bugün

amale birliğidir.
tipi yine değişmiş site. hayırlı uğurlu olsun.
başlarda genç bir grubun rağbet gösterdiği ardından çoluk çocuğun hücum ettiği tabir i caizse amale kaynayan bir sosyal ortam .
yılların eskittiği bir site.
sosyal medya sitesi olmaktan çıkıp, üyelerinin paylaşımlarının beğenilmesi durumunda mutluluk yaşadığı, beğeni alınamaması durumunda ise kendilerini kötü hissettikleri, başkalarının sözde mutlu fotoğraflarına bakarak acı çektikleri, içten içe başkalarının hayatlarına özendikleri sahte bir dünya haline gelmiştir.

faydaları tamamen göreceli ve zararlarının bu denli açık olmasına karşın halen dünya üzerinde en çok üyeye sahip sosyal medya (?) sitesi durumundadır.
berbat bir mesaj yönetimi var. çok mu zor adam akıllı yapmak şunu.
Yeni profil sayfası ile beğenimi kazanmış sitedir.
10 kişiden 8'inin kullandığı sosyal sitedir, samimiyetsiz davranışların sergilendiği ve gitgide ergenlerin doluşmaya başladığı dediğim sitedir, facebook kullanan kişileri samimiyetsiz bulduğum sitedir, facebook kullananları ciddiye almadığım sosyal sitedir, gereksiz olarak adlandırdığım sosyal paylaşım alanı.
ha bir de aklıma şu geldi, facebook denen şey ucuz bir kerhane gibi. yanlışlıkla düşen varsa kurtarsın kendini.
ilişkilerin en büyük düşmanıdır.
Tanımadığınız insanlara attığınız mesajların karşı tarafın "gelen kutusuna" düşmesi için değişken para ödemeniz gereken site.

Örneğin ilk mesaj 0.53 olabilirken, ikincisi 0.83, üçüncüsü 1.22TL diye geçiriyor. Sonra tekrar 0.53TL'ye dönüyor. Fiyatlandırma tipe göre mi yapılıyor belli değil.*. iyice yavşak bir site olmuş anlayacağınız.
aslında kullanışlı olabilir. ama yurdum insanı bunun da içine etmeyi başardı.
artık amacının çok dışına çıkardığımız bir site. yeni adıyla da ''haset makinası''. insanları kıskandırmak, hayran bırakmak, olan dışı beğeni toplamak ve ilgi çekmek için her gün hatta 6 saatte bir hesabımızda onlarca resmimimzi ve videomuzu paylaşıyoruz... ama çok ilginç ki kıskandırmak istediğimiz insanların neredeyse tamamını gerçek hayatta tanıyoruz ve maalesefte arkadaşlarımız! durum böyleyken artık iş öyle bir çığırından çıktı ki akıl sır ermiyor, geçenlerde bir arkadaştan duydum; face'de ona buna gösteriş yapmak, millete nispet olsun diye para biriktirip, 5 yıldızlı otellere, tatil köylerine gidenler varmış. amaç orada bir günde olsa kalıp, yüzlerce resim çekinmek ve bunları face'de paylaşmak tabikide millete nispet yapmak. egolar ancak böyle doyuyor kimi insanlarda, çok garip....
yeni arayüzüne geçişte kişi ayrımı yapan sosyal ağların eni.
başkalarının hayatlarını elimiz çenemizde saatlerce izlediğimiz site.
iki gecedir boka sarmıştır. girmesi bi dert çıkması bi dert.
son haliyle bildiğin yuva yıkan konumuna geçmiştir. hareketler dökümü kısmından beğeni/yorum/fotoğraf gibi katkılarının listesini görebiliyorsun, eyvallah. sadece bu açıdan değerlendirince evet insan bi dönüp napmışım ben diye merak edebilir. ama hemen üst kısmındaki hedef kitlesi sadece ben olan hareketleri de dahil et dediğinizde, facebook üzerinde yapmış olduğunuz kişi aramaları da dahil olmak üzere, her hareketi göstermesi sanki biraz abartıya kaçmış gibi. gibi mi ne gibisi amk bunları es kaza şifrenizi bilen biri görse sıçtık amına koyim. sil sil bitmez de, her hareketin dökümü mü tutulur lan?
şuan bende acayip mala bağlamış durumda olan sosyal site.
unlike butonu eklenmedikce, tıfılların mekanı olmaya devam edecek oluşum.

sıfır demokrası, neden sadece beğenme seçeneğimiz olsun arkadaş.
Windows 8 phone telefonlarda bir değişik olan sosyal ağ. Windows 8 phone temasına benzemiş ama çok karışık olmuş, yinede sevdim.
bazı tiplerin bıkmadan hergün girip özlü söz yazdığı site

üstelik başlayanı da tutamıyorsun paragraf paragraf üstüne yardırıyor

zannedersin acıların çocuğu emrah...
profil sayfasıyla oynama yapmışlar. zuckerberg!'de bi durmadi gitti.
acayip yakışıklı erkeklerin bulunduğu mekan. ahanda kanıt.
görsel
çok ilginç mekan, çok.

şizofrenleri de ortaya çıkarmamıza yardımcı olan sosyallik şeysi.

misal benim yakın bir arkadaşım, paso bir şeyler yazıyor ve de paylaşıyor. ama bir allahın kulu ben de dahil ne yorum yazıyor ne de beğeniyor. bu arkadaşta salak salak devam ediyor.
ha yonja ha facebook. zıvanadan çıkmış, sosyal paylaşımdan çok amele pazarına dönmüş.
bir türk yapar ancak dedirten olaylar, bu dua yı paylaş yok öpücük paylaş bu ne la böyle.

(bkz: facebook un bokunun çıkması)
bugün arkadaş listemde olmayan birine mesaj atmak istediğimde bende 0,53 TRY talep eden kokuşmuş internet portalı.

ücret ödemek istemiyorsanız mesajınızı karşı tarafta mesaj alındığına dair herhangi bir bildirim göstermeyen diğer kutusuna düşürüyormuş.

anlamak güç kim facebook'tan mesaj atmak için ücret öder ki?

tanımadığı kişilerden mesaj almak istemeyenleri korumak için yapılmış desek zaten çeşitli ayarlarla bunu engellemek mümkün.

senelerdir aktif bir facebook kullanıcısı olarak bu uygulama bende hayal kırıklığı yarattı diyebilirim.