bugün

(bkz: onuncu nesil silik yazar)
isminden belli olduğu üzere fakir ve pislik olan yazardır.
Nickaltından nickaltına isterik karılar gibi koşan adam şimdi çıkmış başkalarının nickaltı diye goy goy yapıyor. Olm koca gazeteler, Internet sitesindeki insanlar, koca platformlar oralardaki herkes yanlış anlıyor da bir sen mi doğru anlıyorsun lan? Herkes aptal bir sen mi akıllısın? Kimin sinir krizi geçirdiği belli, boyuna alakasız yazılar, ona buna lavuk diye diklenmeler, sonra ağzının payını alınca zırıl zırıl ağlayıp ben çok şey biliyorum havalarında kasım kasım kasılmalar.

Bak adam ne diyor sana? ver telefonunu geleyim diyor, yiyorsa ver göster dediklerini. Benim konu ise apayrı zaten, ama o konuda diyecek bi şeyin olmadığı için anca asgari ücretle ilgili ansiklopedik bilgi verebilirsin.
asgari ücret 1 ocak 2016 itibari ile, net 1300 tl olmazsa, kendisinden özür dilenip dilenmeyecegini merak ettiğim kişi.
meydanlarda net bir şekilde söylendi, 1300 rakamı. bunun bütçesi, komisyonu, bahanesi yok. zira kaynak dahi açıklandı. 1299 lira bile olsa, davutoğlu yalan söylemiş demektir. bakacağız göreceğiz. 1 ocakta asgari ücret 1300 net olmazsa bu hükümet goygoycuları ne yapacak, ne diyecek merak ediyorum.
Lafı yiyip itin götüne girince yine goygoyculuğa kalkan kendini bakan zannedenlerin bu sefer salça olduğu yazar.

Laf salatalarıyla anca bu kadar ağlayabiliyorlar işte. Adam konuyu nereden nereye getirdi. Benim kafam basmıyor veya basmak istemiyor, okuduğumu duyduğumu bile anlamaktan acizim, ben bilal'den de beterim demiyor da neredeyse çıkaracak prosedür elkitabını açıp sözlüğe copy-paste yapacak adam.
araştırmacı, araştırıp incelemeden yazmayan kaliteli bir yazardır. saygı duyuyorum kendisine.
(bkz: 9 ekim 2015 futbolda şike davası duruşması/#29745838)

bilal'e anlatır gibi anlatmış, eline sağlık.
Vur kaç çalışan bir pislik *

Yaz sil kaç oh ne güzel dünya valla.

Gel lan bişey yapmayacaz valla küsme küsme bizde sileriz.
Oyun bozanlik yapma.
severek okunan yazardır. anarşi bizim işimiz.
Adı üstünde fakir ve pislik .
gerçi fakir olmak ayıp değil ama pislik olmak ayıp.

nasıl bir nick alışı ise artık.
iyi niyetli, dürüst, birikimli bir yazardır. keşke onun gibilerin sayısı sözlükte artsa...
fakir ve pislik olduğuna göre büyük ihtimalle köylüdür.
nickinin hakkını veren ezik cinconlu yazarımsı. başlık (#27076809) açmış aziz babayı kötülüyo. sormam gerek 14 yaşındaki çocuk sana küfür etse teşekkür mü edecen.
başlığa yakışır bir yorum yapıp başkan seçmişsin tebrikler soylu vito carleone. yaşasın fakir ama grurlu kesim.
buralar karışmış yazarı. *
öşex sevici k*rde laf anlatamazsın hewal. *
Böyle bir nick almasının sebebini merak ettiğim yazar.
Halkların ortak çocuklarını üzmüş birileri. Yapma ama, foşşik misin sen, ha?
Acilen sabun alınması gereken yazardır.

(bkz: temizfakir)
dün biraz sohbetim olmuştu kendisiyle muhabbeti güzel yazar.
konu ne bilmiyorum ama sataşmayın adama.
Bim poşetiyle A101'e girip pislik olmaktır...
dolu yazar. sadece yazdıkları, ince eleyip sık dokuduğu entryleri ile değil, üslubu ile de dopdolu bir insan, yazar.
şu anda gülümsüyorum. çünkü yazdıklarının bazılarını okudum. yazdıkları bana sözlük için hala umut olduğunu gösterdi. sözlük için hala çaba gösteren, hala savaşan insanlar var.
bir mahalledeyiz. mahallede karanlık adamlar cirit atıyor, gürültü yapıyor. insanlar gece sokağa çıkmaya korkuyor. biz sokağa çıkıyoruz. bu karanlığın üstüne yürüyoruz çünkü bu mahalleyi seviyoruz. ışık ve cesaret var bizde. bu ışık ve cesarete sahip, birlikte yürüdüklerimden biri de fakirpislik' dir.
eğer jarrus, fakirpislik gibi yazarların gösterdiği çabayı çok değil, 5-6 yazar daha gösterse bu sözlük bambaşka yerlere gelebilir. yeter ki bu güzel insanların çabasına ayak uyduralım, biraz olsun çaba gösterelim.
iyi ki varsın, yazmaya devam et dostum.
uludağ sözlükte yazar olduğunda ailesiyle beraber kutlama yaptığına inandığım yazar.

hayatım burası sosyal medya, inan bana isminin altındaki entry sayısı, çaylaklık, twitterdaki takipçi sayın falan o kadar önemli değil. hani çocukken oynamaya kıyamadığın oyuncağını büyüdüğünde kapının eşiğine takoz yapıyorsun ya. o kafa. anlarsın 3-5 seneye. gün görmemiş yerlerinden öper pikaçu.
buram buram kalite kokan asmis yazar.
Burayı çok ciddiye alan bir başka yazar.
Özel mesaj alımı da kapanacakmış bu geceden sonra sözlükçen yastayız.
fakir bir pisliktir. ben demiyorum, kendi diyor.