--
ama yine de bence filmin en duygusal sahnesi dominic'in öldüğünü sandıkları ve letty'nin yanına koşup her şeyi hatırladığını söylediği sahneydi.
--spoiler--

edit: spoiler
(bkz: boga kizi) bu filmin en güzel ve önemli sahnesini söyleyip izleyeceklere spoilerın allahını vermiştir.
#27319644 izleyenlere spoiler verilmez.
bu klip filmin finalini özetliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=RgKAFK5djSk

(bkz: rest in peace)