bugün

Yarından sonra ülke:

görsel

Yazık oldu bütün emeklerine büyük adam. Cidden güzel idare etmiştin. Dibine kadar muhalif biri olduğum halde seni alkışlamıştım. Senin yerinde olsam "bunlar katiyen eğitilmezdir" der giderdim herhalde.
kalp krizi geçirmesinden şüpheleniyorum.
bu adamı cumhurbaşkanı yapacağız diyenler nerede ağa.
Nasıl hissediyor merak ediyorum. Ben kendisi yerine düşünmeye çalışıyorum 1 aylık emek resmen çöpe gitti. Üzüldüm gerçekten. Evet.
Kendisini bu süreçte bu akşam ilk defa bu kadar yüzü asık gördüm.
iki gündür binleri bulan vakalar ve günde 100e dayanan ölümlerden virüsün patlamada olduğu belliydi.
hükümetimiz ve çomar halkımız, bu gece de resmen sıvadı..
fakir aile babasıyla açlıktan perişan olmuş serseri çocuğun arasında kalakalmış cefakar bir anne gibi çabalayan adam.

bir tarafta elde avuçta hiçbir şeyi kalmamış, ekonomiden başka bir önceliği olmayan hükümet, diğer tarafta laftan anlamayan ve yardıma ihtiyacı olan halk var. bakan da ne halka ne hükümete söz geçiremiyor.
Ah benim emekçi bakanım. Nerede kaldı senin uykusuzluktan şişen gözaltların.
Nerede kaldı günlerce evde kalın çağrıların.

Zar zor alınan tüm tedbirler 1 gecede yağmalandı bakanım. Olmadı bu..
Yarın basın toplantısına uçaksavar ile çıkarım ben olsam cemicümlenizin geçmişini sikeyim deyip mayonu boşaltırım.
Açık net söylüyorum şu adamın yerinde olsam olanlardan sonra tekrar canlı yayın yapıp başka nasıl anlatabiliriz diye sorardım, Azarlardim. Adam naif adam. Telaşı, yığılmayı her şeyi geçiyorum tvlerde başından beri bangır bangır sokağa çıkmayın hele maskesiz çıkmak yasak diye söyleniyor üstelik anlamayacak olanları bildiğinden kamu spotları falan veriliyor. Adam sokağa çıkma yasağı korkusundan bin tane adamın içine maskesiz çıkıyor. Ya sabır ya sabır.
Çok merak ediyorum, kendisinin bu sokağa çıkma yasağı konusunda bilgisi var mıydı? Vardıysa niçin o saatte bildirilmesine göz yumdu? Ya da yumduruldu mu?

Gerçekten bu yasağın o saatte açıklanmasının doğurabileceği sıkıntıları öngörmek çok mu zordu?

Yani bilmiyorum belki de bir suçlu arıyorum şu an bu soruları sorarak, ya da bir teselli ya da mantıklı bir açıklama. ama bu kadar da yabancı olunmaz milletine, seçmenine. Öngörülebilirdi sonuçları.
kendisi akıllı adam. ülke sağlığını fiziksel ve zihinsel olarak kurtarmakta. bakınız yapılan plan o kadar mantıklı ki bu sayede ülke de doğal seçilim ile iq seviyesi yüksek seviyede artış gösterecek.kendisini tebrik ediyor ve şişmiş gözlerinden öpüyorum. bu ülke sana fazla reyis.
başından beri taktir ederek takip ettiğim sahsiyettir. artık biz bu gece elendik reis sen davana yalnız devam et.
https://galeri.uludagsozluk.com/r/2007733/+
Onca emeği 2 saatte çöp olan bakan. Pediatristtir kendisi, sabrı sempatikliği burdan gelir. Allah sabır versin.
soyadı gibi kocayacak adam bu gidişle.
koronavirüs illeti yüzünden popülerliği artan hali hazırdaki sağlık bakanımız. hemen her akşam haber bültenlerinde görmekteyiz kendisini. biz milletçe goygoy'u severiz. hatırlıyorum 1999 depreminden sonra korku geçince rahmetli ahmet mete ışıkara'yı türkiye'nin en seksi erkeği seçmeye falan kalkmışlardı. inşallah aynı şeyi fahrettin koca'yada yapmazlar.
Bu adamı kadir savun a benzeten bir tek ben miyim acaba...
Iyi niyetine inaniyorum, ama her türlü tedbir alindigina, ölüm sayilarina inanmiyorum.
Fahrettin koca ekrana çıkınca nedense aklıma rahmetli hulusi kentmen geliyor.
(bkz: babacan)
Umarım dedikleri doğrudur. Vaka hızı düşmüş.
Koronavirüs olayları sebebiyle ismi baya duyulan sağlık bakanımız. Gerçekten hakkını vererek çalışıyor. Ellerini öpülesi bir adam orası ayrı.
Fox habere göre "ben bu şartlar altında çalışamam" diyip suleyman dan sonra o da istifa etmek istemiş.
akp'nin sağlık bakanı...

5 milyon takipçili hesaptan, gecenin saat 3'ünde erdoğan propagandası yapan, erdoğan güzellemesi yapıp saraya biat eden sağlık bakanı...
görsel

bu paylaşım, halkın her kesiminin sevdiği, güvendiği bir insanın kendini bitirme anıdır.

belli ki erdoğan, sağlık bakanına gösterilen ilgiyi kıskandı ve talimat verdi.
fahrettin koca'da böyle bir paylaşım yapmak zorunda kaldı.

yazıklar olsun...

salgın sürecinin başından beri kendisini destekliyorum, daha doğrusu destekliyordum. ama fahrettin koca milletin değil, sarayın bakanı olmayı seçti.
milletin adamı olmak yerine aktrollerin adamı olmayı seçti.

ulan milyonlarca insan senin arkanda, sana destek veriyorken yapılır mı bu be?
hiç mi kafan çalışmıyor senin. koskoca doktorsun, hastanelerin var, başarılı bir işadamısın, bakan olmuşsun...ne gerek var biatçılığa, saray yağdanlığı olmaya?

keşke dik dursaydın be fahrettin.
bak, 12 nisan gecesi süleyman soylu'yu hiç sevmeyen insanlar bile ona destek verdi. senin o yalakalık yaptığın saray geri adım atmak zorunda kaldı.
emin ol sana da bir şey yapılsaydı, bu insanlar sana da aynı şekilde destek verirdi.
ama sen millete güvenmek yerine, kolay olanı seçtin ve saraya yalakalık yaparak yerini sağlama alacağını zannettin.

çok yazık...sen seçimini yaptın, bu durumda ben de seçimimi yapıyorum.
bu dakikadan sonra fahrettin koca benim için bitmiştir.
yok hükmündedir.
gecenin saat 3'ünde erdoğan güzellemesi yapan biri benim için .... biridir.

yanılmışım kendisi hakkında.
fahrettin koca'yı desteklediğim, ona güvendiğim ve de onun için madalya talep ettiğim, kendisine madalya verilmesini istediğim için herkesten özür dilerim...
Bu tengir budun un ilk yanılgısı değil ve tabi bu tengir in ilk kandırıldım kusura bakmayın açıklaması da değil ve korkarım Son da olmayacak.
görsel